18 грудня 2017
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

Правильний вибір професії - крок до успіху
 
31.08.2017  |  Г.Гринько, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Білокуракинського РЦЗ версія для друку
Правильний вибір професії - крок до успіху

Чого прагне кожна людина? Шукати і знаходити, діяти і створювати, працювати і насолоджуватися, жити і бути потрібною. Одним словом, звичайної стабільності. Бажання земні й зрозумілі - людина хоче працювати за достойну винагороду, щоб забезпечити собі гідні умови для існування й мати впевненість у майбутньому. Як обрати таку професію, яка буде приносити і задоволення, і стабільність, і гарний прибуток? Що треба розуміти під правильним вибором професії? Це насамперед вибір, в основі якого лежить гармонійне поєднання можливостей, психічних та фізіологічних особливостей людини і вимог даної професії. Формула успіху: «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА».

Окрім шкіл, дитині з вибором професії можуть допомогти і в центрах зайнятості. Для цього достатньо заздалегідь записатися на прийом до спеціаліста по телефону або за допомогою мережі Інтернет, використовуючи сервіс «Електронна черга» - і у школяра з'являється можливість пройти в Центрі комп'ютерну діагностику. Процедура займає трохи більше години і виявляє тип темпераменту, що рекомендований певній сфері діяльності, визначає відповідні професії. Процедура тестування полягає в наступному: школяру пропонується пройти тест на комп'ютері, після чого кваліфікований спеціаліст розшифрує результати тесту і розповість школяреві, до яких сфер діяльності у нього є природні нахили. Ці послуги безкоштовні.

У школах співробітники центру зайнятості проводять профорієнтаційні уроки, а також організовують екскурсії на підприємства. Завдяки цьому школярі дізнаються, як на даний момент виглядає ринок праці, які професії найбільш затребувані. Крім того, часто учні погано уявляють собі, чим займаються певні фахівці, і завдання працівника центру зайнятості - донести до них конкретну інформацію. Крім того, у багатьох школах встановлені профорієнтаційні термінали. У них інформація дається блоками: для учнів, для батьків, для вчителів. Школяр може ознайомитися з «Довідником навчальних закладів», скористатися порадами, як обрати професію, є описи конкретних професій.

Уci бaжaючі пройти профорієнтаційне тестування, змінити або отримати прoфеciю звертайтесь до спеціалістів центру зайнятості, фахівці якого дадуть відповіді на всі ваші питання та допоможуть обрати професію.