20 сiчня 2018
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Власна справа

Власна справа - шлях до незалежності
 
10.04.2017  |  В.Горбенко, провідний бухгалтер відділу бухгалтерського обліку Білокуракинського РЦЗ версія для друку
Власна справа - шлях до незалежності

У зв`язку зі складною економічною ситуацією в країні більшість громадян України зіткнулися з проблемою безробіття та низьких заробітних плат. Державна політика сьогодення спрямована на самозайнятість, адже маючи власну справу людина може планувати і свій час і рівень прибутку і бути відносно незалежною від роботодавця, який сам диктує умови праці її оплату та графік роботи.

Однією з інституцій, що підтримує підприємницькі ініціативи громадян є Державна служба зайнятості.

З цією метою безробітним (або бажаючим відкрити власну справу) надається організаційна, консультаційна та правова підтримка. Питання, з якими звертаються клієнти до центру зайнятості досить різноманітні. Для надання даних консультацій залучаються на безоплатній основі спеціалісти органів державної влади, а також представники органів місцевого самоврядування, об'єднань роботодавців, профспілок, асоціацій підприємців, банківських установ, бізнес-центрів, фондів підтримки малого підприємництва, лізингових компаній, консультативних центрів, інших підприємств, установ та організацій, які за напрямами діяльності сприяють розвитку та підтримці малого і середнього підприємництва.

Консультації можуть бути як індивідуальні, так і групові. Індивідуальні консультації надаються компетентними фахівцями на особистому прийомі, в письмовій формі, в телефонному режимі та з використанням електронних засобів. Якщо відповідно до поданих заяв порушуються схожі питання, організовується групова консультація.

Консультації надаються з різних питань, наприклад:

- з питань законодавства щодо державної реєстрації суб'єктів господарювання;

- ліцензування, патентування та сертифікації підприємницької діяльності;

- податкового законодавства;

- відкриття рахунків у банківських установах;

- пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин;

- оформлення документів щодо купівлі (оренди) земельних ділянок, приміщень для провадження підприємницької діяльності;

- отримання банківських кредитів, іншої фінансової допомоги тощо.

Щоб отримати консультацію, людині потрібно звернутись до державної служби зайнятості із заявою. Протягом 30 днів для неї організують роз’яснення.

То яким же чином за сприяння служби зайнятості безробітні стають підприємцями?

Якщо людина втратила роботу і її професія є не затребувана на ринку праці, варто звернутися в центр зайнятості, де їй буде надано статус безробітного. Фахівці служби зайнятості запрошують безробітних громадян відвідати інформаційні семінари, серед них і тематичні з основ підприємництва, зокрема, «Як започаткувати власну справу», «Від бізнес-ідеї до власної справи». Такі заходи спрямовані на орієнтацію шукачів роботи на підприємницьку діяльність, надання загального уявлення про започаткування бізнесу. Учасники інформуються про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва в регіоні, можливості відкриття власної справи за сприянням служби зайнятості.

Щоб допомогти людині визначити її підприємницький потенціал, обрати професійну діяльність, до якої в неї є схильність, інтерес та прагнення, і є можливість реалізувати їх у бізнесі, проводиться профдіагностичне обстеження майбутнього підприємця.

Фінансова підтримка полягає у виплаті допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Можливо, цих коштів недостатньо для цілковитої організації бізнесу, але, все ж таки, для початку, за словами багатьох безробітних, це неабияка підтримка. Це можливість закупити потрібне обладнання, орендувати приміщення та зробити ремонт. А для підприємця-початківця це дуже важливо. Скористатися цією послугою можуть безробітні, яким виповнилося 18 років і які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Якщо людина твердо вирішила покінчити із кар’єрою найманого працівника та розпочати власну справу, служба зайнятості ще й допоможе опанувати ази підприємництва. Безробітним пропонується пройти навчання на курсах цільового призначення «Підприємець - початківець», де слухачі ознайомлюються з основами ринкової економіки, організації підприємницької діяльності, трудового законодавства та соціального захисту, маркетингу, менеджменту, оподаткування та бухгалтерського обліку тощо. Результатом навчання є розробка та захист бізнес-плану в присутності комісії з питань надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

І ось після вдалого захисту бізнес-плану людині надається виплата допомоги по безробіттю одноразово. Зазначу, всі послуги службою зайнятості надаються безкоштовно.

Серед наших земляків найпопулярнішими видами підприємницької діяльності є: роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами, надання послуг населенню (бухгалтерських, консультаційних, побутових, ремонтно-будівельних, транспортні перевезення, фотозйомка), сільське господарство (розведення свійських тварин, вирощування рослин).

Кожен обирає свій шлях. Фахівці ж служби зайнятості бажають майбутнім підприємцям вдалих бізнес-ідей та прибутковості започаткованої справи і завжди готові допомогти втілити мрію в реальність.