25 листопада 2017
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

Вибір професії - найважливіший вибір у житті
 
07.04.2017  |  Г.Гринько, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Білокуракинського РЦЗ версія для друку
Вибір професії - найважливіший вибір у житті

Одним із найважливіших кроків у житті людини є вибір професії. Від того, яким буде цей вибір залежить, як складеться подальше життя. Споконвіку вважалося, що підготовка молодої людини до праці й вибору професії є відповідальною ланкою в плануванні її життєвого шляху. Розвиток суспільства показує, що людина працює найбільш ефективно тільки тоді, коли зміст праці відповідає її зацікавленості та здібностям, фізичним можливостям організму. Незадоволення обраною професією пригнічує людину, не дає можливості реалізувати себе як особистості.

Питання вибору професії особливо гостро стоїть перед шкільною молоддю, тому одним із пріоритетних напрямків роботи Білокуракинського районного центру зайнятості є надання профорієнтаційних послуг школярам. Акцент у цій роботі ставиться на орієнтацію молоді у виборі робітничих професій, які вкрай необхідні на підприємствах району, підвищення їх престижності. Спеціалістами відділу активної підтримки безробітних Білокуракинського районного центру зайнятості систематично проводяться професіографічні екскурсії на підприємства району, профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи для молоді (змагально-мотиваційні, інтелектуально-ігрові), дні відкритих дверей центру зайнятості та навчальних закладів, акція «Випускник», виїзні акції. тощо.

Школярам вкрай важлива якомога більш рання зустріч із професією і, найголовніше, конкретне знайомство з видом професійної діяльності. Адже, коли людина впевнена у своєму виборі, знає, що займається своєю справою, повна ентузіазму, прагне довідатися нового, творчо підходить до справи, враховує всі сторони, що впливають на вибір професії - може обрати ту професію, яка принесе задоволення і можливість реалізувати свої здібності, нахили та плани на майбутнє і стати відмінним професіоналом.