18 грудня 2017
На головну Відгук про роботу центру зайнятості (анкета) Що нового Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Реалізація гендерної політики

Поняття "гендер"
 
12.04.2017  |  С.Бережна, начальник відділу активної підтримки безробітних Марківського РЦЗ версія для друку
Поняття "гендер"

Бути в суспільстві чоловіком чи жінкою означає не просто мати анатомічні особливості, а ще й - виконувати ті чи інші запропоновані нам гендерні ролі. На сьогодні поняття «гендер» дуже розповсюджене. Гендер - це сукупність соціальних і культурних норм, які суспільство пропонує людині виконувати  в залежності від їх біологічної статі.

Гендерні системи розрізняються в різних суспільствах, проте частіш за все чоловіки вважаються первинними, значущими і домінуючими. Таким чином, можна сказати, що гендерна система - це соціально сконструйована система нерівності за статтю.

Важливу роль у розвитку та підтримці гендерної системи відіграє свідомість людей. З моменту свого народження людина стає об'єктом впливу гендерної системи. Проведені дослідження показують, що новонароджених хлопчиків більше годують, зате з дівчатками більше розмовляють. У процесі виховання впроваджують у свідомість дітей гендерні норми, формують певні правила поведінки і створюють уявлення про те, хто є "справжній чоловік" і якою має бути "справжня жінка".

Чоловіки – хоробрі і сильні, рішучі і надійні, вони – наполегливі, відповідальні. Жінки - романтичні і привабливі, лагідні і турботливі, вони – чарівні, загадкові, пристрасні і працелюбні. Чоловіки - схильні до ревнощів, самозакохані, вони іноді неохайні та дріб'язкові. Жінки – примхливі, манірні, часом – підступні, надто емоційні, і, як правило, не пунктуальні.

Так, вони різні. Але ж вони – рівні. І в них повинні бути рівні права і рівні можливості! Рівні в праві мріяти і здійснювати СВОЇ мрії.

Сьогодні суспільство намагається позбутися застарілих стереотипів, щодо соціальної поведінки жінок і чоловіків. Головний шлях до ліквідації гендерної нерівності - це революція в розумах людей, звільнення свідомості населення від патріархального типу поведінки.

Саме цим питанням й присвячені профорієнтаційні заходи з гендерних питань, які систематично проводяться фахівцями Марківського районного центру зайнятості. У процесі роботи розглядаються психологічні аспекти допомоги особам, які зазнали насильства, потрапили у кризову ситуацію. Учасникам надаються базові знання з гендерних питань та практичні навички, а отже, підвищується рівень обізнаності, що надає особі можливість в межах своєї компетенції сприяти усуненню гендерної нерівності в усіх її проявах. А той факт, що жінки беруть активну участь у дискусіях, свідчить про те, що наші жінки, нехай маленькими кроками, а все-таки йдуть впевненим шляхом до гендерної рівності.