17 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)  
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Соціальні послуги населенню » Власна справа

Міжнародна технічна допомога
 
Відділ організації сприяння працевлаштуванню версія для друку
Міжнародна технічна допомога

Міжнародна технічна допомога (МТД) - ресурси та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України.

МТД може залучатись у вигляді:

Ø будь-якого майна, необхідного для забезпечення виконання завдань проектів, яке ввозиться або набувається в Україні;

Ø робіт і послуг;

Ø прав інтелектуальної власності;

Ø фінансових ресурсів (грантів) у національній чи іноземній валюті;

Ø інших ресурсів, не заборонених законодавством, у тому числі стипендій.

Законодавчо питання МТД регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 та угодами щодо техніко-економічного співробітництва України з країнами та міжнародними організаціями, які є донорами МТД. Відповідно до положень зазначеної постанови Міністерство економіки України є координатором діяльності, пов'язаної із залученням, використанням та моніторингом МТД, здійснює реєстрацію проектів, та забезпечує формування стратегічних і щорічних програм МТД відповідно до пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку.

Одним із заходів щодо координації МТД в Україні стало підписання 19 квітня 2007 року № 325 Указу Президента «Про приєднання до Паризької декларації щодо підвищення ефективності зовнішньої допомоги» та включення України до переліку країн, які приєдналися до зазначеної Декларації. Наразі учасниками Декларації є 92 країни, 26 міжнародні організації та 14 організацій громадського суспільства. Основні принципи Паризької декларації базуються на підвищенні ефективності зовнішньої допомоги та спрямовані на:

Ø посилення ролі національних стратегій розвитку країн та узгодження зовнішньої допомоги з пріоритетами та процедурами країни-партнера;

Ø зменшення дублювання та раціоналізацію донорської діяльності з метою підвищення ефективності;

Ø реформування та спрощення донорських політик та процедур, узгодження їх з пріоритетами та процедурами країн-партнерів.

З метою реалізації принципів Паризької декларації при Міністерстві економіки було створено донорсько-урядову робочу групу. Більш вузькі експертні консультації відбуваються у тематичних підгрупах, які було визначено у відповідності до національних пріоритетів та стратегій співпраці у сфері МТД. Робота кожної тематичної підгрупи відбувається під головуванням відповідального міністерства та донора.

Пропозиції щодо залучення міжнародної технічної та фінансової допомоги

Перелік діючих проектів міжнародної технічної допомоги в Україні

Донорські організації міжнародної технічної допомоги та благодійні фонди