23 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)  
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Соціальні послуги населенню » Вибір професії

Як не розгубитися в розмаїтті професій?
 
11.01.2017  |  Оксана Турківська, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Перемишлянського районного центру зайнятості версія для друку
Як не розгубитися в розмаїтті професій?

Вибір професіїце надзвичайно важливий етап у житті кожної людини, адже від цього кроку напряму залежить майбутнє. Світ змінюється настільки стрімко, що знання і навички, отримані сьогодні, можуть виявитися неактуальними завтра.

Яким чином обрати фах і не розгубитися у такому розмаїтті спеціальностей? Чіткої відповіді на це запитання не існує, адже знайти універсальну формулу, яка забезпечить успішне і вдале професійне самовизначення доволі непросто. Тому на допомогу випускникам приходять батьки, вчителі, психологи, представники служби зайнятості, котрі своїми порадами та настановами намагаються полегшити тягар відповідального рішення.

Спеціалісти Перемишлянського районного центру зайнятості систематично проводять профорієнтаційні семінари для учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів. Їхня мета – ознайомити старшокласників з переліком професій, що мають сталий попит на ринку праці та розкрити суть правильного вибору трудового шляху. Упродовж 2016 року організовано дев’ять зустрічей з юними краянами, під час яких хлопці та дівчата дізналися про послуги ДСЗ, рівень заробітної плати на місцевих підприємствах, секрети самопрезентації та написання резюме.

Аби діалог був цікавий, фахівці РЦЗ діляться з майбутніми абітурієнтами інформацією про найсучасніші та найдивніші ремесла, наводять приклади спеціальностей, які втратили актуальність і канули у небуття, пропонують пройти різноманітні тести, що сприяють самовизначенню. Наприкінці заходів посадовці завше демонструють молоді барометр професій і залишають інформаційні буклети.

Сподіваємося, що фахові рекомендації працівників центру зайнятості не будуть даремними і школярі не розминуться зі своїм покликанням.