13 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні - портал ТРУД
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Регіональна служба зайнятості » Діяльність обласної служби зайнятості

Надання соціальної допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями
 
06.12.2017  |  А. Урсул, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Первомайського МРЦЗ версія для друку
Надання соціальної допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями

Спільним завданням як для кожного з нас, так і в цілому нашої країни є забезпечення повної реалізації конституційних прав осіб з інвалідністю, в том числі на трудову діяльність. І завдання всіх служб, які опікуються цією категорією населення – створювати середовище рівних можливостей для повноцінного життя, освіти, праці, розвитку творчих здібностей.

Днями Первомайським міськрайонним центром зайнятості було проведено засідання круглого столу на тему «Надання соціальної допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями». В заході взяли участь представники управління соціального захисту населення Первомайської міської ради та Первомайської райдержадміністрації, підприємства міста та району, які мають потребу в заповненні вакансій для інвалідів, які обговорили і визначили подальші шляхи співпраці у вирішенні проблем зайнятості громадян з особливими потребами.

В ході проведення заходу фахівці центру зайнятості надали інформацію про послуги щодо працевлаштування, про можливості навчання, перенавчання, участі у громадських роботах та відкриття підприємницької діяльності, проінформували присутніх про стан місцевого ринку праці, професійно-кваліфікаційний склад безробітних громадян, які мають інвалідність та зареєстровані в центрі зайнятості. Представники управлінь соціального захисту населення Первомайської міської ради та Первомайської районної державної адміністрації повідомили про стан виконання завдань і доручень державної політики щодо підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями, реалізацію програм соціального захисту в місті та районі. Наприкінці заходу учасниками були прийняті рекомендації для подальшої роботі по наданню якісних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями.

З метою сприяння працевлаштуванню особам з інвалідністю та укомплектування вільних робочих місць відразу після засідання був проведений ярмарок вакансій на якому було представлено інформацію про актуальні вакансії для осіб з обмеженими можливостями. У ярмарку взяли участь 32 безробітних, в тому числі 1 учасник АТО та 1 –з числа внутрішньо переміщених осіб. Кожен з роботодавців, які мають вільні робочі місця змогли презентувати свої вакансії, а шукачі, які взяли участь у ярмарку, мали можливість розпитати про особливості вільних робочих місць, вимоги до працівників, умови та оплату праці, транспортну доступність, наявність соціального пакету тощо. Як результат, 2 особи зацікавилися вакансіями та запрошені для ознайомлення на виробництво.