13 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні - портал ТРУД
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Регіональна служба зайнятості » Діяльність обласної служби зайнятості

"Палітра професій" - орієнтир у професійному безмежжі!
 
07.12.2017  |  Н. Бондар, провідний фахівець з профорієнтації відділу організації профорієнтації ОЦЗ версія для друку
"Палітра професій" - орієнтир у професійному безмежжі!

На сьогоднішній день ніхто точно не відповість скільки існує професій у світі. Національний класифікатор України «Класифікатор професій» налічує понад 9 тисяч найменувань. Таке безмежне коло професій дає підліткам широкі можливості вибрати саме ту, яка найбільше відповідає особистим уподобанням, здібностям та можливостям. При тому, таке безмежжя ускладнює вибір професії, адже життєвий досвід підлітка обмежений, його уявлення про професійну діяльність часто не відповідає реаліям. З метою сприяння професійній обізнаності учнівської молоді та надання всебічної інформації про різні професії фахівцями Миколаївської обласної служби зайнятості восени традиційно організовується акція «Палітра професій». В рамках акції школярі відвідували «дні відкритих дверей» центрів зайнятості та навчальних закладів, презентації професій, ярмарки професій, брали участь в екскурсіях на підприємства, професійних інтерактивних іграх.

Третього вересня Миколаївський обласний центр зайнятості розпочав акцію, ставши співорганізатором масштабного профорієнтаційного інтерактивного дитячого заходу «Місто професій», який розгорнувся в Миколаївському парку «Народний сад». Мета заходу-дати можливість дітям віком від 2-х до 17-ти років спробувати себе у різних професіях та переглянути майстер-клас від фахівців своїх галузей, таких як рятувальник, пожежник, кінолог, вибухотехнік, поліцейський, лікар, соціальний працівник, криміналіст, будівельник, перукар, агроном, ветлікар, автослюсар, продавець, банкір, кухар, актор, модель, кравчиня тощо. В заході прийняли участь понад 4,5 тисячі чоловік, з них майже 3,3 тисячі учнів.

Найбільш улюбленим заходом осінньої акції серед школярів є професіографічна екскурсія на підприємство, у ході якої учні не тільки знайомляться з сучасною технікою, технологією виробництва, а й самостійно проводять аналіз професій, виявляючи невідомі її сторони та вимоги, які вона висуває до людини. Цієї осені фахівці Центрального районного центру зайнятості м. Миколаєва організували профорієнтаційні екскурсії на КП «Експлуатаційне лінійне управління Автодоріг», до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, на кафедру військової підготовки МНУ ім. В.О.Сухомлинського.

Проаналізувавши місцевий ринок праці, фахівці Южноукраїнського міського центру зайнятості організували екскурсії школярів до закладу харчування «Кристал», салону краси «Здоров’я», АТГ ВП «Южноукраїнська атомна електростанція».

Традиційно фахівці Корабельного районного центру зайнятості провели екскурсії для учнів шкіл району на ТОВ «Миколаївський глиноземний завод».

Останнім часом серед молоді користуються попитом професії військових, тому на прохання школярів фахівцями Первомайського, Вознесенського міськрайонних центрів зайнятості були організовані професіографічні екскурсії до військових частин.

Всього протягом осені відбулась 21 професіографічна екскурсія, в якій прийняли участь 775 старшокласників.

З метою розширення уявлення учнів про робітничі професії та спеціальності проводяться Ярмарки професій. В рамках акції «Палітра професій» для учнів випускних класів були організовані ярмарки в Арбузинському , Братському районах та м. Южноукраїнську, на яких свої навчальні послуги презентували навчальні заклади Миколаївщини, Одеси та Харкова: Арбузинський професійний аграрний ліцей, Миколаївський національний університет ім. В.О. Сухомлинського, Миколаївський національний аграрний університет, Чорноморський національний університет ім. Петра Могили, Одеська національна академія харчових технологій, Харківський національний фармацевтичний університет, Харківський національний університет ім. Каразіна, комунальний вищий навчальний заклад «Первомайський медичний коледж», Братське ПТУ №17, Єланецький професійний аграрний ліцей. Представники навчальних закладів проінформували молодь про можливості та умови навчання. Понад 600 старшокласників мали змогу особисто поспілкуватися з представниками навчальних закладів, отримати інформаційні буклети, ознайомитись з матеріалами щодо мережі навчальних закладів регіону.

Дні відкритих дверей навчального закладу - одна із наочних форм сприяння професійної обізнаності учнівської молоді. Для 105 випускників загальноосвітніх шкіл Кривоозерського району провів презентацію Кривоозерський професійний аграрний ліцей. Миколаївський національний аграрний університет восени прийняв понад 650 старшокласників з різних районів Миколаївщини: Очаківського, Березанського, Кривоозерського, Корабельного району м. Миколаєва, м. Южноукраїнська.

Не менш пізнавальними для школярів були Дні відкритих дверей центрів зайнятості. Молодь мала можливість ознайомитись з інформацією про послуги служби зайнятості, стан ринку праці та кадрову потребу регіону, про освітні платформи Prometheus, Lingva.Skills та веб-ресурс координації міжнародної допомоги в Україні www.openaid.gov.ua., переглянути папки з описами професій, паспорти ринкоутворюючих підприємств, інформаційні матеріали служби зайнятості, відеоролики про професії, пройти профдіагностичне тестування.

 Питання професійного самовизначення розглядались з учнями на інтерактивних профорієнтаційних уроках «Світ професій», «Професія моєї мрії», «Калейдоскоп професій» . Широкого розмаху набрало проведення інтерактивних заходів для молоді, в яких взяли участь понад 5 тис. школярів.

Всього в рамках осінньої профорієнтаційної акції пройшло 306 заходів, в яких взяли участь майже 17 тисяч молодих людей, з них 16359-школярів, 321 студент вишів та 283 учня професійно-технічних закладів.

Сподіваємось, що активна різнопланова профорієнтаційна діяльність фахівців служби зайнятості в рамках акції «Палітра професій» не пройшла задарма, а внесла суттєвий внесок для розширення професійної обізнаності учнівської молоді та допомогла визначитись у професійному безмежжі.

Н. Бондар, провідний фахівець з профорієнтації відділу організації профорієнтації ОЦЗ