23 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта порталу Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Регіональна служба зайнятості » Діяльність обласної служби зайнятості

Допомога учасникам АТО в адаптації до ринку праці
 
12.09.2017  |  Відділ організації профорієнтації ОЦЗ версія для друку
Допомога учасникам АТО в адаптації до ринку праці

Одним із питань у напрямку адаптації до ринку праці клієнтів служби зайнятості, в т.ч. із зони проведення АТО, є можливість забезпечити надання соціальних послуг у повному обсязі. Це і залучення, за їх згодою, до групових та масових профорієнтаційних заходів, індивідуальні консультації, все, що сприяє соціальній та трудовій адаптації.

Протягом січня - серпня 2017 року 462 особи з числа військовослужбовців та учасників АТО взяли участь у різноманітних групових заходах. Так, у інформаційних семінарах з загальних питань зайнятості взяли участь 350 осіб, «Легальна зайнятість» - 221 особа, 387 – у семінарах з техніки пошуку роботи «Використання джерел інформації про вакансії», 294 особи навчались співбесіді з роботодавцем, 345 осіб навчались складанню резюме, 271 особа взяла участь у семінарах з орієнтації на професійне навчання, 120 осіб - у семінарах з орієнтації на відкриття власної справи, 89 - з орієнтації на громадські роботи, у тренінгах - 190 осіб.

Також, для 477 учасників проведено 69 цільових семінарів за темою «Інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО».

Професійне навчання за направленням служби зайнятості проходили 52 особи з числа учасників АТО, які набували нові знання, уміння та навички на курсах цільового призначення за різними напрямками або отримували нову професію на базі професійно-технічних навчальних закладів, в тому числі державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

Навчання здійснювалось за професіями: адміністратор, бармен, водій автотранспортних засобів, електрогазозварник, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, кухар, кондитер, машиніст крана (кранівник), оператор верстатів з програмним керуванням, оператор котельні, слюсар-ремонтник, фрезерувальник.

Керуючись Порядком щодо організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, затвердженого Постановою КМУ № 432 від 21.06.2017, на адресу Одеського обласного фонду інвалідів та Південного межрегіонального сектору Територіальних органів Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, були направлені пам’ятки для інформування учасників АТО щодо можливості надання службою зайнятості послуг з профорієнтації для подальшого професійного навчання за рахунок коштів органів соціального захисту населення.