27 березня 2015
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Консультаційний центр » Список тем консультацій

Підбір підходящої роботи

^


Виберіть тему питання:
Від кого: Горобець Олександр Іванович
Дата/час: 03.12.2011 15:50
Текст питання:

Чому на сайті Труд із 21.11.2011 немає жодної нової вакансії по м. Полтава? Адже у Полтавському МЦЗ вони є. Чому ситуація із запізненням публікації вакансій на сайті Труд по Полтаві повторюється і повторюється, а по інших регіонах цього немає? Чому

Відповідь:
Консультант: Галина Поліцкова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості
Дата/час: 07.12.2011 15:27
Текст відповідi:

Шановний Олександре Іванович!

Оновлення вакансій на порталі Труд здійснюється автоматично на державному рівні. Запізнення публікацій вакансій по м. Полтава відбувалося в зв'язку з переходом Полтавської обласної служби зайнятості на нову систему програмного забезпечення супроводження надання послуг населенню та роботодавцям.
Станом на 6.12.2011 року вакансії оновлені та в подальшому будуть оновлюватися систематично.


Виберіть тему питання:
Від кого: Шовкова Діана Валеріївна
Дата/час: 25.11.2011 11:04
Текст питання:

В мене є питання про порядок прийняття громадян шановними інспекторами. Перебуваючи на обліку як безробітна,я запізнилася до інспектора на вісім хвилин. Поясніть будь ласка,на підставі яких нормативних документів інспектор відмовилася мене прийняти,

Відповідь:
Консультант: Лілія Губенко, головний спеціаліст відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 30.11.2011 14:10
Текст відповідi:

Шановна Діано Валеріївно!

Згідно п.13 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219 (із змінами та доповненнями), громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час, з пред'явленням при кожному відвідуванні паспорта, а особи, зазначені в абзаці другому пункту 3 даного Порядку, - довідки про реєстрацію місця проживання, виданої житлово-експлуатаційною організацією або органом внутрішніх справ, свідоцтва про народження (для осіб, що не досягли 16-річного віку) і трудової книжки, брати участь у семінарах, інших масових заходах, що проводяться державною службою зайнятості з метою надання допомоги громадянам у пошуку підходящої роботи і роботодавцям у доборі працівників.
Вам в письмовій формі (талон № 299) була надана рекомендація з'явитися в центр зайнятості 24 листопада 2011 року о 12 годині 40 хвилин. Особистим підписом Ви підтвердили, що дана рекомендація Вами отримана. Згідно технології обслуговування незайнятого населення, час на обслуговування безробітного складає 10 хвилин. Отже, запізнившись на 8 хвилин, спеціаліст вимушений був відмовити Вам у прийомі на даний час, так як на 12 годину 50 хвилин був запланований прийом наступного громадянина.
Спеціалістом центру зайнятості було рекомендовано Вам звернутися до диспетчера-консультанта для отримання талона на найближчий вільний час. Спеціаліст, який виконує довідково-диспетчерські функції, призначив прийом на 13 годину 20 хвилин.
Відповідно до Єдиної технології надання соціальних послуг центрами зайнятості України, упорядкування та визначення дати і часу прийому шукачів роботи спеціалістами ЦЗ дозволяє забезпечити:
- безперервне обслуговування клієнтів протягом робочого дня;
- виключення черг клієнтів в очікуванні послуг.


Виберіть тему питання:
Від кого: Ярошенко Альберт Володимирович
Дата/час: 10.11.2011 13:57
Текст питання:

Чув про вакансії Полтавського ЦЗ до ЄВРО 2012. Де можна дізнатись більш детальну інформацію?

Відповідь:
Консультант: Галина Поліцкова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості
Дата/час: 14.11.2011 11:07
Текст відповідi:

Шановний Альберте Володимировичу!

Відповідно до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в області сформовано банк даних підприємств, установ та організацій, які беруть участь в організації та проведенні чемпіонату.
Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 14.03.2011 року №105 "Про організацію загальнодержавних оплачуваних громадських робіт" визначено три об'єкти, пов'язані з підготовкою а проведенням чемпіонату в області, та , одночасно, виконавці робіт:
№ з/п Найменування об'єкта та його місцезнаходження Виконавець робіт
1. Автомобільна дорога
М-03 Київ - Харків-Довжанський ( капітальний ремонт на ділянці Бориспіль - Лубни) Дочірне підприємство "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні шляхи України"
2. Автомобільна дорога
Р-52 Дніпропетровськ - Царичанка - Кобеляки -Решетилівка (будівництво, капітальний, поточний ремонт) Дочірне підприємство "Полтавський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні шляхи України"
3. Ділянка залізничного напрямку Полтава - Бурти-Користівка (комплексна модернізація) Полтавська дирекція залізничних перевезень
Південної залізниці

Службою зайнятості, відповідно до заявок роботодавців, проводиться робота по сприянню в укомплектуванні робочих місць на підприємствах та організаціях, залучених на об'єктах чемпіонату, з числа незайнятого населення, яке перебуває на обліку в службі зайнятості об'єктах, пов'язаних з підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Більш детальну інформацію Ви дізнаєтесь, звернувшись безпосередньо до центру зайнятості Державної служби зайнятості або за допомогою безкоштовного телефонного сервісу: зі стаціонарного телефону - за номером 800-50-50-600, з мобільного телефону - за номером 730 та за допомогою Інтернет-порталу "Труд" (www.trud.gov.ua).


Виберіть тему питання:
Від кого: Собко В.П.
Дата/час: 29.09.2011 12:55
Текст питання:

26.09.2011р. спеціаліст Комсомольського міського центру зайнятості Загубибатько С.М. дав мені направлення на працевлаштування №16541107180008003 від 26.09.2011р. до комунального підприємства “Спецеко” Комсомольської міської ради на постійну роботу н

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 04.10.2011 15:42
Текст відповідi:

Шановний Володимире Петровичу!

Державна служба зайнятості відповідно до чинного законодавства про зайнятість надає допомогу громадянам у підборі підходящої роботи. З метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу в період пошуку постійної підходящої роботи державна служба зайнятості має право направляти безробітних громадян на оплачувані громадські роботи, проведення яких організовують місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за участю державної служби зайнятості.
Відповідно до п. 7 ст.7 Закону України "Про зайнятість населення" для громадян, які не мають професії, або таких, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки та перебувають на обліку як безробітні більш як 9 місяців, а також для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 12 місяців) перерви (крім громадян передпенсійного віку), підходящою роботою також вважається участь в оплачуваних громадських роботах.
Відповідно п.13 Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року №839, безробітна особа, зайнята на оплачуваних громадських роботах, може достроково розірвати трудовий договір у разі працевлаштування на постійне місце роботи.
Відповідно п.19 вищезазначеного Положення, особи, які відмовилися від участі в оплачуваних громадських роботах, безперервна тривалість яких становить понад один місяць і які є другою пропозицією підходящої роботи для таких осіб, знімаються з обліку як безробітні.
Громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, зняті з обліку на вищезазначеній підставі і які не працевлаштувалися, можуть перереєструватися як такі, що шукають роботу, через три місяці з дня зняття з обліку.
Стосовно пошуку постійної підходящої роботи, то сьогодні в центрах зайнятості створено умови для самостійного підбору варіантів працевлаштування. Інформація про вільні робочі місця оновлюється щодня та розміщена у секторі самостійного пошуку роботи на стендах, а також доступна за допомогою комп'ютера самостійного пошуку роботи.
В разі підбору підходящої роботи Ви можете самостійно звернутися до представника роботодавця за адресою або контактним телефоном, зазначеним у вакансії.
Одночасно, інформуємо Вас, що керівництвом обласного центру зайнятості взято пояснення головного спеціаліста Комсомольського міського центру зайнятості Павленко Г.М, додатково звернуто увагу на неприпустимості нетактовного ставлення до клієнтів служби зайнятості та зобов'язано дотримуватися правил ділового і етичного спілкування з клієнтами центру зайнятості.


Виберіть тему питання:
Від кого: Шубин Николай Валентинович
Дата/час: 03.08.2011 10:49
Текст питання:

На предыдущем месте работы я получал заработную плату в размере 3500 грн. Имеют ли мне право в ЦЗ давать направление на работу с заработной платой 1300 грн.?

Відповідь:
Консультант: Олег Кривень, головний спеціаліст інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 04.08.2011 14:49
Текст відповідi:

Шановний Миколо Валентиновичу!


Згідно пункту 1 статті 7 Закону України "Про зайнятість населення" для громадян, які втратили роботу і заробітну плату (трудовий дохід), підходящою вважається робота, що відповідає їхній освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, доступності послуг транспортного обслуговування, встановленій рішеннями місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад. Заробітна плата повинна відповідати рівню, який громадянин мав за попереднім місцем роботи, з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідній сфері економічної діяльності в регіоні за минулий місяць.


Виберіть тему питання:
Від кого: Костіна Катерина Володимирівна
Дата/час: 21.06.2011 15:30
Текст питання:

Можна десь влаштуватись на роботу промоутером з 14 років?

Відповідь:
Консультант: Юлія Шендрик, заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 24.06.2011 13:17
Текст відповідi:

Шановна Катерино Володимирівно!

На Ваш запит щодо можливості влаштуватись на роботу промоутером з 14 - ти років повідомляємо.
Ознайомитися з переліком вакансій Ви зможете, якщо відвідаєте центр зайнятості за територіальною приналежністю до Вашого місця проживання.
Інформація про вакансії знаходиться в приміщенні центру зайнятості на стендах, а також в базі даних, доступ до якої здійснюється за допомогою комп'ютера загального доступ (татч-скріну).
У разі необхідності, належна допомога буде надана Вам диспетчером-консультантом.
Звертаємо Вашу увагу на те, що інформація про потребу в працівниках оновлюється щоденно. В зв'язку з цим, радимо Вам особисто відвідати центр зайнятості для отримання останнього надходження даної інформації.
Одночасно, звертаємо Вашу увагу, що згідно статті 188 Кодексу законів про працю України не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років.
За згодою одного з батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років.
Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої праці, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.
Питання, пов'язані з перебуванням у трудових відносинах, а також порядком та підставами розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, у тому числі у випадку скорочення чисельності або штату працівників, регулюються Кодексом законів про працю Україні і не входять до компетенції державної служби зайнятості.
Для отримання відповідних роз'яснень рекомендуємо Вам звернутися до Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, яка знаходиться за адресою: м. Полтава вул. Зигіна, 1 кім. 305 - 306, тел. 7-32-48.


Виберіть тему питання:
Від кого: попова яна
Дата/час: 11.03.2011 14:27
Текст питання:

как часто имеют право отправлять безработного на комиссию по трудоустройству?

Відповідь:
Консультант: Оксана Троян, головний спеціаліст інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 17.03.2011 16:22
Текст відповідi:

Шановна Яно!

Наказом Полтавського міського центру зайнятості створена робоча група з аналізу управлінських рішень, прийнятих спеціалістами з працевлаштування.
Заступником директора технологом - організатором постійно здійснюється контроль та проводиться щотижневий систематичний аналіз ефективності наданих послуг шукачам роботи спеціалістами з працевлаштування. На підставі узагальнених даних аналізу, заступником директора визначається коло незайнятих громадян, по яких вивчення причин відсутності результатів працевлаштування доцільно додатково здійснити на засіданні робочої групи. Враховуючи те, що в умовах обмеженої кількості вакансій, опрацювання інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) повинно носити оперативний характер, тому запрошення незайнятих громадян на засідання робочої групи можливе не лише кожного тижня, а й при необхідності два рази на тиждень.
Таким чином, відповідно до пункту 10 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 219, громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, зобов'язані виконувати всі рекомендації працівників центру зайнятості, надані у письмовій формі, та відвідувати його в установлений строк.


Виберіть тему питання:
Від кого: Горобець Олександр Іванович
Дата/час: 17.01.2011 12:46
Текст питання:

В яких випадках роботодавець має право вводити вікові обмеження на вакагсію? Коли такі обмеження є незаконними? Як з цим боротися?

Відповідь:
Консультант: Олег Кривень, головний спеціаліст інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 18.01.2011 08:51
Текст відповідi:

Шановний Олександре Івановичу!

Відповідно статті 22 Кодексу Законів про працю України забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу. Одночасно, вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров'я працівника можуть встановлюватись законодавством України.
Згідно пункту 4 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення" підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів.
Такі дані подаються за формою № 3-ПН "Звіт про наявність вакансій", відповідно Інструкції щодо заповнення форми звітності № 3-ПН "Звіт про наявність вакансій", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 року № 420.
Відповідно пункту 3 Інструкції у графі 14 зазначеної форми наводяться додаткові навички, характеристики особи та окремі вимоги.
Зокрема, у разі, якщо пропонується специфічна робота, яка може виконуватися виключно особами певної статі або віку, може вказуватися стать особи, що претендує на вакантне місце, та вікові обмеження.
Визначення характеру та специфіки умов праці є сферою трудового законодавства України і не входить до компетенції державної служби зайнятості.
Враховуючи вищевикладене, у разі порушення роботодавцем вимог законодавства про працю, рекомендуємо Вам звертатися до Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, кімнати 305, 306.


Виберіть тему питання:
Від кого: Клименко Артем Станіславович
Дата/час: 15.12.2010 11:24
Текст питання:

Доброго дня! Я 14.12.2010 став на облік в Полтавському МЦЗ. Мені відразу була запропонована вакансія економіста на ПП Козуб. Коли я зателефонував до работодавця мені повідомили в відділі кадрів, що вакансія вже зайнята. Чи обов'язково мені їхати на

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 19.12.2010 15:23
Текст відповідi:

Шановний Артеме Станіславовичу!

Державна служба зайнятості сприяє працевлаштуванню громадян шляхом інформування про наявність вільних робочих місць. Спеціалісти центру зайнятості консультують громадян з питань одержання роботи, проводять підбір підходящої роботи, відповідно до освіти, професійно-кваліфікаційного рівня, навичок та вмінь.
Відповідно до Єдиної технології обслуговування незайнятого населення в центрах зайнятості, затвердженої наказом Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України від 15.08.2000 року №49, у разі підбору підходящої роботи спеціаліст центру зайнятості видає шукачу роботи направлення на працевлаштування встановленої форми.
У разі відмови роботодавцем запропонованій кандидатурі у прийнятті на роботу, в корінці направлення на працевлаштування зазначається причина відмови. Заповнений корінець направлення на працевлаштування завіряється підписом посадової особи і печаткою підприємства та повертається до центру зайнятості.
Про результати співбесіди з роботодавцем необхідно повідомляти центр зайнятості в найкоротші терміни, але не пізніше ніж через п'ять днів з дня отримання направлення на працевлаштування. При цьому, у додатку №1 до ПК робиться відповідний запис про граничний термін звернення до центру зайнятості з результатом співбесіди з роботодавцем, з яким безробітний ознайомлюється під особистий підпис.
Відповідно до пункту 10 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219 (із змінами та доповненнями), громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, зобов'язані виконувати всі рекомендації працівників центру зайнятості, надані у письмовій формі, та відвідувати центр зайнятості в установлений строк.
Сьогодні в центрах зайнятості створено умови для самостійного підбору варіантів працевлаштування. Інформація про вільні робочі місця розміщена у секторі самостійного пошуку роботи на стендах у вигляді карток та доступна за допомогою комп'ютерів самостійного пошуку роботи. База даних про вакансії оновлюється щоденно. Для громадянина мати роботу - це можливість підвищити свій соціальний статус і рівень добробуту, а для суспільства - це зниження напруги на ринку праці та розв'язання багатьох соціальних проблем. Пошук роботи для безробітного - це є робота.
В разі підбору підходящої роботи Ви можете самостійно звернутися до представника роботодавця за адресою або контактним телефоном, зазначеним у вакансії. Для з'ясування необхідної інформації у потенційного роботодавця щодо вільного робочого місця, а також узгодження зустрічі можете скористатися безкоштовним телефон-автоматом, який розміщений в центрі зайнятості.


Виберіть тему питання:
Від кого: Солодкий Євген Олексійович
Дата/час: 15.11.2010 12:25
Текст питання:

Добрий день. підскажіть як заповняти план самостійного пошуку роботи, або вишліть зразок такого плану на електронну пошту!дякую!

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 18.11.2010 11:27
Текст відповідi:

Шановний Євгене Олексійовичу!

Складання плану самостійного пошуку роботи направлено на систематизацію безробітним власних дій щодо пошуку роботи, а саме:
- складення реальної уяви про стан, особливості та вимоги ринку праці;
- з'ясування можливості реалізації особистих професійних намірів відповідно до існуючих умов;
- усвідомлення необхідності особистої участі у процесі пошуку роботи.
В плані обов'язково повинні бути відображені такі заходи:
1. Регулярне відвідування підприємств, установ і організацій, що знаходяться в межах транспортної доступності та на яких може існувати потреба в працівниках відповідно до Вашої професії.
Після відвідування підприємства, установи чи організації робиться відповідна відмітка в пункті І плану, де назва підприємства заноситься в графу "Зміст заходу", дата проведення співбесіди в графу "Термін виконання", будь-яка інша додаткова інформація заноситься в графу "Примітка" (це може бути інформація про наявні на підприємстві вакансії, зокрема за Вашою професією, про залишення роботодавцю резюме тощо). При цьому, печатку підприємства ставити не обов'язково.
2. Систематичне опрацювання доступних для незайнятих громадян джерел, в яких міститься інформація про вакансії.
Назва джерела інформації, термін опрацювання та результати опрацювання заносяться в пункт ІІ плану.
3. Інформування про пошук роботи друзів, знайомих, родичів, колишніх колег по роботі та навчанню.
Інформація про осіб, з якими велася розмова щодо пошуку роботи, дата її проведення та результат співбесіди заносяться в пункт ІІІ плану.
4. Участь у заходах, що організуються центром зайнятості на допомогу шукаючим роботу.
Інформація про семінари, ярмарки вакансій, інші масові заходи, які Ви відвідали за направленням спеціалістів центру зайнятості в період складання плану самостійного пошуку роботи заноситься в пункт ІV плану.
5. Розміщення власних пропозицій трудових послуг у засобах масової інформації.
Інформація про подання об'яви в засоби масової інформації щодо власних пропозицій трудових послуг заноситься в пункт V плану з зазначенням джерела, де розміщена дана інформація, та дати розміщення.
План самостійного пошуку роботи складається до наступної зустрічі зі спеціалістом з працевлаштування, під час якої план аналізується та визначаються заходи на наступний період.
В разі виникнення будь-яких ускладнень щодо складання плану самостійного пошуку роботи рекомендуємо Вам звернутися до спеціаліста з працевлаштування, яким рекомендовано Вам даний вид послуг або до начальника відділу надання соціальних послуг з працевлаштування Полтавського міського центру зайнятості.


Виберіть тему питання:
Від кого: Саннікова Наталія Миколаївна
Дата/час: 01.11.2010 15:38
Текст питання:

Добрий день. Стала на облік у Полтавський міський центр зайнятості і маю таке питання. Якщо мене направлять на роботу, і роботодавець буде згодний мене взяти, то як з оформленням? Зараз серед багатьох роботодавців поширена практика стажування, про я

Відповідь:
Консультант: Юрій Пишненко, начальник інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 04.11.2010 12:09
Текст відповідi:

Шановна Наталіє Миколаївно!

Згідно з абзацом 1 підпункту 1 пункту 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування (самостійного або за направленням центру зайнятості), в тому числі на сезонні роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг тощо. При цьому в картці робиться запис про прийняття на роботу, зазначаються дата і номер наказу, дата видачі та номер реєстраційного свідоцтва, дата укладення договору цивільно-правового характеру. Аналогічно у картці робиться запис про номер та дату письмового трудового договору.
Відповідно до пункту 6.15 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року № 307, у трудовій книжці безробітного посадова особа центру зайнятості робить запис про початок, відкладення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю відповідно до підпункту "е" пункту 2.18 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 року № 58 і зареєстрованої в Мін'юсті 17.08. 1993 року № 110.
Статтею 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Таким чином, при працевлаштуванні, у тому числі у іншому регіоні, Ви зобов'язані негайно повідомити про це центр зайнятості, в якому Ви зареєстровані як безробітна, шляхом надання копії наказу про прийом на роботу, письмового трудового договору, договору цивільно-правового характеру, свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності тощо.
Одночасно повідомляємо, що питання дотримання роботодавцем трудового законодавства не входить до компетенції служби зайнятості. За детальними роз'ясненнями з цього приводу Ви можете звернутися до Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, каб. № 306.


Виберіть тему питання:
Від кого: Мартьян Катерина Сергіївна
Дата/час: 11.08.2010 15:33
Текст питання:

Доброго дня!Підкажіть, будь-ласка.Я навчаючись у педагогічному ВУЗі за держзамовленням з 4 курсу працювала до кінця навчання у цьому ж ВУЗі, але не за фахом.Після закінчення навчання я була розподілена на відпрацювання у район з 15 серпня. До цього

Відповідь:
Консультант: Юрій Пишненко, начальник інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 18.08.2010 11:38
Текст відповідi:

Шановна Катерино Сергіївно!


Питання щодо дотримання роботодавцем трудового законодавства не входить до компетенції служби зайнятості. За детальними роз'ясненнями з цього приводу Ви можете звернутися до Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, каб. № 306.


Виберіть тему питання:
Від кого: Леверя Ольга Валеріївна
Дата/час: 31.05.2010 12:12
Текст питання:

Добрий день!Скажіть, буть ласка, в чому різниця відкритих та закритих вакансій, що опубліковуються на вашому сайті?І як можна дізнатися, куди треба звертатися за даною вакансією, якщо вона закрита та назва організаціїї не вказана? Чи обов'язково для

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 07.06.2010 09:57
Текст відповідi:

Шановна Ольго Валеріївно!


При наданні до центру зайнятості інформації про наявність вільних робочих місць роботодавцем визначається, якою повинна бути інформація про вільне робоче місце: закритою або відкритою.
Вакансія має закритий характер, в разі виявлення роботодавцем бажання запобігти зверненню тих клієнтів, професійні якості яких не відповідають вимогам даного вільного робочого місця. В такому випадку проводиться обов'язкова попередня співбесіда працівників служби зайнятості з претендентом на роботу. І лише зваживши всі обставини, спеціаліст визначає доцільність направлення клієнта на підприємство для співбесіди з представником роботодавця.
Коли роботодавець бажає зустрітися з якомога більшою кількістю претендентів, інформація про вільне робоче місце є відкритою.
Отже, з метою отримання повної інформації про вакансію, яка має закритий характер рекомендуємо Вам звернутися до центру зайнятості, в якому дана вакансія зареєстрована (адреса та телефон зазначені в вакансії). За таких умов Вам буде надана інформація про адресу та контактні телефони роботодавця та проведено попереднє узгодження Вашої кандидатури з представником роботодавця.


Виберіть тему питання:
Від кого: Боровіков Дмитро Іванович
Дата/час: 28.05.2010 11:11
Текст питання:

Доброго дня. В мене до Вас таке запитання, чи має право спеціаліст ЦЗ надати мені одразу два ато й більше направлення на роботу, і в який термін я маю принести відповідь?
З повагою Дмитро.

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 07.06.2010 09:56
Текст відповідi:

Шановний Дмитро Івановичу!

Відповідно до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" державна служба зайнятості надає шукачам роботи соціальні послуги щодо пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, участі в оплачуваних громадських та сезонних роботах, інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.
Відповідно до Єдиної технології обслуговування незайнятого населення в центрах зайнятості, затвердженої наказом Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України від 15.08.2000 року №49, у разі підбору підходящої роботи спеціаліст центру зайнятості після узгодження з представником роботодавця актуальності вакансії та дати і часу відвідування підприємства, видає особі направлення на працевлаштування.
Про результати співбесіди з роботодавцем необхідно повідомляти центр зайнятості в найкоротші терміни, але не пізніше ніж через п'ять днів з дня отримання направлення на працевлаштування. При цьому, у додатку №1 до ПК робиться відповідний запис про граничний термін звернення до центру зайнятості з результатом співбесіди з роботодавцем, з яким безробітний ознайомлюється під особистий підпис.
Обмежень щодо кількості направлень, що можуть бути видані незайнятим громадянам під час відвідування центру зайнятості чинним законодавством не передбачено.
Сьогодні в центрах зайнятості створено умови для самостійного підбору варіантів працевлаштування. Інформація про вільні робочі місця оновлюється щодня та розміщена у секторі самостійного пошуку роботи на стендах, а також доступна за допомогою комп'ютерів самостійного пошуку роботи.
Отже, в разі підбору підходящої роботи Ви можете самостійно звернутися до представника роботодавця за адресою або контактним телефоном, зазначеним у вакансії. Для з'ясування необхідної інформації у потенційного роботодавця щодо вільного робочого місця, а також узгодження зустрічі можете скористатися безкоштовним телефон-автоматом, який розміщений в центрі зайнятості.


Виберіть тему питання:
Від кого: Кичёв Виталий Викторович
Дата/час: 22.03.2010 16:42
Текст питання:

Согласно записи в трудовой книжке я не работаю уже более года.
Всё время работал водителем(последние месяцы на основе устного договора).Считается ли для меня подходящей работа грузчика?

Відповідь:
Консультант: Оксана Троян, головний спеціаліст інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 31.03.2010 09:09
Текст відповідi:

Шановний Віталіє Вікторовичу!

Відповідно до статті 7 Закону України "Про зайнятість населення" для громадян, які втратили роботу і заробітну плату (трудовий дохід), підходящою вважається робота, що відповідає їхній освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, доступності послуг транспортного обслуговування, встановленій рішеннями місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад. Заробітна плата повинна відповідати рівню, який громадянин мав за попереднім місцем роботи, з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідній сфері діяльності в регіоні за минулий місяць.
При пропонуванні підходящої роботи враховується попередня діяльність громадянина, тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, вік, досвід, а також стан ринку праці.
Для громадян, які працювали не за основною професією понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за основною професією може бути підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці у відповідних працівниках.
У разі неможливості надання громадянинові роботи за професією протягом шести місяців підходящою вважається робота, яка потребує зміни професії з урахуванням здібностей, стану здоров'я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці у відповідних працівниках.
У разі зміни громадянином професії за направленням державної служби зайнятості підходящою вважається робота і за новою, і за попередньою професією за останнім місцем роботи.
Для громадян, які не мають професії, або таких, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки та для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 12 місяців) перерви (крім громадян передпенсійного віку), підходящою роботою також вважається участь в оплачуваних громадських роботах.
Для громадян, які до настання безробіття понад 6 місяців були зайняті в особистому селянському господарстві, підходящою вважається робота за наявною у них професією (спеціальністю), у тому числі якщо умовою їх працевлаштування є підвищення кваліфікації за цією професією. У разі неможливості надання громадянинові роботи за наявною у нього професією підходящою вважається робота, яка потребує попередньої професійної підготовки з урахуванням потреб ринку праці. У разі відсутності у такого громадянина професії (спеціальності) підходящою роботою для нього вважається робота, яка потребує попередньої професійної перепідготовки з урахуванням потреб ринку праці та, за можливості, наявних професійних знань, умінь та навичок.


Пошук
Всього консультацій: 38