19 квiтня 2014
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Консультаційний центр » Список тем консультацій

Підбір підходящої роботи

^


Виберіть тему питання:
Від кого: Костіна Катерина Володимирівна
Дата/час: 21.06.2011 15:30
Текст питання:

Можна десь влаштуватись на роботу промоутером з 14 років?

Відповідь:
Консультант: Юлія Шендрик, заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 24.06.2011 13:17
Текст відповідi:

Шановна Катерино Володимирівно!

На Ваш запит щодо можливості влаштуватись на роботу промоутером з 14 - ти років повідомляємо.
Ознайомитися з переліком вакансій Ви зможете, якщо відвідаєте центр зайнятості за територіальною приналежністю до Вашого місця проживання.
Інформація про вакансії знаходиться в приміщенні центру зайнятості на стендах, а також в базі даних, доступ до якої здійснюється за допомогою комп'ютера загального доступ (татч-скріну).
У разі необхідності, належна допомога буде надана Вам диспетчером-консультантом.
Звертаємо Вашу увагу на те, що інформація про потребу в працівниках оновлюється щоденно. В зв'язку з цим, радимо Вам особисто відвідати центр зайнятості для отримання останнього надходження даної інформації.
Одночасно, звертаємо Вашу увагу, що згідно статті 188 Кодексу законів про працю України не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років.
За згодою одного з батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років.
Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої праці, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.
Питання, пов'язані з перебуванням у трудових відносинах, а також порядком та підставами розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, у тому числі у випадку скорочення чисельності або штату працівників, регулюються Кодексом законів про працю Україні і не входять до компетенції державної служби зайнятості.
Для отримання відповідних роз'яснень рекомендуємо Вам звернутися до Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, яка знаходиться за адресою: м. Полтава вул. Зигіна, 1 кім. 305 - 306, тел. 7-32-48.


Виберіть тему питання:
Від кого: попова яна
Дата/час: 11.03.2011 14:27
Текст питання:

как часто имеют право отправлять безработного на комиссию по трудоустройству?

Відповідь:
Консультант: Оксана Троян, головний спеціаліст інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 17.03.2011 16:22
Текст відповідi:

Шановна Яно!

Наказом Полтавського міського центру зайнятості створена робоча група з аналізу управлінських рішень, прийнятих спеціалістами з працевлаштування.
Заступником директора технологом - організатором постійно здійснюється контроль та проводиться щотижневий систематичний аналіз ефективності наданих послуг шукачам роботи спеціалістами з працевлаштування. На підставі узагальнених даних аналізу, заступником директора визначається коло незайнятих громадян, по яких вивчення причин відсутності результатів працевлаштування доцільно додатково здійснити на засіданні робочої групи. Враховуючи те, що в умовах обмеженої кількості вакансій, опрацювання інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) повинно носити оперативний характер, тому запрошення незайнятих громадян на засідання робочої групи можливе не лише кожного тижня, а й при необхідності два рази на тиждень.
Таким чином, відповідно до пункту 10 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 219, громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, зобов'язані виконувати всі рекомендації працівників центру зайнятості, надані у письмовій формі, та відвідувати його в установлений строк.


Виберіть тему питання:
Від кого: Горобець Олександр Іванович
Дата/час: 17.01.2011 12:46
Текст питання:

В яких випадках роботодавець має право вводити вікові обмеження на вакагсію? Коли такі обмеження є незаконними? Як з цим боротися?

Відповідь:
Консультант: Олег Кривень, головний спеціаліст інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 18.01.2011 08:51
Текст відповідi:

Шановний Олександре Івановичу!

Відповідно статті 22 Кодексу Законів про працю України забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу. Одночасно, вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров'я працівника можуть встановлюватись законодавством України.
Згідно пункту 4 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення" підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів.
Такі дані подаються за формою № 3-ПН "Звіт про наявність вакансій", відповідно Інструкції щодо заповнення форми звітності № 3-ПН "Звіт про наявність вакансій", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 року № 420.
Відповідно пункту 3 Інструкції у графі 14 зазначеної форми наводяться додаткові навички, характеристики особи та окремі вимоги.
Зокрема, у разі, якщо пропонується специфічна робота, яка може виконуватися виключно особами певної статі або віку, може вказуватися стать особи, що претендує на вакантне місце, та вікові обмеження.
Визначення характеру та специфіки умов праці є сферою трудового законодавства України і не входить до компетенції державної служби зайнятості.
Враховуючи вищевикладене, у разі порушення роботодавцем вимог законодавства про працю, рекомендуємо Вам звертатися до Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, кімнати 305, 306.


Виберіть тему питання:
Від кого: Клименко Артем Станіславович
Дата/час: 15.12.2010 11:24
Текст питання:

Доброго дня! Я 14.12.2010 став на облік в Полтавському МЦЗ. Мені відразу була запропонована вакансія економіста на ПП Козуб. Коли я зателефонував до работодавця мені повідомили в відділі кадрів, що вакансія вже зайнята. Чи обов'язково мені їхати на

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 19.12.2010 15:23
Текст відповідi:

Шановний Артеме Станіславовичу!

Державна служба зайнятості сприяє працевлаштуванню громадян шляхом інформування про наявність вільних робочих місць. Спеціалісти центру зайнятості консультують громадян з питань одержання роботи, проводять підбір підходящої роботи, відповідно до освіти, професійно-кваліфікаційного рівня, навичок та вмінь.
Відповідно до Єдиної технології обслуговування незайнятого населення в центрах зайнятості, затвердженої наказом Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України від 15.08.2000 року №49, у разі підбору підходящої роботи спеціаліст центру зайнятості видає шукачу роботи направлення на працевлаштування встановленої форми.
У разі відмови роботодавцем запропонованій кандидатурі у прийнятті на роботу, в корінці направлення на працевлаштування зазначається причина відмови. Заповнений корінець направлення на працевлаштування завіряється підписом посадової особи і печаткою підприємства та повертається до центру зайнятості.
Про результати співбесіди з роботодавцем необхідно повідомляти центр зайнятості в найкоротші терміни, але не пізніше ніж через п'ять днів з дня отримання направлення на працевлаштування. При цьому, у додатку №1 до ПК робиться відповідний запис про граничний термін звернення до центру зайнятості з результатом співбесіди з роботодавцем, з яким безробітний ознайомлюється під особистий підпис.
Відповідно до пункту 10 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219 (із змінами та доповненнями), громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, зобов'язані виконувати всі рекомендації працівників центру зайнятості, надані у письмовій формі, та відвідувати центр зайнятості в установлений строк.
Сьогодні в центрах зайнятості створено умови для самостійного підбору варіантів працевлаштування. Інформація про вільні робочі місця розміщена у секторі самостійного пошуку роботи на стендах у вигляді карток та доступна за допомогою комп'ютерів самостійного пошуку роботи. База даних про вакансії оновлюється щоденно. Для громадянина мати роботу - це можливість підвищити свій соціальний статус і рівень добробуту, а для суспільства - це зниження напруги на ринку праці та розв'язання багатьох соціальних проблем. Пошук роботи для безробітного - це є робота.
В разі підбору підходящої роботи Ви можете самостійно звернутися до представника роботодавця за адресою або контактним телефоном, зазначеним у вакансії. Для з'ясування необхідної інформації у потенційного роботодавця щодо вільного робочого місця, а також узгодження зустрічі можете скористатися безкоштовним телефон-автоматом, який розміщений в центрі зайнятості.


Виберіть тему питання:
Від кого: Солодкий Євген Олексійович
Дата/час: 15.11.2010 12:25
Текст питання:

Добрий день. підскажіть як заповняти план самостійного пошуку роботи, або вишліть зразок такого плану на електронну пошту!дякую!

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 18.11.2010 11:27
Текст відповідi:

Шановний Євгене Олексійовичу!

Складання плану самостійного пошуку роботи направлено на систематизацію безробітним власних дій щодо пошуку роботи, а саме:
- складення реальної уяви про стан, особливості та вимоги ринку праці;
- з'ясування можливості реалізації особистих професійних намірів відповідно до існуючих умов;
- усвідомлення необхідності особистої участі у процесі пошуку роботи.
В плані обов'язково повинні бути відображені такі заходи:
1. Регулярне відвідування підприємств, установ і організацій, що знаходяться в межах транспортної доступності та на яких може існувати потреба в працівниках відповідно до Вашої професії.
Після відвідування підприємства, установи чи організації робиться відповідна відмітка в пункті І плану, де назва підприємства заноситься в графу "Зміст заходу", дата проведення співбесіди в графу "Термін виконання", будь-яка інша додаткова інформація заноситься в графу "Примітка" (це може бути інформація про наявні на підприємстві вакансії, зокрема за Вашою професією, про залишення роботодавцю резюме тощо). При цьому, печатку підприємства ставити не обов'язково.
2. Систематичне опрацювання доступних для незайнятих громадян джерел, в яких міститься інформація про вакансії.
Назва джерела інформації, термін опрацювання та результати опрацювання заносяться в пункт ІІ плану.
3. Інформування про пошук роботи друзів, знайомих, родичів, колишніх колег по роботі та навчанню.
Інформація про осіб, з якими велася розмова щодо пошуку роботи, дата її проведення та результат співбесіди заносяться в пункт ІІІ плану.
4. Участь у заходах, що організуються центром зайнятості на допомогу шукаючим роботу.
Інформація про семінари, ярмарки вакансій, інші масові заходи, які Ви відвідали за направленням спеціалістів центру зайнятості в період складання плану самостійного пошуку роботи заноситься в пункт ІV плану.
5. Розміщення власних пропозицій трудових послуг у засобах масової інформації.
Інформація про подання об'яви в засоби масової інформації щодо власних пропозицій трудових послуг заноситься в пункт V плану з зазначенням джерела, де розміщена дана інформація, та дати розміщення.
План самостійного пошуку роботи складається до наступної зустрічі зі спеціалістом з працевлаштування, під час якої план аналізується та визначаються заходи на наступний період.
В разі виникнення будь-яких ускладнень щодо складання плану самостійного пошуку роботи рекомендуємо Вам звернутися до спеціаліста з працевлаштування, яким рекомендовано Вам даний вид послуг або до начальника відділу надання соціальних послуг з працевлаштування Полтавського міського центру зайнятості.


Виберіть тему питання:
Від кого: Саннікова Наталія Миколаївна
Дата/час: 01.11.2010 15:38
Текст питання:

Добрий день. Стала на облік у Полтавський міський центр зайнятості і маю таке питання. Якщо мене направлять на роботу, і роботодавець буде згодний мене взяти, то як з оформленням? Зараз серед багатьох роботодавців поширена практика стажування, про я

Відповідь:
Консультант: Юрій Пишненко, начальник інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 04.11.2010 12:09
Текст відповідi:

Шановна Наталіє Миколаївно!

Згідно з абзацом 1 підпункту 1 пункту 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування (самостійного або за направленням центру зайнятості), в тому числі на сезонні роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг тощо. При цьому в картці робиться запис про прийняття на роботу, зазначаються дата і номер наказу, дата видачі та номер реєстраційного свідоцтва, дата укладення договору цивільно-правового характеру. Аналогічно у картці робиться запис про номер та дату письмового трудового договору.
Відповідно до пункту 6.15 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року № 307, у трудовій книжці безробітного посадова особа центру зайнятості робить запис про початок, відкладення, скорочення та припинення виплати допомоги по безробіттю відповідно до підпункту "е" пункту 2.18 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 року № 58 і зареєстрованої в Мін'юсті 17.08. 1993 року № 110.
Статтею 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Таким чином, при працевлаштуванні, у тому числі у іншому регіоні, Ви зобов'язані негайно повідомити про це центр зайнятості, в якому Ви зареєстровані як безробітна, шляхом надання копії наказу про прийом на роботу, письмового трудового договору, договору цивільно-правового характеру, свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності тощо.
Одночасно повідомляємо, що питання дотримання роботодавцем трудового законодавства не входить до компетенції служби зайнятості. За детальними роз'ясненнями з цього приводу Ви можете звернутися до Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, каб. № 306.


Виберіть тему питання:
Від кого: Мартьян Катерина Сергіївна
Дата/час: 11.08.2010 15:33
Текст питання:

Доброго дня!Підкажіть, будь-ласка.Я навчаючись у педагогічному ВУЗі за держзамовленням з 4 курсу працювала до кінця навчання у цьому ж ВУЗі, але не за фахом.Після закінчення навчання я була розподілена на відпрацювання у район з 15 серпня. До цього

Відповідь:
Консультант: Юрій Пишненко, начальник інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 18.08.2010 11:38
Текст відповідi:

Шановна Катерино Сергіївно!


Питання щодо дотримання роботодавцем трудового законодавства не входить до компетенції служби зайнятості. За детальними роз'ясненнями з цього приводу Ви можете звернутися до Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, каб. № 306.


Виберіть тему питання:
Від кого: Леверя Ольга Валеріївна
Дата/час: 31.05.2010 12:12
Текст питання:

Добрий день!Скажіть, буть ласка, в чому різниця відкритих та закритих вакансій, що опубліковуються на вашому сайті?І як можна дізнатися, куди треба звертатися за даною вакансією, якщо вона закрита та назва організаціїї не вказана? Чи обов'язково для

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 07.06.2010 09:57
Текст відповідi:

Шановна Ольго Валеріївно!


При наданні до центру зайнятості інформації про наявність вільних робочих місць роботодавцем визначається, якою повинна бути інформація про вільне робоче місце: закритою або відкритою.
Вакансія має закритий характер, в разі виявлення роботодавцем бажання запобігти зверненню тих клієнтів, професійні якості яких не відповідають вимогам даного вільного робочого місця. В такому випадку проводиться обов'язкова попередня співбесіда працівників служби зайнятості з претендентом на роботу. І лише зваживши всі обставини, спеціаліст визначає доцільність направлення клієнта на підприємство для співбесіди з представником роботодавця.
Коли роботодавець бажає зустрітися з якомога більшою кількістю претендентів, інформація про вільне робоче місце є відкритою.
Отже, з метою отримання повної інформації про вакансію, яка має закритий характер рекомендуємо Вам звернутися до центру зайнятості, в якому дана вакансія зареєстрована (адреса та телефон зазначені в вакансії). За таких умов Вам буде надана інформація про адресу та контактні телефони роботодавця та проведено попереднє узгодження Вашої кандидатури з представником роботодавця.


Виберіть тему питання:
Від кого: Боровіков Дмитро Іванович
Дата/час: 28.05.2010 11:11
Текст питання:

Доброго дня. В мене до Вас таке запитання, чи має право спеціаліст ЦЗ надати мені одразу два ато й більше направлення на роботу, і в який термін я маю принести відповідь?
З повагою Дмитро.

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 07.06.2010 09:56
Текст відповідi:

Шановний Дмитро Івановичу!

Відповідно до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" державна служба зайнятості надає шукачам роботи соціальні послуги щодо пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, участі в оплачуваних громадських та сезонних роботах, інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.
Відповідно до Єдиної технології обслуговування незайнятого населення в центрах зайнятості, затвердженої наказом Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України від 15.08.2000 року №49, у разі підбору підходящої роботи спеціаліст центру зайнятості після узгодження з представником роботодавця актуальності вакансії та дати і часу відвідування підприємства, видає особі направлення на працевлаштування.
Про результати співбесіди з роботодавцем необхідно повідомляти центр зайнятості в найкоротші терміни, але не пізніше ніж через п'ять днів з дня отримання направлення на працевлаштування. При цьому, у додатку №1 до ПК робиться відповідний запис про граничний термін звернення до центру зайнятості з результатом співбесіди з роботодавцем, з яким безробітний ознайомлюється під особистий підпис.
Обмежень щодо кількості направлень, що можуть бути видані незайнятим громадянам під час відвідування центру зайнятості чинним законодавством не передбачено.
Сьогодні в центрах зайнятості створено умови для самостійного підбору варіантів працевлаштування. Інформація про вільні робочі місця оновлюється щодня та розміщена у секторі самостійного пошуку роботи на стендах, а також доступна за допомогою комп'ютерів самостійного пошуку роботи.
Отже, в разі підбору підходящої роботи Ви можете самостійно звернутися до представника роботодавця за адресою або контактним телефоном, зазначеним у вакансії. Для з'ясування необхідної інформації у потенційного роботодавця щодо вільного робочого місця, а також узгодження зустрічі можете скористатися безкоштовним телефон-автоматом, який розміщений в центрі зайнятості.


Виберіть тему питання:
Від кого: Кичёв Виталий Викторович
Дата/час: 22.03.2010 16:42
Текст питання:

Согласно записи в трудовой книжке я не работаю уже более года.
Всё время работал водителем(последние месяцы на основе устного договора).Считается ли для меня подходящей работа грузчика?

Відповідь:
Консультант: Оксана Троян, головний спеціаліст інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 31.03.2010 09:09
Текст відповідi:

Шановний Віталіє Вікторовичу!

Відповідно до статті 7 Закону України "Про зайнятість населення" для громадян, які втратили роботу і заробітну плату (трудовий дохід), підходящою вважається робота, що відповідає їхній освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, доступності послуг транспортного обслуговування, встановленій рішеннями місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад. Заробітна плата повинна відповідати рівню, який громадянин мав за попереднім місцем роботи, з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідній сфері діяльності в регіоні за минулий місяць.
При пропонуванні підходящої роботи враховується попередня діяльність громадянина, тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, вік, досвід, а також стан ринку праці.
Для громадян, які працювали не за основною професією понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за основною професією може бути підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці у відповідних працівниках.
У разі неможливості надання громадянинові роботи за професією протягом шести місяців підходящою вважається робота, яка потребує зміни професії з урахуванням здібностей, стану здоров'я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці у відповідних працівниках.
У разі зміни громадянином професії за направленням державної служби зайнятості підходящою вважається робота і за новою, і за попередньою професією за останнім місцем роботи.
Для громадян, які не мають професії, або таких, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки та для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 12 місяців) перерви (крім громадян передпенсійного віку), підходящою роботою також вважається участь в оплачуваних громадських роботах.
Для громадян, які до настання безробіття понад 6 місяців були зайняті в особистому селянському господарстві, підходящою вважається робота за наявною у них професією (спеціальністю), у тому числі якщо умовою їх працевлаштування є підвищення кваліфікації за цією професією. У разі неможливості надання громадянинові роботи за наявною у нього професією підходящою вважається робота, яка потребує попередньої професійної підготовки з урахуванням потреб ринку праці. У разі відсутності у такого громадянина професії (спеціальності) підходящою роботою для нього вважається робота, яка потребує попередньої професійної перепідготовки з урахуванням потреб ринку праці та, за можливості, наявних професійних знань, умінь та навичок.


Виберіть тему питання:
Від кого: Мисник Наталія Миколаївна
Дата/час: 05.03.2010 10:24
Текст питання:

Добрий день. Я працюю зараз на низькокваліфікованій посаді не за спеціальністю в одному із вищих навчальних закладів нашого міста, заочно закінчила цей та ще один університет та збобула другу вищу освіту економіста. Хочу працювати за спеціальністю е

Відповідь:
Консультант: Олег Кривень, головний спеціаліст інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 11.03.2010 15:14
Текст відповідi:

Шановна Наталіє Миколаївно!

Відповідно до пункту 1 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 219, до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час.
Згідно з пунктом 2 зазначеного Порядку зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час і звернулися до державної служби зайнятості, підлягають обліку. Під час прийому таких громадян працівник центру зайнятості проводить консультацію, про що робить відповідний запис у картці.
Незайняті громадяни, які звертаються до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, підлягають реєстрації.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи, визнаються безробітними.
Згідно з пунктом 1.2 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 року № 307, застрахованим та незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, надається допомога по безробіттю.
Враховуючи вищевикладене, під час перебування у трудових відносинах Ви маєте право звернутися до центру зайнятості за місцем проживання, де зможете одержати консультацію стосовно працевлаштування. Статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю Ви матимете право отримати лише після звільнення з роботи та за умови реєстрації у державній службі зайнятості як такої, що шукає роботу.
Крім цього, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пункту 3 статті 7 Закону України "Про зайнятість населення" для громадян, які працювали не за основною професією понад 12 місяців, підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за основною професією може бути підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці у відповідних працівниках.


Виберіть тему питання:
Від кого: гришина ольга дмитриевна
Дата/час: 04.03.2010 13:07
Текст питання:

Скажите,пожалуйста,может ли центр занятости предлагать ту же самую работу с которой я уволилась 4 месяца назад?после этого нигде не работала.

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 11.03.2010 13:53
Текст відповідi:

Шановна Ольго Дмитрівно!

Поняття підходящої роботи визначено ст. 7 Закону України "Про зайнятість населення".
Для громадян, які втратили роботу і заробітну плату (трудовий дохід), підходящою вважається робота, що відповідає їхній освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, доступності послуг транспортного обслуговування, встановленій рішеннями місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад.
Заробітна плата повинна відповідати рівню, який громадянин мав за попереднім місцем роботи, з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідній сфері економічної діяльності в регіоні за минулий місяць.
При пропонуванні підходящої роботи враховуються попередня діяльність громадянина, тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, вік, досвід, а також стан ринку праці.
У разі неможливості надання громадянинові роботи за професією протягом шести місяців підходящою вважається робота, яка потребує зміни професії з урахуванням здібностей, стану здоров'я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці у відповідних працівниках.
Відповідно до ст.19 Закону України "Про зайнятість населення" державна служба зайнятості має право направляти для працевлаштування на підприємства, в установи і організації всіх форм власності при наявності там вільних робочих місць (вакантних посад) громадян, які звертаються до служби зайнятості.
Обмежень щодо направлення на працевлаштування на підприємство, де особа працювала перед зверненням до центру зайнятості чинним законодавством не передбачено.
Також, пошук роботи на сьогодні можливо здійснювати в режимі on-line:
- за допомогою безкоштовного телефонного сервісу за номером 8-800-50-50-600 зі стаціонарного телефону чи 730 - з мобільного;
- надіславши SMS-замовлення на номер 730, вказавши місто та бажану посаду;
- скориставшись Інтернет-порталами державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua або http://trud.gov.ua.


Виберіть тему питання:
Від кого: Чубенко Юлія Миколаївна
Дата/час: 19.11.2009 14:20
Текст питання:

Доброго дня! Спеціаліст центру зайнятості надав мені направлення на працевлаштування до ПП "Наталія" за адресою вул. Калініна 50/12 (район Автовокзалу). Я мешкаю в селищі Залізничників (Климівка, 30 хвилин ходьби від Південного вокзалу). Графік робо

Відповідь:
Консультант: Сергій Комаревцев, заступник начальника інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 02.12.2009 12:07
Текст відповідi:

Шановна Юліє Миколаївно!

На Ваше звернення, в межах своєї компетенції, повідомляємо наступне. Під час відвідування центру зайнятості 17.11.2009 р. спеціалістом з працевлаштування Вам видане направлення на працевлаштування в ПП "Наталія" продавцем непродовольчих товарів. Дана робота відповідала Вашій освіті, професії (спеціальності), кваліфікації.
При пошуку роботи центр зайнятості керується законодавчим визначенням підходящої роботи. Так, у відповідності до ст.7 Закону України "Про зайнятість населення" для громадян, які втратили роботу і заробіток (трудовий дохід), підходящою вважається робота, що відповідає їхній освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, доступності послуг транспортного обслуговування, встановленій рішеннями місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад. Відповідно до інформації наданої спеціалістом транспортного відділу Полтавського міськвиконкому, перший рейсовий маршрут відправляється з с. Климівка (що проходить через с. Залізничників) о 05.50, останній - о 20-30 год.
Таким чином, для Вас дана робота є підходящою, але через графік роботи магазину та транспортної недоступності від місця роботи до місця проживання, Ваша відмова від працевлаштування є поважною причиною і відповідно санкції за дану відмову до Вас застосовуватися не будуть.


Виберіть тему питання:
Від кого: Чеверда Андрій Петрович
Дата/час: 09.11.2009 23:00
Текст питання:

Здравствуйте. В службе занятости мне выдали "План самостійного пошуку роботи" (не заполненный) и не обьяснили толком как надо его заполнять. Просто специалист сказала мне что надо обойти минимум 5 предприятий. Можно ли меньше? И самое главное, обяза

Відповідь:
Консультант: Тетяна Рибчановська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Полтавського обласного центру зайнятості
Дата/час: 10.11.2009 16:35
Текст відповідi:

Шановний Андрію Петровичу!

Складання плану самостійного пошуку роботи направлено на систематизацію безробітним власних дій щодо пошуку роботи, а саме:
- складення реальної уяви про існуючий ринок праці, його стан, особливості та вимоги;
- з'ясування ймовірності реалізації особистих професійних намірів відповідно до існуючих умов;
- усвідомлення необхідності особистої участі у процесі пошуку роботи.
В плані обов'язково повинні бути відображені такі заходи:
1. Регулярне відвідування підприємств, установ і організацій, що знаходяться в межах транспортної доступності та на яких може існувати потреба в працівниках відповідно до Вашої професії.
Після відвідування підприємства, установи чи організації робиться відповідна відмітка в пункті І плану, де назва підприємства заноситься в графу "Зміст заходу", дата проведення співбесіди в графу "Термін виконання", будь-яка інша додаткова інформація заноситься в графу "Примітка" (це може бути інформація про наявні на підприємстві вакансії, зокрема за Вашою професією, про залишення роботодавцю резюме тощо). При цьому печатку підприємства ставити не обов'язково.
2. Систематичне опрацювання доступних для незайнятих громадян джерел, в яких міститься інформація про вакансії.
Назва джерела інформації, термін опрацювання та результати опрацювання заносяться в пункт ІІ плану.
3. Інформування про пошук роботи друзів, знайомих, родичів, колишніх колег по роботі та навчанню.
Інформація про осіб, з якими велася розмова щодо пошуку роботи, дата її проведення та результат співбесіди заносяться в пункт ІІІ плану.
4. Участь у заходах, що організуються центром зайнятості на допомогу шукаючим роботу.
Інформація про семінари, ярмарки вакансій, інші масові заходи, які Ви відвідали за направленням спеціалістів центру зайнятості в період складання плану самостійного пошуку роботи заноситься в пункт ІV плану.
5. Розміщення власних пропозицій трудових послуг у засобах масової інформації.
Інформація про подання об'яви в засоби масової інформації щодо власних пропозицій трудових послуг заноситься в пункт V плану, з зазначенням джерела, де розміщена дана інформація, та дати розміщення.
План самостійного пошуку роботи складається до наступної зустрічі зі спеціалістом з працевлаштування, під час якої план аналізується та визначаються заходи на наступний період.
В разі виникнення будь-яких ускладнень щодо складання плану самостійного пошуку роботи рекомендуємо Вам звернутися до спеціаліста з працевлаштування, яким рекомендовано Вам даний вид послуг або до начальника відділу надання соціальних послуг з працевлаштування Полтавського міського центру зайнятості.


Виберіть тему питання:
Від кого: Авдієнко Олена Сергіївна
Дата/час: 03.11.2009 14:54
Текст питання:

Я була звільнена з посади кредитного експерта відділення “Центральний офіс” при Middle office Полтавского ГРУ ПриватБанк 28.10.2009 року згідно ст. 36 п.1 КЗоТ. Мій страховий стаж складає 1 рік та 11 місяців. Мій середньомисячний дохід становив за

Відповідь:
Консультант: Олег Кривень, головний спеціаліст інспекції по контролю за додержаннм законодавства про зайнятість населення обласного центру зайнятості
Дата/час: 09.11.2009 13:20
Текст відповідi:

Шановна Олено Сергіївно!
Відповідно до пункту 2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000 року, застрахованим особам, які втратили роботу з не залежних від них обставин і визнані в установленому порядку безробітними та протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, допомога по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу:
до 2 років - 50 відсотків;
від 2 до 6 років - 55 відсотків;
від 6 до 10 років - 60 відсотків;
понад 10 років - 70 відсотків.
Страховий стаж обчислюється як сума періодів, протягом яких особа підлягала страхуванню на випадок безробіття та сплачувала страхові внески особисто або через рахунки роботодавця та роботодавцем.
Залежно від тривалості безробіття допомога по безробіттю зменшується і виплачується у відсотках до визначеного вище розміру:
перші 90 календарних днів - 100 відсотків;
протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків;
надалі - 70 відсотків.
При цьому, допомога по безробіттю не може бути вищою за середню заробітну плату, що склалася за всіма видами економічної діяльності у відповідній області за минулий місяць, і нижчою за встановлений законодавством розмір.
Допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості. Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію чоловіків після досягнення 58 років, жінок - 53 років) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.
Разом з цим, згідно з пунктом 5.3 зазначеного Порядку, тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк 90 календарних днів у разі звільнення з останнього місця роботи чи служби за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін.
Таким чином, у разі звернення з метою пошуку роботи до державної служби зайнятості та отримання статусу безробітної, розмір призначеної Вам допомоги по безробіттю становитиме:
перші 90 календарних днів - 50 відсотків;
протягом наступних 90 календарних днів - 40 відсотків;
надалі (протягом 90 календарних днів) - 35 відсотків від середньомісячної заробітної плати за останнім місцем роботи.
Для отримання більш детальної інформації з даного питання, запрошуємо відвідати центр зайнятості за місцем Вашого проживання.


Пошук
Всього консультацій: 33