23 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета) Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Регіональна служба зайнятості » Діяльність обласного центру зайнятості

Об'єднуємо зусилля для допомоги жителям об'єднаних територіальних громад
 
13.07.2017  |  Світлана Сердюк, заступник начальника відділу організаційно - інформаційної роботи та архівної справи Полтавського обласного центру зайнятості версія для друку
Об'єднуємо зусилля для допомоги жителям об'єднаних територіальних громад

У Полтавському відокремленому підрозділі установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» під головуванням її керівника Ірини Балибіної відбулася робоча зустріч фахівців структурних підрозділів облдержадміністрації, обласного центру зайнятості та голів об’єднаних територіальних громад, де впроваджуватиметься модель адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення.

У контексті реформування місцевого самоврядування, збільшення повноважень муніципальних органів управління ця зустріч важливою для координації зусиль стейкхолдерів для надання методичної допомоги об’єднаним територіальним громадам щодо виконання у сфері соціального захисту населення.

Описание: Описание: T:\10-Org\Сайт\12.07.2017\DSC_0473.JPGОписание: Описание: T:\10-Org\Сайт\12.07.2017\DSC_0478.JPG

Наказом Міністерства соціальної політики визначено 38 об’єднаних територіальних громад для впровадження моделі адміністрування надання послуг населенню. Серед них є 5 громад Полтавської області, зокрема: сільські – Білоцерківська, Омельницька, Піщанська, Шишацька селищна, Пирятинська міська.

Використання сучасних інформаційних технологій в роботі служби зайнятості, підвищення професійного рівня безробітних та задоволення потреб роботодавців, залучення фахівців служби зайнятості до надання адміністративних послуг, котрі працюватимуть в об’єднаних територіальних громадах Полтавщини – ці питання порушені перед зібранням директором Полтавського обласного центру зайнятості Катериною Клавдієвою. Завдяки децентралізації, об’єднані територіальні громади отримали більше повноважень та зростання бюджетів в середньому в два-три рази. У вищезгаданих територіальних громадах відкриваються Центри надання адміністративних послуг (ЦАНП), де громадяни можуть простіше отримати необхідні послуги та документи в одному місці.

Очільниця обласного центру зайнятості репрезентувала перед головами громад, які беруть участь у моделі впровадження адмінпослуг, пілотний Проект «Рука допомоги» за підтримки Світового банку, який реалізується в трьох областях (Полтавській, Львівській та Харківській). Головною метою проекту є виведення малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб із стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні, як-от на громадські роботи чи в започаткуванні власної справи шляхом надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги. «Для забезпечення виконання Проекту в області прошу особисто долучитися голів територіальних громад і у взаємоузгодженій співпраці з центрами зайнятості та управліннями соцзахисту забезпечити широке інформування осіб про умови та порядок участі в пілотому проекті» – наголосила Катерина Клавдієва.

Описание: T:\10-Org\Сайт\12.07.2017\DSC_0495.JPGОписание: T:\10-Org\Сайт\12.07.2017\na_vorkshopi_fahivci_rozpovidali_predstavnikam_otg_yak_spravitisya_z_novimi_povnovazhennyami.jpg

З зацікавленістю голови громад сприйняли ініціативу директора обласного центру зайнятості щодо проходження профдіагностичного тестування стосовно визначення професійних здібностей старшокласників шкіл, які розташовані в відповідних територіальних громадах. Під час обговорення цього питання умовились, що з початку нового навчального року фахівці центру зайнятості безпосередньо в школах, згідно графіку, будуть проводити зазначене тестування.

Голови громад надали позитивні відгуки про роботу фахівців центрів зайнятості на місцях, та підтримали ініціативу Катерини Клавдієвої щодо залучення працівників центру зайнятості до роботи у Центрах надання адміністративних послуг, що працюватимуть на території об’єднаних громад, для надання якісних соціальних послуг населенню відповідно до європейських стандартів.