23 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета) Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Послуги населенню » Вибір професії

Є така героїчна професія "РЯТІВНИК"
 
11.09.2017  |  Юлія Шейко, провідний фахівець з профорієнтації філії Чутівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості версія для друку
Є така героїчна професія "РЯТІВНИК"

7 вересня 2017 року до учнів Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чутівського району завітали гості: заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Чутівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Віта Клименко, провідний фахівець з профорієнтації філії Юлія Шейко, представники служби цивільного захисту: командир відділення старший прапорщик Віталій Кошка і начальник караулу лейтенант Валерій Свідерський, кореспондент районної газети «Сільські новини» Юліана Самозвон.

Учителі та учні школи із задоволенням поринули у Світ професій, де однією з найбільш героїчних є професія «Рятівника». Саме цій професії було приділено особливу увагу, адже захід пройшов незадовго до відзначення Дня рятівника, який в Україні щороку святкується 17 вересня.

Описание: T:\10-Org\Сайт\Чутово. Стаття. ДЕНЬ РЯТІВНИКА\DSCN1933.JPGОписание: T:\10-Org\Сайт\Чутово. Стаття. ДЕНЬ РЯТІВНИКА\DSCN1947.JPG

Юлія Шейко презентувала присутнім учням розмаїття професій, об'єднаних словом «Рятівник», розповіла про особливості кожного напрямку операції з порятунку людей та майна, повідомила, що рятувальник повинен мати гарну фізичну форму, високу фахову підготовку, велику мужність та вміння жертвувати особою заради інших.

Наприкінці інформативної частини представниками Чутівської районної філії Полтавського ОЦЗ проведено вікторину на знання правил безпеки життєдіяльності.

«Зустріч із професією» продовжилась на шкільному подвір'ї. Представники служби цивільного захисту звернулись до присутніх з вітальним словом, розповіли про тонкощі виконання рятувальних операцій.

Особливе захоплення у школярів викликали пожежно-рятувальний автомобіль та приладдя, яке використовують рятівники при порятунку майна та людей в разі виникнення аварій, займань та інших надзвичайних ситуацій.

Учні з великим інтересом розглядали пневматичну подушку, комбіінструмент, бензодискоріз, інше обладнання пожежного автомобіля, цікавились особливостями його будови.

Віталій Кошка продемонстрував призначення приладдя, підкріплюючи теорію прикладами з власної практики участі в пожежно-рятувальних операціях.

Учасники заходу мали змогу відчути себе у ролі рятівника, що спішить на допомогу. Перевтілитись допоміг костюм рятівника, а на ганку вже «палав» уявний вогонь, який діти «загасили» за допомогою пожежного рукава.

При цьому учні використовували також здобуті під час навчання знання,  наприклад: кут, під яким потрібно тримати брандспойт для якнайдальшої подачі струменя води.

Щиро подякувавши гостям за здобуті знання про професію рятівника, школярі пообіцяли рятівникам не чіпати підозрілих предметів та бути обережними з вогнем.