12 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета) Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Послуги населенню » Вибір професії

Правильний вибір професії - запорука життєвого успіху
 
04.12.2017  |  Олена Зікранець, фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Горішньоплавнівської міської філії Полтавського обласного центру зайнятості версія для друку
Правильний вибір професії - запорука життєвого успіху

Описание: http://dcz.gov.ua/pol/img/publishing/?id=58676Успішність кар’єри полягає в усвідомленому виборі професії. Тому саме вибір професії слід вважати початком професійної кар’єри. І саме правильний вибір, за наявності прагнень, забезпечує досягнення найвищого рівня професійної майстерності.

З метою популяризації робітничих професій, в листопаді поточного року, у школах міста було проведено Профорієнтаційний (урок) семінар для учнівської молоді на тему: «Правильний вибір професії – запорука життєвого успіху» 8 листопада у загальноосвітній школі №2 та 16 листопада у загальноосвітній школі №3.

З метою ознайомлення учнів з алгоритмом вибору професій та розширенням їх знань про світ професій, на заході йшла розмова про інформаційний довідник «Атлас нових професій» та про профдіагностичні методики.

Існує багато спеціальних тестів для виявлення професійних нахилів і здібностей. Учням 9 класу було запропоновано пройти один з них – тест Джона Голланда для визначення професійної спрямованості особистості.

Згідно теорії Голланда більшість людей належать до одного із шести типів особистості. Кожному типу підходять певні професії. Людина, яка обере фах відповідно до свого типу, має більше шансів досягти професійних успіхів та залишитися задоволеною власним вибором.

Під час (уроку) семінару учні дізналися про професійно важливі якості, властиві людям різних професій, розширили знання про світ професій та ознайомились з факторами, які впливають на вибір професії.

Старшокласникам часто бракує інформації, що стосується питань професійного вибору в сучасних соціально-економічних умовах. Щоб запобігти помилок у виборі професії, необхідна психологічно і педагогічно доцільна, систематична робота з профорієнтації, як в школі,так і вдома.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів потребують підтримки і кваліфікованої допомоги у власному професійному виборі. Як зазначено в Концепції державної системи професійної орієнтації населення, профорієнтаційну роботу в найповнішому обсязі здійснюють підрозділи Державної служби зайнятості. Окремі її елементи застосовуються в загальноосвітніх, професійних та вищих навчальних закладах.

Профорієнтаційна робота, яку проводять фахівці служби зайнятості, сприяють створенню оптимальних умов для організації творчої пізнавальної діяльності учнів, самостійного вирішення ними складних проблем, що мають важливе значення для професійного самовизначення. Вона сприяє розвитку творчого підходу учнів до аналізу проблеми вибору професії і визначення відповідності своїх інтересів, схильностей, здібностей, стану здоров'я умовам і вимогам професійної діяльності.

Зробити правильний вибір – означає обрати таку професію, яка потрібна суспільству, тобто затребувана на ринку праці. Крім того, вона повинна бути доступною для особистості, відповідати її природним здібностям, знанням і вмінням. І найголовніше – обрана професія має приносити радість, достаток, задоволення.

Стати професіоналом – це бути потрібним суспільству, перебувати в гармонії з власними потребами та почуттями. На це припадають найкращі роки життя людини, які не можна витрачати марно. Тому розробка і реалізація курсу профорієнтації є одним з пріоритетних напрямків сприяння продуктивній зайнятості людини, захисту від безробіття