15 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета) Державна служба зайнятості
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Послуги населенню » Вибір професії

Профорієнтаційна робота у літніх оздоровчих таборах
 
05.07.2017  |  Олександра Петренко, провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Котелевського районного центру зайнятості версія для друку
Профорієнтаційна робота у літніх оздоровчих таборах

Літо – чудова пора. Саме час відпочити, набратися сил, побувати в оздоровчому таборі. У період літніх канікул служба зайнятості продовжує профорієнтаційну роботу у пришкільних та оздоровчих таборах.

26 червня 2017 року понад 160 відпочиваючих із таборів «Ковпаківець» с. Шевченки та «Орлятко» с. Матвіївка долучилися до цікавих та корисних профорієнтаційних заходів, що провела провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Котелевського районного центру зайнятості Олександра Петренко.

Описание: T:\10-Org\Сайт\Котельва. Стаття. Червень\IMG_4011.JPGОписание: T:\10-Org\Сайт\Котельва. Стаття. Червень\IMG_6527.JPG

Основним завданням зустрічей було підвищити в очах дітей цінності категорії «праця», сформувати відношення до вибору професії, як до важливого кроку в житті; поінформувати їх про основні тенденції у сфері освіти та працевлаштування в Україні; зорієнтувати на світ робітничих професій, що користуються попитом на регіональному ринку праці.

Розповідь про світ професій проходила в розважальній формі: у вигляді конкурсів, дидактичних ігор, інформаційних та творчих завдань. Діти побували в ролі представників різних професій, із задоволенням вирішували проблемні професійні ситуації. Підлітки згадали чимало приказок та прислів’їв про працю, відгадували загадки про різноманітні професії. Кожен учасник заходу зміг виявити свою активність та ініціативність, зробити ще один крок у розмаїття світу професій.

Найбільший інтерес діти проявили до гри «Дитяче містечко». В процесі гри вони мали можливість проявити себе, отримати уявлення про існуючі професії, дізнатися про економічні та правові основи, на яких базується життя сучасного суспільства.

Цікавою для юних відпочиваючих виявилася гра «Автопортрет», яка вчить підтримувати дружні стосунки, розвивати творчу уяву та вміння аналізувати наскільки особисті якості відповідають вимогам певної професії. Учасникам було запропоновано розповісти про свого друга, пофантазувати, яка професія йому підходить і чому.

Під час гри «Відгадай професію» проявили творчість, показали свої акторські здібності. Одні, за допомогою міміки та жестів, зображали професії, а інші – їх вгадували.

В процесі спілкування діти були сповнені бажання виграти, прагнули більше дізнатися про нові та перспективні професії.

Гра «Подарунок», метою якої було обговорення найхарактерніших особливостей деяких професій, також викликала жвавий інтерес. За умовою гри учасники розділилися на групи та мали завдання придумати чи намалювати подарунок другові, який запросив їх на свій день народження. При цьому слід було виконати три умови: подарунок мав містити натяк на професію друга, бути незвичайним і веселим, доступним за ціною.

Активно пройшов конкурс «Вгадай знаряддя праці», де діти вибирали інструменти та матеріали, які необхідні для виконання роботи за професіями «кухар», «перукар», «слюсар», «бухгалтер». У ігровій формі учні поповнили свої знання про професії та дійшли висновку, що всі професії важливі та необхідні.

У невимушеній атмосфері, що дозволяє дітям бути більш активними та відвертими, вони отримали ту інформацію, яка буде необхідною їм для професійної самореалізації у майбутньому.

Планується й подальша робота у таборах з метою охопити профорієнтаційною роботою якомога більше дітей різного віку, адже у Котелевському районі тільки розпочато відпочинок в оздоровчих таборах.