15 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Прес-центр » Новини

Заходи до Дня інвалідів провели у Радивилові
 
05.12.2017  |  Радивилівський районний центр зайнятості версія для друку
Заходи до Дня інвалідів провели у Радивилові

Щороку напередодні відзначення Дня інвалідів в Радивилівському районному центрі зайнятості проводиться «Декада зайнятості для осіб з інвалідністю». В рамках Декади фахівцями центру зайнятості проведено низку заходів, зокрема, семінар для безробітних «Під єдиним дахом» та зустріч з роботодавцями на тему «Формування соціальної відповідальності бізнесу». Окрім безробітних та роботодавців у заходах брали участь соціальні партнери, а саме: начальник Управління праці та соціального захисту населення Радивилівської РДА Юрій Вовк, начальник Радивилівського територіального центру соціального обслуговування Віктор Гетьман, керівник центру безоплатної вторинної правової  допомоги Марія Поволоцька.

Працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю зумовлене передусім наявністю вільних робочих місць, на які вони можуть працевлаштуватися відповідно до своїх бажань, нахилів і можливостей. Особливої гостроти питання працевлаштування інвалідів набуло в умовах теперішнього часу, коли із зони бойових дій на Сході країни повертаються учасники АТО.

Для успішного працевлаштування осіб з інвалідністю фахівці центру зайнятості запроваджують ефективні підходи до співпраці з роботодавцями – міні-ярмарки вакансій, відшкодування роботодавцеві єдиного соціального внеску, організація громадських та інших робіт тимчасового характеру. В ході цих зустрічей, як безробітним, так і роботодавцям, директор центру зайнятості та соціальні партнери нагадали про послуги, які вони можуть отримати, напрямки активної політки сприяння зайнятості громадян та укомплектування вакансій працедавців. Окремого розгляду набули питання регулювання трудових відносин з громадянами, які мають інвалідність. Зокрема, про адміністративну відповідальність працедавців за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, а також відмову у прийнятті на роботу інваліда у межах встановленого нормативу, правильності заповнення інформації про наявність вільних робочих місць.

Під час заходу обговорювались питання сприяння підтриманню конкурентоспроможності осіб з інвалідністю, в тому числі учасників АТО на ринку праці, професійної підготовки або перепідготовки інвалідів, яка здійснюється з урахуванням медичних показань i протипоказань для наступної трудової діяльності.

Під час проведення заходів охочі роботодавці отримали індивідуальні консультації з питань співпраці із службою зайнятості та розвитку соціального діалогу, а безробітні – з питань працевлаштування та отримання безкоштовної правової допомоги.