14 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Прес-центр » Новини

Фестиваль "Педагогіка 21 сторіччя" відбувся в Одесі, участь в якому взяли фахівці Рівненського міського центру зайнятості
 
12.09.2017  |  Рівненський міський центр зайнятості версія для друку
Фестиваль "Педагогіка 21 сторіччя" відбувся в Одесі, участь в якому взяли фахівці Рівненського міського центру зайнятості

З метою вивчення нових підходів та нових методів навчання дорослих фахівці Рівненського міського центру зайнятості взяли участь у роботі фестивалю «Педагогіка 21 сторіччя», який нещодавно відбувся в Одесі.

Педагоги-новатори з усього світу представили свої моделі навчання дітей і дорослих. Кращі ідеї планують впровадити в наш освітній процес. Один із прикладів - концепція представника Інституту планетарного синтезу зі Швейцарії Рудольфа Шнайдера. Останні 50 років свого життя він присвятив розвитку техніки навчання, побудованої на єдності всього світу без війн і агресії.

«Я вважаю, що ми повинні позбавити національні системи освіти суто національних інтересів. Я вважаю, що нам потрібно виховувати дітей так, щоб вони мислили в планетарних масштабах. Це наша планета, ми тут живемо, це дуже непросто», - зазначив Рудольф Шнайдер у своєму інтерв‘ю представникам Одеських ЗМІ.

«Секрети мудрого управління: універсальні принципи світу і єдності» - такою була тема майстер-класу, який провів Вебб Девід Джон (Великобританія-Індія), магістр Оксфордського університету.

Сучасний інформаційний простір настільки мінливий, що якщо ви здобували вищу освіту 5 – 10 років тому, то на сьогоднішній день ваші знання можуть бути застарілими, і їх оновлення – це не тільки питання вашого особистісного зростання, а й ступінь успішної діяльності організації, в якій ви працюєте. Сучасна людина не може собі дозволити один раз здобути освіту, а потім 30 – 40 років працювати згідно готової формули. Отже, можна припустити, що саме за андрагогікою (навчання дорослого населення)– майбутнє освітнього процесу в цілому. Уже сьогодні на багатьох підприємствах створені відділи по роботі з персоналом, в завдання яких входить навчання і підвищення кваліфікації співробітників.

Наше стрімке життя висуває до освітнього процесу свої вимоги – гнучкість, актуальність, можливість поєднання предметів та дисциплін. Змінюється підхід до отримання теоретичних знань. На перше місце виходять дисципліни, що містять інтегрований матеріал з декількох суміжних областей знань, наприклад управління проектами. Майстер-клас за цим напрямком представила основний організатор фестивалю Зульфія Мінгаєва.

У світлі концепції Нової української школи постає ще одна важлива у процесі навчання фігура – фігура тьютора. Тьютор (англ. Tutor – наставник) – історично сформована особлива педагогічна посада. Тьютор забезпечує розробку індивідуальних освітніх програм учнів, студентів, слухачів та супроводжує процес індивідуалізації та індивідуальної освіти в школі, вузі, в системах додаткової освіти. Тьютор – це той фахівець, який допомагає в переходах і змінах, в ситуації перезібрання своєї траєкторії і освітньої ситуації. А ще можна сказати що тьюторство – це педагогічна область в сфері освіти, що спеціалізується на реалізації принципу індивідуалізації, розвитку автентичності та суб’єктності людини, яка розвивається. В такому ракурсі психолог служби зайнятості  - це не нянька для безробітного, не мотиватор і не хустинка для сліз, а тьютор – супровідник, якоюсь мірою наставник. Тобто той, хто допомагає скласти життєву траєкторію подальшого руху, вибудувати план життя та кар’єри, не виконуючи за безробітного аналізу його ситуації, його ресурсів та вірогідних перспектив.

Загалом фестиваль тривав 5 днів і зібрав значний урожай ідей, пропозицій, проектів. Маємо надію, що важливе питання розвитку андрагогіки отримає новий імпульс, а результати знайдуть своє втілення у навчанні безробітних. Головне – заявляти про свої проблеми вголос і заохочувати їх вирішення.

 

Інформацію про Фестиваль можна переглянути за посиланням:

 

http://7kanal.com.ua/2017/08/v-odesse-startoval-festival-pedagogiki-xxi-veka-video/