17 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Послуги роботодавцям » Каталог послуг для роботодавців

Новий стимул для роботодавців до працевлаштування безробітних - компенсація роботодавцю єдиного соціального внеску
 
20.06.2013  |  Відділ організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям версія для друку
Новий стимул для роботодавців до працевлаштування безробітних - компенсація роботодавцю єдиного соціального внеску

 Новим Законом України «Про зайнятість населення» передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, зокрема молоді, жінок, осіб віком понад 50 років та інших вразливих категорій громадян, шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу.

Важливим законодавчим нововведенням є стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки. Так, суб’єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця та працевлаштовує на них безробітних на два роки, протягом року може отримувати щомісячну компенсацію в розмірі єдиного внеску. При цьому працівники, які були прийняті на роботу з виплатою компенсації, не можуть бути звільнені за ініціативою роботодавця.

Для реалізації  статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 № 347 «Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» затверджено «Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», який набув чинності з 30 травня 2013 року.

Компенсація єдиного внеску застосовується з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, яке створене на умовах, визначених Законом України „Про зайнятість населення”, але не раніше, ніж з дня набрання чинності Порядку (30.05.2013).

Відповідно до статті 26 роботодавець має працевлаштувати на нове робоче місце особу, яка недостатньо конкурентоспроможна на ринку праці.

Відповідно до статті 27 суб’єкт малого підприємництва (визначення суб’єкта малого підприємництва відповідно до статті 55 Господарського Кодексу України, це може бути як юридична, так і фізична особа) має працевлаштувати особу (не обов’язково особу, яка недостатньо конкурентоспроможна) на нове робоче місце, але у пріоритетних видах економічної діяльності, затверджених Порядком.

Компенсація виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження її зайнятості упродовж двох років.

При цьому право на компенсацію мають роботодавці, у яких відсутня заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та яких не визнано банкрутом або стосовно них не порушено справу про банкрутство.

Якщо особа звільнена з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення дворічного строку з дня працевлаштування то сума виплачених коштів повертається в повному обсязі.

Якщо на звільнене робоче місце за направленням територіального органу Державної служби зайнятості України працевлаштовується інший зареєстрований безробітний (у межах дворічного періоду) сума виплачених коштів не повертається.

 

У разі працевлаштування зареєстрованого безробітного інваліда, якому відповідно до законодавства допомога по безробіттю не призначається, компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів. Рішення про надання компенсації приймається територіальним органом Державної служби зайнятості (центром зайнятості).

 

Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування