22 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Послуги населенню » Корисно шукачам роботи

Легальна зайнятість - запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту населення
 
02.01.2018  |  Кузнецовський міський центр зайнятості версія для друку
Легальна зайнятість - запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту населення

«Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин», - такими словами було розпочато семінар «Легальна зайнятість» для безробітних, які перебувають на обліку в Кузнецовському міському центрі зайнятості.

Начальник відділу активної підтримки безробітних центру зайнятості Руслана Ярощук підкреслила, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на майбутнє людини. Так, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності. Учасники заходу також дізналися про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та види шахрайства з питань працевлаштування в Україні.

    Питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального використання робочої сили, та не укладають передбачені законодавством трудові договори. Мінсоцполітики ініціює зміни в законодавство щодо значного збільшення розмірів штрафів (від 8500 до 17000 і навіть 34000 грн) за використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

Обов’язок служби зайнятості – інформування населення про переваги легальної зайнятості та ризики «тіньової», а кожна людина самостійно повинна вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням або ж мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії та забезпечуючи собі майбутнє.