17 сiчня 2018
Головна сторінка Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

"Калейдоскоп професій"
 
21.12.2017  |  Т. Венгер, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Ямпільського РЦЗ версія для друку
"Калейдоскоп професій"

На етапі вступу в самостійне життя випускникам шкіл притаманне прагнення пізнати себе, професійно самовизначитися, обрати певні життєві цінності.  В приміщенні ДПТНЗ «Свеський професійний аграрний ліцей»  був проведений ярмарок професій для випускників шкіл селища Свеса під гаслом «Калейдоскоп професій». Мета заходу – допомогти молоді, зокрема учнівській, у професійному самовизначенні; сформувати усвідомлений підхід до вибору та зміни професії, відповідальності за власне майбутнє; змінити стереотипне уявлення про можливості  власного працевлаштування; мотивувати до праці та легального працевлаштування в Україні; інформувати про послуги служби зайнятості, права та соціальні гарантії молоді.

Свято відкрила директор ліцею Тетяна Родителева. Вона привітала всіх присутніх з таким чудовим заходом як „Ярмарок професій”, розповіла про навчальний заклад адже сучасний аграрний ліцей проводить навчання  престижним професіям. Випускники ліцею потрібні  на виробництві в лісовому , сільському господарстві та промисловості.

          Продовжила бесіду з гостями  спеціаліст центру зайнятості Т. Венгер. Вона акцентувала увагу школярів на  важливості правильного вибору професійного шляху, адже світ професій безмежний. Перед молоддю відкрито безліч шляхів самореалізації. Вибір професії, професійне навчання, пошук першого робочого місця – це кроки дорослого життя, і вони повинні бути реально виваженим. Щоб не помилитись у професійному виборі, побудувати кар’єру, отримати гідну зарплату треба  вибрати справу до душі, за покликанням.   Але на жаль дуже часто молодь помиляється, орієнтуючись на престижні, на їх думку, професії менеджера, бухгалтера, програміста. Так, це важливі професії, але вони не завжди потрібні на ринку праці. Сучасна економіка  потребує високваліфікованих робітничих професій.

        Тому на   «ярмарці професій» були представлені саме такі робітничі професії, які  також можна отримати в ліцеї. Першою «ярмарку» відкрила професія продавець, студенти ліцею розповіли про вимоги до професії, можливість працевлаштування, продемонстрували  зразки оформлення товару.  Цікаву інформацію про професію кухар розповіли майбутні кухарі. Для учасників заходу був показаний майстер-клас по виготовлення фаршированої риби.   Також  на заході  були презентовані  такі професії: плодоовочівник, верстатник широкого профілю, електромонтер, електрогазозварник, водій,  тракторист-машиніст  сільськогосподарського виробництва.

      Презентація кожної професії супроводжувалась демонстрацією відеофільмів,  створених навчальним закладом , виступами студентів ліцею про професії.     

      Учні навчального закладу розповіли чому вони вибрали ці професії, які знання отримали, навчаючись в ліцеї. Майбутній електрик продемонстрував навички роботи з електроприладами, електрогазозварник   власні вироби, плодовочівники показали як підготувати насіння посадки  в грунт.

Школярі залишилися задоволені, адже більшість із них вперше реально побачили, що собою представляють деякі професії.

Відвідувачі також отримали консультації з вибору професій та побудови кар’єри, професійного навчання, підбір роботи засобами Інтернет-порталу «Труд». Усі присутні отримали роздатковий  інформаційний матеріал.