17 грудня 2017
Головна сторінка Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

До старшокласників йдемо на допомогу
 
27.02.2013  |  Путивльський РЦЗ версія для друку
До старшокласників йдемо на допомогу

З наближенням весни у багатьох людей природно підвищується тривожність, з`являютьсянові турботи, приємні клопоти. Щодо випускників шкіл, то для них весняні місяці пов`язані з дуже значущими подіями в житті – закінченням школи та вступом до навчального закладу з метою отримання майбутньої професії або спеціальності. І чим ближче ці події, тим менше часу для остаточного рішення залишається.

         З метою активізації випускників до самовизначення, усвідомлення власної професійної спрямованості, у тому числі з урахуванням потреб ринку праці, спеціалістом Путивльського районного центру зайнятості було проведено профорієнтаційний урок з учнями 9-го класу Путивльської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів.

         Приємно вражає неприховане бажання дітей обрати таке професійне спрямування, яке було б і до душі, і до потреби. Ринкова економіка має багато переваг, але й один, нажаль, невід`ємний недолік – наявність безробіття. Сьогодення диктує старшокласникам свої правила, де одним із основних є вибір професії за формулою: «ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА». Часто стається так, що саме дорослі можуть допомогти дитині узгодити ці три дієслова. Звичайно, порадниками  номер один є батьки. Значної уваги питанню професійного вибору приділяють вчителі, психологи в школі. Та не менш активну позицію у профорієнтації дітей займає служба зайнятості. Джерелами інформації про професії, навчальні заклади можуть бути Программно-апаратні комплекси «Профорієнтаційний термінал», що встановлені у школах міста і району, в тому числі і в Путивльській загальноосвітній школі-інтернат, де проходила зустріч. Буклети з описами робітничих професій, роздані дітям під час зустрічі, напевнее будуть прочитані з інтересом і, можливо,комусь допоможуть зробити остаточний вибір.

         Хочеться побажати випускникам впевненості в своїх силах та мудрого рішення при виборі професії.