15 грудня 2017
Головна сторінка Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Служба зайнятості особам з особливими потребами

Проблеми інвалідів, захист їх гідності, прав і благополуччя - справа кожного
 
30.11.2016  |  Тетяна Подрєз, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Роменського МРЦЗ версія для друку
Проблеми інвалідів, захист їх гідності, прав і благополуччя - справа кожного

Одним з основних напрямків політики Української держави є професійна реабілітація, соціальних захист та працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів" гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній, соціальній сферах суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінне життя.

29 листопада 2016 року в Роменському міськрайонному центрі зайнятості відбулася нарада присвячена  Міжнародному Дню інвалідів за участю представників підприємств, установ, організацій міста та району, які не виконали норматив заповнення робочих місць в рахунок 5% квоти для працевлаштування інвалідів.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Роменського МРЦЗ Тетяна Подрєз зауважила, що з 2013 року роботодавці зобов’язані виконувати квоту в розмірі 5% на праце­влаштування соціально незахищених верств населення. Із метою правильності виконання цієї  квоти Закон України «Про зайнятість населення» також зобов’язав роботодавців щороку інформувати  Державну службу зайнятості, для чого наказом від 16.05.2013 р. №271 Мінсоцполітики затвердили Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та форму Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Участь в нараді приймала заступник Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Людмила Тітарєва,  яка довела до відома присутніх ряд законодавчих нормативно-правових документів, що стосуються саме питання працевлаштування інвалідів.

Лектор Сумського кризового центру, кандидат психологічних наук Наталія Чижиченко прочитала лекцію про проблеми, з якими стикаються інваліди, реалізацію прав інвалідів та усвідомлення того, які переваги має залучення інвалідів до участі в різноманітних галузях політичного, соціального, економічного та культурного життя нашого суспільства.

Під час проведення наради були висвітлені питання, що стосуються життя та зайнятості інвалідів. Не зважаючи на всі складності, з якими стикаються вони у житті, ці мужні люди демонструють велику сміливість і витривалість. Отож, завжди потрібно пам’ятати про проблеми, з якими стикаються ті, хто живе в складних умовах і хто потребує нашої постійної допомоги і розуміння.