17 грудня 2017
На головну Державна служба зайнятості Що нового? Карта сайту Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Послуги населенню » Корисно шукачам роботи

ОСОБЛИВОСТІ СПІВБЕСІДИ ПО СКАЙПУ
 
13.02.2017  |  Відділ організації профорієнтації ОЦЗ версія для друку
ОСОБЛИВОСТІ СПІВБЕСІДИ ПО СКАЙПУ

При прийомі співробітників роботодавець може використовувати абсолютно різні форми співбесіди, вони залежать і від реалій сьогодення, і від завдань, які ставить перед собою компанія, що набирає працівників і навіть від винахідливості і креативності людини, яка організовує підбір персоналу. Однією з сучасних форм співбесіди стало відеоспілкування. Його називають різними назвами: Скайп-інтерв`ю, Скайп-співбесіда, онлайн-співбесіда тощо.

 

ОСОБЛИВОСТІ СПІВБЕСІДИ ПО СКАЙПУ: ПЛЮСИ І МІНУСИ

 

Інтерв`ю по Скайпу, як сучасний варіант співбесіди при прийомі на роботу співробітників, стало використовуватися зовсім недавно, але його популярність зростає, щодня.

У даний час  в США такою прогресивною формою співбесіди користується вже 72% компаній.

Більшість фахівців, що займаються підбором персоналу, переконані, що незабаром інтерв`ю по Скайпу щільно увійде в роботу всіх підприємств і стане стандартною формою співбесіди при прийомі на роботу. Саме тому вже зараз ми, повинні звернути увагу на даний формат інтерв`ю і добре підготуватися до нього на майбутнє.

Основні переваги Скайп-інтерв`ю при прийомі на роботу:

·      Значна економія часу: навіть, якщо потенційне місце роботи знаходиться в іншому місті, людина можете брати участь у співбесіді, нікуди не виїжджаючи, і навіть не виходячи з дому.

·      При Скайп-співбесіді економляться також кошти - не треба витрачатися на дорогу і брати на теперішньому місці роботи відпустку за свій рахунок для поїздки на співбесіду.

·      Третій плюс Скайп-інтерв`ю тісно пов`язаний з першими двома: між Вами і роботодавцем просто не існує територіальних меж. Ви можете брати участь у здобутті посади в компанії, розташованої в іншому місті, або навіть в іншій країні.

·      До Скайп-інтерв`ю просто отримати доступ і гарно до нього підготуватися.

·      При підготовці до Скайп-співбесіди  Ви самі вирішуєте, на якій території  Ви будете перебувати - це забезпечить Вам комфорт і впевненість у собі.

·      Якщо при розмові з роботодавцем Ви раптом зрозумієте, що ця робота - не для Вас, Скайп-інтерв`ю завершити набагато простіше (але, звичайно, дотримуючись  правил ділового етикету).

·      Навряд чи при Скайп-співбесіді роботодавець зможе застосувати тактику стресового інтерв`ю.

·      Наявність хорошої відеокамери і звуку спілкування по Скайпу набагато краще телефонного дзвінка. При використанні телефону співрозмовники не бачать один одного. У випадку Скайп-співбесіди образ і емоції складаються в єдину картинку.

·      Зручність Скайпу полягає в можливості обміну даними. Під час інтерв’ю можливо буде потрібно вислати рекомендаційний лист, посилання на ваші інтернет проекти або фото Ваших робіт. У цьому випадку Ви будете виглядати як людина, яка швидко вирішує поточні питання.

·      Якщо Ви, як кандидат, хвилюєтесь, це буде менш помітно співрозмовнику (наприклад, не буде видно як Ви стукаєте ногою під столом).

 

НЕДОЛІКИ СКАЙП-СПІВБЕСІДИ З ПОТЕНЦІЙНИМ РОБОТОДАВЦЕМ

 

·      Якість і сам факт проведення інтернет-співбесіди безпосередньо залежать від стану технічних пристроїв роботодавця і шукача роботи. Наприклад, при неполадках з інтернетом в однієї зі сторін інтерв`ю просто не зможе відбутися.

·      Скайп-інтерв`ю при прийомі на роботу не дозволить Вам в повній мірі оцінити місце роботи, обстановку в компанії, настрій колективу і шефа, справжній стан справ в офісі - те, що Ви могли б побачити при безпосередній співбесіді в компанії.

·      Домашня обстановка навколо Вас не дозволяє в повній мірі створити робочий настрій на інтерв`ю, а багато речей - такі, наприклад, як раптовий прихід гостей або дзвінок у двері - можуть просто перешкодити інтерв`ю.

·      Для багатьох людей серйозним випробуванням є спілкування з незнайомими людьми на відстані за допомогою веб-камери.

 

ЯК ПРОЙТИ СПІВБЕСІДУ ПО СКАЙПУ УСПІШНО – ПОРАДИ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ

Як і до будь-якого іншого виду співбесіди, до Скайп-інтерв`ю необхідно ретельно підготуватися, враховуючи певні правила:

·      Скайп-інтерв`ю повинно бути погоджено з роботодавцем  заздалегідь, щоб у Вас був час до нього підготуватися.

·      Після домовленості про час інтерв`ю з роботодавцем займіться організацією технічних основ Вашого майбутнього інтерв`ю. Якщо Ви не користувалися Скайпом раніше, скачайте програму на комп`ютер і зареєструйтеся в ній. Варто зауважити, що Ваш логін повинен бути по-діловому коротким, серйозним і адекватним (імена типу «pupsik», «зайченя», «дикий_фуфтік» не підійдуть).

·      Додайте роботодавця заздалегідь в свій список контактів.

·      Незадовго до онлайн-інтерв`ю рекомендуємо ще раз перевірити якість зв`язку, зателефонувавши комусь із друзів по Скайпу.

·      Ретельно виберіть одяг для співбесіди. Ведення розмови з дому зовсім не означає, що перед камерою Ви можете з`явитися в футболці з дивним малюнком або старенькому светрі. Вашу зібраність навіть при Скайп-інтерв`ю, по діловому стилю одягу і зачіски, роботодавець оцінить позитивно, що буде Вам плюсом при прийомі на роботу.

·      Одягаючись на Скайп-співбесіду, не забувайте, що Ви можете опинитися в смішний ситуації, якщо раптом впаде камера або Вам раптом необхідно буде встати за потрібними документами, а Ви - в діловій блузці і жакеті в поєднанні з шортами.

·      Ретельно підготуйте приміщення до Скайп-інтерв`ю. Світло не повинно бути занадто сильним за Вашою спиною, інакше співрозмовник побачить на екрані лише Ваш темний силует. Подбайте, щоб лампа на столі або світло з вікна добре освітлювало Ваше обличчя.

·      На задньому фоні не повинно бути імен дітей або домашніх тварин, недбало кинутих на диван речей, столу з брудним посудом і т.д. Буде краще, якщо Ви розташуйтеся на тлі однієї з стін (бажано - без килима), щоб зайві речі не з`являлися в зображенні на моніторі роботодавця.

·      Всіх близьких варто попередити про час Вашого онлайн-співбесіди, запропонувавши їм погуляти в цей період на вулиці або посидіти в іншій кімнаті, закривши щільно двері.

·      На час співбесіди відключіть дверний дзвінок, мобільний і міський телефони, вимкніть радіо і телевізор.

·      Все, що може знадобитися для співбесіди, у Вас має бути поруч. Покладіть біля комп`ютера всі свої документи, сертифікати, дипломи, роздруковані резюме і рекомендації. Приготуйте ручку і блокнот для необхідних записів під час інтерв`ю.

·      Якщо Ви дуже сильно хвилюєтеся, перед співбесідою напишіть собі ті питання, які хочете задати роботодавцю, щоб не забути їх. Помістіть перед собою також всю необхідну інформацію, написану на папері, якщо не сподіваєтеся на свою пам`ять: дати закінчення навчальних закладів, спеціальність і назви ВНЗ, дати проходження спеціалізацій і т.д.

·      Якщо під час Скайп-інтерв`ю дзвінок раптом перервався, то, згідно з правилами ділового етикету, передзвонити повинен той, хто телефонував першим.

·      Спробуйте заздалегідь відпрацювати свою промову. На Скайп-співбесіді намагайтеся говорити рівно, правильно. Іноді роботодавці вважають за краще зробити відеозапис інтерв`ю по Скайпу, щоб потім ще раз переглянути вже з іншими співробітниками компанії, тому потрібно максимально уникати у своїй промові застережень, затримок, жаргонних або просторічних слів, а також неформального стилю спілкування.

НЕВДАЛІ МІСЦЯ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ СКАЙП-СПІВБЕСІДИ

Якщо Вам призначають Скайп-співбесіду - це означає, що на Вас хочуть подивитися. Якби з Вами хотіли поговорити, то обмежилися б телефонним дзвінком.

·      Не дуже вдале місце для Скайп-співбесіди - хол або фойє бізнес-центру, торгівельні, розважальні комплекси, будівлі аеропорту чи вокзалу. Оскільки на задньому плані ходять люди, в мікрофон потрапляють «шуми». Окрім того, атмосфера людних місць створює відповідні асоціації: відрядження, перельоти, зустрічі, переговори, активний ритм життя, міжнародні зв'язки тощо. То це буде розцінено як чужа нормальна робоча обстановка, до якої Ви не маєте жодного відношення.

·      Не можна влаштовувати інтерв'ю в ресторані або кафе, навіть в тихому і досить презентабельному. Оскільки офіціант, в будь-який момент Вашого з роботодавцем інтерв'ю може до Вас звернутися з уточненнями щодо замовлення.

·      Невдалим місцем для проведення телефонної або Скайп-співбесіди вважається власна квартира, будинок або дача. По-перше, домашній інтер'єр не налаштовує на діловий лад. Гірше килимів, вазочок і дитячих ліжечок можуть бути тільки друзі з шампурами і пляшками, які несподівано з'являються в кадрі. Все це може насторожити, якщо не «відлякати» роботодавця. По-друге, будинок має багато відволікаючих подразників: плачуть діти, гавкають собаки, телевізор у сусідній кімнаті, родичі з несподіваними питаннями або коментарями.

·      У домашніх Скайп-співбесідах часто беруть участь троє: роботодавець, той, хто шукає роботу і, звичайно, якийсь член родини, що хвилюється «за кадром» і підказує відповіді. Навіть якщо його не видно, присутність такого суфлера завжди вгадується і неминуче впливає на думку про Вас.