17 грудня 2017
На головну Державна служба зайнятості Що нового? Карта сайту Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Головна » Прес-центр » Новини

ПОПЕРЕДЖЕННЯ НЕВРЕГУЛЬОВАНОЇ МІГРАЦІЇ ТА ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
 
26.12.2006  |  Відділ організації профорієнтації ОЦЗ версія для друку
ПОПЕРЕДЖЕННЯ НЕВРЕГУЛЬОВАНОЇ МІГРАЦІЇ ТА ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Державна служба зайнятості, Міністерство праці та соціальної політики України виступають партнерами проекту із запобігання торгівлі жінками, який реалізує Міжнародна Організація Праці (МОП). В рамках цього проекту 19-20 грудня 2006 року МОП спільно з Міжнародною організацією з міграції провели навчальний семінар для спеціалістів Державного та регіональних центрів зайнятості на тему: "Методи роботи державної служби зайнятості з населенням у контексті попередження неврегульованої міграції і протидії торгівлі людьми". В заході взяла участь і головний спеціаліст відділу організації профорієнтації Тернопільського обласного центру зайнятості К.М.Варнавських.

Мета даного семінару – відпрацювання методик роботи з населенням щодо попередження неврегульованої трудової міграції, викорінення дитячої праці та включення напрацьованого матеріалу з цієї тематики у навчальний посібник. В рамках заходу було проведено презентацію ініціативи МОП-МОМ "Розбудова спроможності державної служби зайнятості і соціальних партнерів у врегулюванні трудової міграції і протидії торгівлі людьми". Проведено тренінги: "Професійний ріст спеціаліста", "Методика виявлення осіб із цільової групи: фактичні і потенційні потерпілі від торгівлі людьми", "Особливості навчання дорослих". Відпрацьовані форми роботи з особами, які не визначились щодо виїзду за кордон та з особами, які остаточно вирішили виїхати за межі рідної держави.  

 Всі учасники семінару отримали відповідний обширний інформативний  матеріал, підготовлений на основі публікацій і досвіду діяльності Міжнародної організації праці, Міжнародної організації з міграції  в Україні у співпраці із національними партнерами: урядовими структурами, соціальними партнерами, неурядовими організаціями. Цей матеріал складається з двох частин: 1) інформаційної, тобто проекту навчального посібника для державної служби зайнятості, що готується в рамках спільної ініціативи МОП і МОМ та має за мету підвищення рівня поінформованості представників всіх зацікавлених сторін, 2) методичної, що містить приклади практичної роботи, вправи і рекомендації щодо роботи із особами, котрі звертаються в центри зайнятості.  

 Практичні рекомендації та методичні напрацювання семінару будуть розповсюджені серед спеціалістів з організації профорієнтаційної роботи базових центрів зайнятості для використання в роботі.