22 сiчня 2018
На головну Карта сайту Що нового? Державна служба зайнятості Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

Твоя кар'єра починається сьогодні!
 
28.12.2017  |  Правобережний районний центр зайнятості м.Вінниці версія для друку
Твоя кар'єра починається сьогодні!

 

Описание: S:\На_ВЕБ_2017\НА ОПРАЦЮВАННЯ\252_ЗШ 14 27.12.2017\2222.jpgПрофесійний вибір – це наша свідома діяльність, яка спрямована на досягнення бажаного майбутнього, усвідомлення себе та свого місця у суспільстві.

Ми хочемо, щоб наша молодь не їхала шукати кращого життя за кордоном, а могла працювати, творити та розвивати свою державу. Тому одним із пріоритетних напрямків діяльності служби зайнятості є профорієнтаційна робота, в основі якої - надання профорієнтаційної підтримки учням у процесі  вибору профілю навчання та сфери майбутньої професійної діяльності. Відповідна робота проводиться з  урахуванням вимог ринку праці, що сприяє виробленню у школярів свідомого ставлення до майбутньої професії  під час їхнього професійного самовизначення.

У грудні 2017 року на базі навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 14 Вінницької міської ради Валентина Прищепа, начальник відділу активної підтримки безробітних Правобережного районного центру зайнятості м. Вінниці провела низку профорієнтаційних заходів для учнівської молоді 6-го, 7-го та 9-го класів.

Для учнів 6-го класу був проведений конкурс малюнків на тему «Моя майбутня професія». В малюнках діти відобразили свої мрії щодо майбутньої професійної діяльності, любов до України та бажання зробити свою країну успішною та процвітаючою. Учасники конкурсу отримали заохочувальні призи.

Учні 9-го класу активно брали участь у навчальній грі, яка відбувалася у формі «подорожі за професіями» по місту Вінниці. Під час цього заходу, за допомогою пантоміми, школярі мовою рухів і жестів показували різні професії. В ігровій формі діти більш детально ознайомилися з популярними професіями, які існують на ринку праці. 

З семикласниками зустріч відбувалася шляхом спільного розроблення групового творчого проекту - «Професія майбутнього». Під час заходу дітям запропонували придумати професії, які можуть зявитися у найближчому майбутньому та усно описати, чим будуть займатися представники цієї професії і в чому її користь для суспільства.

Під час проведення цих заходів увагу дітей було акцентовано на важливості правильного вибору професії та на формуванні реального погляду на вибір майбутньої професійної діяльності з урахуванням потреб ринку праці.

Учням розповіли про можливості служби зайнятості стосовно проходження профтестування на базі центру зайнятості та про проходження міжнародного тесту Магелано в зручний для дітей час (Програма ООН в Україні для професійної орієнтації в рамках проекту «Моя кар’єра») для визначення інтересів, вмінь та навичок при виборі майбутнього напрямку навчання.

Школярі отримали інформацію щодо факторів, які слід враховувати при прийнятті рішення у виборі професії – власні побажання, здібності, психологічні особливості та потреби ринку праці. Адже часто трапляється так, що у перегонах за престижністю та високими посадами люди забувають, що найголовніше – це любити ту справу, якою займаєшся, бачити в ній сенс життя та мати можливість творчої самореалізації.