17 сiчня 2018
На головну Карта сайту Що нового? Державна служба зайнятості Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук



Головна » Прес-центр » Новини

Корисно знати!
 
12.01.2018  |  Гайсинський РЦЗ версія для друку
Корисно знати!

11 січня 2018 року головний державний інспектор відділу державного нагляду в сфері трудових відносин Управління з питань праці ГУ Держпраці у Вінницькій області Ніна Кацан взяла участь у семінар на тему: «Легальна зайнятість» у Гайсинському районному центрі зайнятості.

Під час заходу увагу 19 безробітних було акцентовано на різноманітних аспектах порядку укладання трудового договору.

«Згідно статті 21 КЗпП України визначено, що трудовий договір є угодою між працівником і роботодавцем, відповідно до умов якого працівник зобов'язується виконувати визначену цією угодою роботу, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець - виплачувати заробітну плату і забезпечувати умови праці, передбачені законодавством, колективним договором і угодою сторін. Трудовий договір укладається в письмовій формі (ст.24 КЗпПУ) та оформлюється наказом чи розпорядженням роботодавця, складеним, як правило, на підставі поданої працівником заяви» - розповіла Ніна Кацан.

Окрему увагу під час семінару було приділено відмінностям укладання цивільно-правового та трудового договору.

Учасників заходу було ознайомлено із поняттям цивільно-правового договору, яке відповідно до листа Міністерства соціальної політики від 16.05.2011р. № 151/06/186-11 визначається як будь-який вид договору, який укладається відповідно до вимог не трудового, а цивільного законодавства, тобто норми КЗпП на такий вид відносин не поширюються. Головна відмінність такого договору від трудового полягає в тому, що за цивільно-правовим договором оплачується не процес праці, а його результат. Він визначається після закінчення роботи та оформляється актами здавання-приймання виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких здійснюється їх оплата. Відповідно до Листа Мінсоцполітики від 20.04.2012р. №64/06/187-12 записи про виконання робіт на підставі цивільно-правових договорів до трудової книжки не заносяться.

Наприкінці семінару інспектор ГУ Держпраці надала додаткові роз’яснення присутнім з окремих аспектів теми, з яких у них виникли додаткові питання. Завдяки проведенню цього заходу учасники змогли отримати корисні знання з теми укладання трудових та цивільно-правових договорів.