30 березня 2015
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Консультаційний центр » Список тем консультацій

Трудове законодавство

^


Виберіть тему питання:
Від кого: Старостенко Світлана Іванівна
Дата/час: 04.11.2010 10:07
Текст питання:

До ЦРЛ з Центру зайнятості була направлена для участі в оплачуваних громадських роботах фізична особа. Вона працювала з10.08.2010 по 21.09.2010. З 23.08.2010 по 11.09.2010 р. особа тимчасово втратила працездатність. Лист непрацездатності особа над

Відповідь:
Консультант: Юридичний відділ ОЦЗ
Дата/час: 09.11.2010 15:43
Текст відповідi:

Тривалість робочого часу осіб, зайнятих на оплачуваних громадських роботах, встановлюється відповідно до законодавства про працю. Оплата праці осіб, зайнятих на громадських роботах, здійснюється за фактично виконану роботу за розцінками, тарифними ставками та посадовими окладами відповідно до законодавства і не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом. На осіб, зайнятих на оплачуваних громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, про зайнятість населення та про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, іншими нормативно-правовими актами. Період участі в оплачуваних громадських роботах для осіб, зареєстрованих як такі, що шукають роботу, та безробітні, включається до страхового стажу. Особи, зареєстровані як безробітні, залучаються до оплачуваних громадських робіт на строк, що сумарно не перевищує 180 днів у межах календарного року.
Для надання Вам повної відповідь, нам необхідно знати, яким було джерело фінансування оплачуваних громадських робіт, чи це були кошти місцевих бюджетів, кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (в частині організації таких робіт для безробітних), роботодавців, для яких такі роботи виконуються.
За детальнішою інформацією просимо звернутися до юридичного відділу ОЦЗ (м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 3а, кабінет № 15), т. 0332 723814.


Виберіть тему питання:
Від кого: Кушнір Олександр Адамович
Дата/час: 24.09.2010 11:48
Текст питання:

Працював слюсарем по експлуатації та ремонту газового обладнання, у 1996 році був звільнений з роботи за ст. 40 КЗпП України (Скорочення чисельності). У вересн 96 року було призначено допомогу по безробіттю проте до кінця терміну не добув. Чи маю я

Відповідь:
Консультант: Олег Пальчик, начальник інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення ОЦЗ
Дата/час: 28.09.2010 17:23
Текст відповідi:

Згідно з пунктом 26 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 219, безробітні громадяни, які були зняті з обліку, але не працевлаштувалися, під час наступного звернення за сприянням у працевлаштуванні подають заяву про перереєстрацію їх як безробітних (поновлення статусу безробітного) із зазначенням у ній інформації про те, що вони не є найманими працівниками, не уклали договір цивільно-правового характеру, не одержують пенсію на пільгових умовах та не зареєстровані як фізичні особи-підприємці і заповнюють нову картку. При цьому, в особовій справі безробітного, що повертається з архіву в разі її зберігання після закінчення звітного року, уточнюється соціальний стан громадянина. Для уточнення інформації, яка має значення для працевлаштування (підстави і тривалість виплати допомоги по безробіттю тощо), громадянин подає відповідні документи.
Відповідно до підпункту "г" пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення" працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, і військовослужбовцям, звільненим з військової служби у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію, за умови їх реєстрації в службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законом строку осіб передпенсійного віку, які мають страховий стаж для чоловіків - 25років, для жінок -20 років, а для осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, - і стаж роботи, який дає право на цей вид пенсії, за умови відсутності підходящої роботи.
Якщо Ви, після зняття з обліку в центрі зайнятості, ніде не працевлаштувалися, не одержуєте пенсію на пільгових умовах та не зареєстровані як фізична особа-підприємець тоді, у разі звернення до Маневицького РЦЗ за сприянням у працевлаштуванні, Вас буде поновлено у статусі безробітного.
Ви народилися 02.06.1952 року. На момент звільнення Вас з роботи 11.06.1996 р. відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП України, Вам було більше ніж півтора року до встановленого законом пенсійного віку та до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні Ви звернулись за межами семи календарних днів після звільнення (02.09.1996 р.), а отже права на достроковий вихід на пенсію не маєте.
За детальними консультаціями Ви можете звернутись до інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Волинського обласного центру зайнятості за адресою: м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 3а, кабінет № 12, тел. 72-50-52 або за електронною адресою: inspec@employ.lutsk.ua.


Виберіть тему питання:
Від кого: Ольховик Катерина Володимирівна
Дата/час: 10.09.2010 11:11
Текст питання:

Доброго дня! У мене така проблема: у кінці квітня мене працевлаштував роботодавець ( я віддала пусту трудову книгу, бо до цього не працювала офіційно і написала заяву на прийняття на роботу). Як виявилось через кілька днів, я не можу в них працювати

Відповідь:
Консультант: Юридичний відділ ОЦЗ
Дата/час: 16.09.2010 11:30
Текст відповідi:

Реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання за умови пред'явлення паспорта і трудової книжки, а в разі потреби, також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту. Для реєстрації у державній службі зайнятості громадяни подають копії документів (трудової книжки, диплома або іншого документа про освіту), які зберігаються в їх особовій справі.
Особам, які шукають роботу вперше , та іншим незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, допомога по безробіттю встановлюється у розмірі визначеному законом (з 01.07.2010 - 430 грн.). допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації особи в службі зайнятості. Тривалість виплати допомоги по безробіттю не перевищує 180 календарних днів.
Особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Якщо під час одержання допомоги по безробіттю, безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.
Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
За детальнішою інформацією просимо звернутися до юридичного відділу ОЦЗ (м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 3а, кабінет № 15), т. 723814.


Виберіть тему питання:
Від кого: Погранична Людмила Володимирівна
Дата/час: 11.08.2010 13:22
Текст питання:

Я бажаю знятися з обліку в ЦЗ,як це правильно зробити

Відповідь:
Консультант: Відділ організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості
Дата/час: 13.08.2010 15:05
Текст відповідi:

Відповідно до пп.9 п.20 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. №219 "Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних" громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу та безробітні, знімаються з обліку з дня подання письмової заяви до центру зайнятості про відмову від послуг або з дати, зазначеної в заяві.


Виберіть тему питання:
Від кого: Хоменко Валентина Вікторівна
Дата/час: 08.07.2010 15:51
Текст питання:

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як вийти з положення. В даний момент часу я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років з 2009-2012рр., Мені зателефонував роботодавець підприємець в якого я безпосередньо працювала до відпустки, та за

Відповідь:
Консультант: Юридичний відділ ОЦЗ
Дата/час: 16.07.2010 14:21
Текст відповідi:

Вивільнення працівників проводиться відповідно до п. 1 ст. 40 Кодексу Законів про працю України. Звертаємо вашу увагу, що відповідно до ст. 44 КЗпП виплачується вихідна допомога як обов'язкова компенсаційна виплата для підприємств всіх форм власності (включаючи і працедавців - приватних підприємців) виплачується у разі розірвання трудового договору за ініціативою власника або уповноваженого ним органу у зв'язку зі змінами в організації виробництва, скороченням штату (п. 1 ст. 40 КЗпП) у розмірі, не меншому від середнього місячного заробітку.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
До державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час.
Питання, підняті у Вашому зверненні належать до компетенції органів територіальної державної інспекції праці. У місті Ковелі до державного інспектора праці можна звернутися за адресою: м. Ковель, вул. Міцкевича, 48, т. 30940.
За детальнішою інформацією просимо звернутися до юридичного відділу ОЦЗ, т. 723814.


Виберіть тему питання:
Від кого: Сенюк Надія Сергіївна
Дата/час: 19.03.2010 14:22
Текст питання:

Скажіть, будь ласка, чи можу я, перебуваючи у стані припинення підприємницької діяльності офіційно працевлаштовуватися?

Відповідь:
Консультант: Юридичний відділ ОЦЗ
Дата/час: 29.03.2010 14:22
Текст відповідi:

Так, ви маєте на це право. Статтею 42 Конституції України, визначено, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Відповідно до 43 Конституції України кожна людина має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Спеціальні заборони щодо зайняття підприємницькою діяльністю визначено для державних службовців, відповідно до ст.16 Закону "Про державну службу" та Закону "Про боротьбу з корупцією", державний службовець не має права займатись підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або бути повіреним третіх осіб у справах державного органу, де він працює.


Виберіть тему питання:
Від кого: Бернасюк Юрій Володимирович
Дата/час: 18.02.2010 21:27
Текст питання:

Добрий день. В мене до Вас питання:" Чи може центр зайнятості посилати мене на навчання, якщо я зараз навчаюсь у вищому навчальному закладі , заочно,на державній формі ? В мене на даний момент проектування дипломного проекту. І чи маю я право напис

Відповідь:
Консультант: Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення ОЦЗ
Дата/час: 19.02.2010 16:09
Текст відповідi:

Відповідно до пункту 13 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.07 № 219, громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час, з пред'явленням при кожному відвідуванні паспорта, а особи, зазначені в абзаці другому пункту З цього Порядку, - довідки про реєстрацію місця проживання, виданої житлово-експлуатаційною організацією або органом внутрішніх справ, свідоцтва про народження (для осіб, що не досягли 16-річного віку) і трудової книжки, брати участь у семінарах, інших масових заходах, що проводяться державною службою зайнятості з метою надання допомоги громадянам у пошуку підходящої роботи і роботодавцям у доборі працівників. При цьому періодичність відвідування центру зайнятості зазначеними особами визначається з урахуванням ситуації на ринку праці, наявності підходящої роботи та місця проживання громадянина, але не рідше ніж один раз на 30 календарних днів. Працівник центру зайнятості ознайомлює громадянина з письмовими рекомендаціями з працевлаштування, після чого громадянин ставить свій підпис у картці. У разі відмови поставити підпис в установленому порядку складається відповідний акт.
Згідно з пунктом 17 вищеназваного Порядку безробітні, які навчаються за заочною або вечірньою формою у навчальних закладах не за направленням центру зайнятості, подають на підставі довідки-виклику заяву про неможливість додержання протягом сесії чи періоду захисту дипломної роботи рекомендацій щодо працевлаштування, наданих їм працівниками центру зайнятості.
За детальними консультаціями Ви можете звернутись до інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Волинського обласного центру зайнятості за адресою: м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, За, кабінет № 12, або за тел. 72-50-52.


Виберіть тему питання:
Від кого: Тетяна
Дата/час: 23.09.2009 17:16
Текст питання:

Якщо я самостійно знайшла роботу, то чи можу я знятися з обліку з Центру зайнятості без звіту №3-ПН та витягу з наказу про самостійне працевлаштування, а тільки просто повідомивши про це свого спеціаліста.

Відповідь:
Консультант: Відділ організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ
Дата/час: 29.09.2009 17:07
Текст відповідi:

Так, Ви можете знятись з обліку, подавши заяву спеціалісту про відмову від послуг служби зайнятості при особистому відвідуванні центру зайнятості. При цьому дата зняття з обліку, зазначена в заяві, повинна бути менша дати прийняття Вас на роботу.
Принагідно інформуємо, що громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, зобов'язані виконувати всі рекомендації працівників центру зайнятості, надані у письмовій формі та відвідувати його в установлений строк.
Відповідно до пп.1 п.20 постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007р. № 219 "Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних", громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування, при цьому, в картці робиться запис про прийняття на роботу, зазначаються дата і номер наказу. Це робиться для того, щоб не було переплати допомоги по безробіттю. Витяг з наказу в цьому випадну - це офіційний документ, який підтверджує фактичну дату працевлаштування, гарантує безробітному легальну зайнятість та соціальні гарантії.
При черговому зверненні за сприянням у працевлаштуванні особі, яка дотримується рекомендацій служби зайнятості, зберігаються соціальні гарантії, передбачені законодавством про зайнятість населення.

Контактний телефон відділу організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ: 72-52-40


Виберіть тему питання:
Від кого: Бакіко Олександр Володимирович
Дата/час: 21.09.2009 15:37
Текст питання:

Відпрацювавши 6 місяців у Польщі за контрактом,мавши всі відповідні документи та сплачувавши податкм до польських органів, маю запитання:
1. Чи маю я право отримувати грошову допомогу по безробіттю ставши на облік у центр зайнястості, відносно оста

Відповідь:
Консультант: Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення ОЦЗ
Дата/час: 28.09.2009 09:44
Текст відповідi:

Надання соціальних послуг з питань сприяння у працевлаштуванні громадян та призначення матеріальних виплат по безробіттю здійснюється державною службою зайнятості відповідно до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Реєстрація громадян державною службою зайнятості здійснюється державною службою зайнятості згідно з Порядком реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 219.
Право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають усі застраховані особи, а також незастраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними.
Умови призначення матеріального забезпечення на випадок безробіття та його розмір визначено Порядком про надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України 20.11.2000 № 307.
Застрахованим особам, які втратили роботу з не залежних від них обставин і визнані в установленому порядку безробітними та протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, допомога по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу: до 2 років - 50 відсотків; від 2 до 6 років - 55 відсотків; від 6 до 10 років - 60 відсотків; понад 10 років - 70 відсотків.
На таких же умовах визначається та виплачується допомога по безробіттю особам, які брали участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах та протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали або займались підприємницькою діяльністю не менше 26 календарних тижнів і сплачували страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд), зокрема громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, що працювали за межами України й не були застраховані в системі соціального страхування на випадок безробіття країни, у якій вони перебували, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Особам, які працювали або займались підприємницькою діяльністю, не сплачували страхові внески до Фонду та не мають раніше набутого трудового, що прирівнюється до страхового, або страхового стажу, допомога по безробіттю не призначається.
Записи у трудову книжку щодо роботи закордоном не вносяться.


Виберіть тему питання:
Від кого: Протас Оксана Анатоліївна
Дата/час: 09.09.2009 09:42
Текст питання:

Чи є правомірним рішення що до мене, про направлення на навчання за межі Ковеля, коли я розлучена і виховую дитину молодшого шкільного віку?

Відповідь:
Консультант: Юридичний відділ ОЦЗ
Дата/час: 14.09.2009 16:13
Текст відповідi:

Служба зайнятості здійснює працевлаштування осіб відповідно до професійного досвіду та здобутої освіти з урахуванням потреб ринку праці. У випадку відсутності на ринку праці підходящої роботи, здійснюється навчання осіб за професіями, які є актуальними на ринку праці або проводиться підвищення кваліфікації за набутими професіями.
Особливих умов щодо направлення на навчання та проходження навчання для осіб, які мають дітей чинним законодавством не передбачено.
Принагідно інформуємо, що для громадян, які не мають професії, або таких, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки та перебувають на обліку як безробітні більш як 9 місяців, а також для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 12 місяців) перерви (крім громадян передпенсійного віку), підходящою роботою також вважається участь в оплачуваних громадських роботах.


Виберіть тему питання:
Від кого: Зоряна
Дата/час: 20.08.2009 10:12
Текст питання:

Добрий день!
Я пропустила назначене відвідування у центрі зайнятості, як на мене по поважній причині, проходила обстежиння у лікарні. принесла довідку з зазнеченими годинами обстеження.
Довідку не прийняли, скоротили виплату допомоги на три місяці

Відповідь:
Консультант: Юридичний відділ ОЦЗ
Дата/час: 28.08.2009 14:20
Текст відповідi:

Громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час, з пред'явленням при кожному відвідуванні паспорта, і трудової книжки, брати участь у семінарах, інших масових заходах, що проводяться державною службою зайнятості з метою надання допомоги громадянам у пошуку підходящої роботи і роботодавцям у доборі працівників.
Громадяни, які з поважної причини, підтвердженої відповідним документом, не змогли своєчасно звернутися до центру зайнятості у строк, установлений для відвідування, зокрема для надання статусу безробітного, повинні звернутися до центру зайнятості у день, що настає після видужання чи закінчення дії обставин, зумовлених іншою поважною причиною.
Тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", які надані безробітному в письмовій формі, - на строк не менше ніж 15 календарних днів.
Відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13,11,2001 № 455. Довідка довільної форми про тимчасову непрацездатність є поважною причиною невідвідування центру зайнятості безробітним у пошуку роботи, якщо вона зареєстрована у лікувально-профілактичному закладі з зазначенням таких реквізитів: реєстраційний номер, штамп, дата видачі, термін лікування, особисті підписи лікарів, печатку лікувально-профілактичного закладу з логотипом "для листків непрацездатності та довідок".
Особам, які самостійно звернулись по консультативну допомогу, видається довідка довільної форми за підписом лікуючого лікаря, засвідченим печаткою лікувально-профілактичного закладу, з обов'язковим зазначенням часу проведеної консультації.
Довідка про відвідування безробітним лікарняних закладів за консультативною допомогою, підтверджує лише причину затримки відвідування центру зайнятості в установлений час, і не може бути поважною причиною невідвідування центру зайнятості у цей день.


Виберіть тему питання:
Від кого: Терещенко Марія Ігорівна
Дата/час: 19.08.2009 14:23
Текст питання:

Утримання та нарахування внесків за цивільно-правовою угодою працівника,який працює на підприємстві та зі сторони?

Відповідь:
Консультант: Юридичний відділ ОЦЗ
Дата/час: 26.08.2009 12:26
Текст відповідi:

13 січня 2009 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення" № 799. Цим законом змінено розміри внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, що становить 1,6% для роботодавців та 0,6% для найманих працівників.
Починаючи з 13 січня страхові внески на випадок безробіття нараховують і на суми виплати фізичним особам за виконання робіт (надання послуг), які працюють у юридичних та фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ). Слід зазначити, що всі договори ЦПХ на виконання робіт (послуг), які укладені з фізичними особами до 13.01.2009 року, а виплата доходу відбулась з 13 січня включно, підпадають під дію Закону.
Страхові внески на зазначені виплати тільки нараховуються:
" для юридичних та фізичних осіб (роботодавців), які укладали договори ЦПХ на виконання робіт (надання послуг) з працівником, з яким вони перебувають в трудових відносинах - в розмірі 1,6%;
" юридичні та фізичні особи, які укладають договори ЦПХ на виконання робіт (надання послуг) з іншими фізичними особами, з якими вони не перебувають в трудових відносинах - в розмірі 2,2%.
Одночасно повідомляємо, що юридичні та фізичні особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування (єдиний податок), у разі використання праці фізичних осіб за договорами ЦПХ, повинні також нараховувати та сплачувати страхові внески в розмірі 1,6% (якщо фізична особа перебуває з ними в трудових відносинах ) та 2,2% ( якщо фізична особа не перебуває з ними в трудових відносинах).
Всі юридичні та фізичні особи, які використовують працю фізичних осіб за договорами ЦПХ повинні сплачувати страхові внески на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України на ім'я органів державної служби зайнятості для зарахування страхових внесків від роботодавців.


Виберіть тему питання:
Від кого: Ольга Петрівна
Дата/час: 14.07.2009 17:43
Текст питання:

Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, я зареєстрована в Центрі зайнятості 7 міс. Зараз вагітна 4 міс. Скажіть, будь-ласка, як відбуваються нарахування декретних виплат, яка процедура нарахування коштів і які потрібні документи і куди подавати для вагітн

Відповідь:
Консультант: Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення ОЦЗ
Дата/час: 17.07.2009 10:33
Текст відповідi:

У разі видачі вагітній жінці, яка перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітна та не застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки про призначення і виплати державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, вона мусить повідомити про це спеціаліста центру зайнятості та пред'явити довідку.
Протягом періоду непрацездатності, зазначеному в довідці, центр зайнятості у пошуках роботи жінка не відвідує. Відповідно до п. 3 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виплата допомоги по безробіттю припиняється на період призначення безробітній жінці допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги у зв'язку з доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно з пунктом 15 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.07 № 219, жінки, зареєстровані як безробітні, що мають право на призначення допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами на підставі довідки встановленого зразка, не пізніше дня, що настає після закінчення строку, зазначеного у довідці, письмово повідомляють центр зайнятості про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або продовжити пошук роботи за сприянням державної служби зайнятості.
Якщо жінка подала письмову заяву про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, картка закривається, а жінці видається довідка встановленого зразка для подання в орган соціального захисту населення за місцем проживання для отримання допомоги у зв'язку з доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
У разі коли жінка, зареєстрована як безробітна, виявила бажання продовжити пошук роботи, державна служба зайнятості надає їй соціальні послуги та матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до Законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та "Про зайнятість населення". При цьому центр зайнятості письмово повідомляє місцевим органам соціального захисту населення про те, що жінка перебуває на обліку як безробітна і отримує допомогу по безробіттю.
Якщо жінка не відвідує центр зайнятості без поважних причин протягом 30 календарних днів після закінчення строку, зазначеного у довідці для призначення і виплати державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, картка закривається. Жінка може перереєструватися як безробітна згідно з пунктом 23 цього Порядку.
Нарахування та виплата державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні та не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, проводиться органами соціального захисту населення за реєстрацією місця проживання.


Виберіть тему питання:
Від кого: Ольга Петрівна
Дата/час: 26.06.2009 10:45
Текст питання:

Доброго дня! Я бі хотіла у Вас запитати: 1. Що вказано у законодавстві на рахунок перебування на обліку вагітних? Я набула статус безробітного 8 грудня 2008 року, зараз 13 тижнів вагітності (у декрет 26.10), чи є якісь відмінності щодо мого перебува

Відповідь:
Консультант: Юридичний відділ ОЦЗ
Дата/час: 02.07.2009 13:01
Текст відповідi:

1. Відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219, жінки, зареєстровані як безробітні, що мають право на призначення допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами на підставі довідки встановленого зразка, не пізніше дня, що настає після закінчення строку, зазначеного у довідці, письмово повідомляють центр зайнятості про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку або продовжити пошук роботи за сприянням державної служби зайнятості.
Якщо жінка подала письмову заяву про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, картка закривається, а жінці видається довідка встановленого зразка для подання в орган соціального захисту населення за місцем проживання для отримання допомоги для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
У разі, коли жінка, зареєстрована як безробітна, виявила бажання продовжити пошук роботи, державна служба зайнятості надає їй соціальні послуги та матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до Законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Про зайнятість населення". При цьому центр зайнятості письмово повідомляє місцевим органам соціального захисту населення про те, що жінка перебуває на обліку як безробітна і отримує допомогу по безробіттю.
Якщо жінка не відвідує центр зайнятості без поважних причин протягом 30 календарних днів після закінчення строку, зазначеного у довідці для призначення і виплати державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, картка закривається. Жінка може перереєструватися як безробітна.
2. Складання плану самостійного пошуку роботи передбачене Єдиною технологією обслуговування незайнятого населення. Мета складання плану - активізація власних зусиль незайнятого громадянина щодо влаштування свого життя шляхом працевлаштування.
План самостійного пошуку роботи допомагає клієнту самоорганізуватися, систематизувати свої зусилля, сприятиме формуванню його відповідальності за дії щодо пошуку роботи.
Застосування плану самостійного пошуку роботи відповідає змісту та вимогам чинного законодавства, що регулює суспільні відносини у сфері зайнятості та здійснюється на підставі п. 13 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219. Громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і безробітні, повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час. При цьому періодичність відвідування центру зайнятості зазначеними особами визначається з урахуванням ситуації на ринку праці, наявності підходящої роботи та місця проживання громадянина, але не рідше, ніж один раз на 30 календарних днів.


Виберіть тему питання:
Від кого: Волошина Вікторія Василівна
Дата/час: 28.05.2009 18:57
Текст питання:

Скорочені обоє батьків виховують дитину до 14 років чи це якось впливає на працевлаштування чи виплати?чи немає значення?

Відповідь:
Консультант: Юридичний відділ ОЦЗ
Дата/час: 04.06.2009 11:54
Текст відповідi:

Безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання за умови пред'явлення паспорта і трудової книжки, а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту. Для реєстрації у державній службі зайнятості громадяни подають копії документів (трудової книжки, диплома або іншого документа про освіту), які зберігаються в їх особовій справі. Жінки, які мають дітей віком до 6 років - копію свідоцтва про народження дитини.
Розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, який обчислюється як сума періодів, протягом яких особа підлягала страхуванню на випадок безробіття та сплачувала страхові внески особисто або через рахунки роботодавця та роботодавцем.
Від сплати страхових внесків звільняються застраховані особи на період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком. Цей період включається до страхового стажу.
Держава забезпечує надання додаткових гарантій щодо працевлаштування працездатним громадянам у працездатному віці, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, до таких категорій належать жінки, які мають дітей віком до шести років.
Для їх працевлаштування, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за поданням центрів зайнятості встановлюють квоту робочих місць для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності та організаційних форм з чисельністю працюючих понад 20 осіб для бронювання ними до 5 відсотків загальної кількості робочих місць, у тому числі з гнучкими формами зайнятості.


Пошук
Всього консультацій: 36