21 листопада 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)  
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

Що потрібно знати, обираючи професію
 
16.05.2017  |  16.05.2017 Відділ організації профорієнтації ОЦЗ версія для друку
Що потрібно знати, обираючи професію

-2-638Вибір майбутньої професії часто викликає суперечки батьків та дітей. Адже батьки впевнені, що вони краще знають життя, а діти хочуть обирати самостійно, оскільки це – їхнє майбутнє. Для того, щоб знайти золоту середину, варто прислухатися до порад фахівців служби зайнятості.

 

Поради випускникам шкіл:

1. Краще визначитися з вибором професії заздалегідь, а не перед дверима приймальної комісії. Тим паче, варто дізнатися якомога більше про майбутню професію. Не полінуйтеся та попросіть знайомих чи родичів, які працюють за фахом, про який ви мрієте, розповісти або показати, що саме і як вони роблять. Прийдіть на дні відкритих дверей навчальних закладів.

2. При виборі майбутньої професії не орієнтуйтеся лише на її престижність. Юристи, банкіри, економісти, фінансисти, дійсно, залишаються лідерами серед престижних професій, але ринок праці ними вже давно переповнений. Тож з позиції перспективи ви можете залишитись з престижним дипломом, але без роботи.

3. Не думайте, що ті люди, які отримали престижну професію, але нині сидять без роботи, просто невдахи, а з вами буде по-іншому. З кожним роком роботодавці стають все більш вибагливими і на ринку праці виживе лише той, хто, крім звичайного вузівського диплому, має ще безліч умінь і знань.

4. Не відвертайтеся від «непрестижних» професій, дотримуючись стереотипу про них, як про «чорну» і низькооплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота. Відповідно й заробітна плата у гарних фахівців у цій сфері іноді навіть вища, ніж у деяких «престижних» спеціалістів.

5. Продивляйтеся оголошення роботодавців та зверніться за рекомендаціями до фахівців центрів зайнятості. Вам допоможуть зрозуміти, чи потрібна на ринку праці професія, яку ви обрали.

6. Якщо ви взагалі не уявляєте, яку професію обрати, зверніться до фахівців центру зайнятості, які допоможуть вам визначитися з вибором, враховуючи ваші потреби і здібності.

7. Візьміть участь у профорієнтаційних заходах, що проводить служба зайнятості для учнівської молоді (ярмарок професій, ярмарок кар'єри тощо).

imagesДля консультації та визначення власних схильностей та здібностей до різних видів діяльності пропонуємо вам звернутися до фахівця з профорієнтації служби зайнятості за адресами

http://www.dcz.gov.ua/vol/control/uk/publish/article?art_id=78040&cat_id=1319047