18 грудня 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)  
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Новини

Методичний діалог "Профорієнтаційний орієнтир"
 
13.09.2017  |  Юлія Харічкова, начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького МЦЗ версія для друку
Методичний діалог "Профорієнтаційний орієнтир"

юляПрофорієнтація є суттєвою складовою підготовки учнів до самостійного життя, а фахівці центрів зайнятості є ініціаторами й партнерами для педагогів в організації та проведенні профорієнтаційної роботи зі шкільною молоддю.

З початком нового навчального року фахівці служби зайнятості проводять профорієнтаційні зустрічі як з школярами, так і педагогами шкіл міста Луцька.

12 вересня у Луцькому міському центрі зайнятості відбувся методичний діалог «Профорієнтаційний орієнтир», участь у якому взяли соціальні педагоги шкіл міста Луцька.

Заступник директора Луцького міського центру зайнятості Ірина Гурська наголосила на налагодженій співпраці та систематичній роботі в сфері професійної орієнтації школярів.

Вибір професії – справа відповідальна і непроста. Вперше питання вибору майбутньої професії постає ще в школі. Саме тоді, на етапі вступу у доросле життя, школярів охоплює розгубленість: ким бути, куди піти вчитися і що, власне, робити після довгоочікуваного випускного. Поряд з батьками та вчителями, допомогти юнакам і дівчатам зорієнтуватися у різноманітті професій та зробити правильний свідомий вибір допомагають працівники служби зайнятості.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості Юлія Харічкова розповіла присутнім про різноманітні форми професійної орієнтації учнів – це виїзні акції, профорієнтаційні уроки, Дні відкритих дверей центру зайнятості, групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування, професіографічні екскурсії на підприємства та економічні екскурсії на тролейбусі.

Заходи для учнівської молоді проводять з використанням анімаційних профорієнтаційних відеороликів та презентацій. Під час зустрічей школярі отримують профорієнтаційні буклети, барометри професій, професійний астропрогноз, підказки для правильного вибору професії, мають можливість пройти тестування на визначення професійної спрямованості особистості, їх здібностей та нахилів до того чи іншого спектру професійної діяльності.

Зацікавила педагогів інформація про профорієнтаційну гру «Твої професійні рішення». Учні деяких шкіл міста Луцька вже стали її учасниками. Гра допомагає розширити уявлення школярів про професії та спеціальності, які є актуальними та будуть затребувані на ринку праці, зрозуміти механізм взаємодії «освіта» – «робота» – «побутові витрати» – «відпочинок», відпрацьовуючи навички самостійного прийняття рішень.

Учасникам заходу роздали інформаційні матеріали для оновлення профорієнтаційних куточків у школах міста Луцька.

На завершення зустрічі соціальні педагоги взяли участь у проведенні екскурсії в Луцькому міському центрі зайнятості. В подальшому планується проведення таких зустрічей для підвищення гнучкості та адаптивності форм і методів профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.

 

 

 

 

 

юля1