16 сiчня 2018
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)  
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

Формування ціннісного ставлення до праці та профорієнтаційна робота з учнями
 
12.01.2018  |  Юлія Харічкова, начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького МЦЗ версія для друку
Формування ціннісного ставлення до праці та профорієнтаційна робота з учнями

Одним з напрямів роботи Луцького міського центру зайнятості є проведення системної профорієнтаційної роботи серед учнів загальноосвітніх шкіл міста Луцька задля сприяння професійному самовизначенню молоді, орієнтації майбутніх випускників на актуальні професії, підвищення престижу робітничих професій, інформування молоді про стан ринку праці, мотивації до легального працевлаштування в Україні та запобігання нелегальній трудовій міграції.

На прийняття рішень учнів про вибір професії вагомий вплив мають як батьки, так і вчителі. Працівники Луцького міського центру зайнятості проводять довідково-інформаційні зустрічі з батьками й педагогічними колективами шкіл для інформування про можливості служби зайнятості та обговорення шляхів співпраці для проведення спільної профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості Юлія Харічкова 11 січня взяла участь у засіданні педагогічної ради Луцького навчально-виховного комплексу ЗОШ I-III ступенів № 22-ліцею Луцької міської ради на тему «Формування ціннісного ставлення до праці та профорієнтаційна робота з учнями».

Розвиток трудового потенціалу закладається в школі. І від того, як буде зорієнтований випускник, залежить його майбутнє.

Протягом багатьох років Луцький міський центр зайнятості тісно співпрацює з Управлінням освіти Луцької міської ради та освітніми закладами в напрямку здійснення професійної орієнтації учнівської молоді. Школярі беруть участь у виїзних профорієнтаційних заходах для молоді, групових профконсультаціях із застосуванням психологічного тестування, профорієнтаційних (уроках) семінарах для учнівської молоді, акціях «Випускник», презентаціях професій, днях відкритих дверей центру зайнятості.

Під час проведення заходів для учнівської молоді використовуються інноваційні методи профорієнтаційної роботи: презентації «Професії майбутнього» та анімаційні профорієнтаційні відеоролики.

Школа відіграє провідну роль у профорієнтації учнівської молоді. Спільна робота фахівців служби зайнятості та навчальних закладів допомагає випускникам зробити правильний вибір майбутнього професійного шляху та сприяє їхньому професійному розвитку.