22 листопада 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)  
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Сторінки Волинського ОЦЗ

Сторінка обласного центру зайнятості "Перспектива" у "Волинській газеті" від 20 серпня 2009 року
 
21.08.2009  |  Відділ інформації та зв'язків із ЗМІ ОЦЗ версія для друку
Сторінка обласного центру зайнятості "Перспектива" у "Волинській газеті" від 20 серпня 2009 року

Компетентно

 

Інформаційний центр, а не біржа праці

 

 

 Публічність, відкритість, зрозумілість, доступність громадськості – такі пріоритети ставить перед собою обласна служба зайнятості як державна структура, на яку покладена місія допомагати людям. Головними помічниками у цьому є засоби масової інформації.

Наша багаторічна співпраця та спільні напрацювання із періодичними виданнями Волині, обласною держтелерадіокомпанією допомагають запобігти неправильному або спотвореному поданню інформації, сприяють формуванню самовизначеності громадян.

 

Висловлюю вдячність журналістам області за активну позицію у вирішенні питань зайнятості. Наш діалог сприяє виникненню ідей та пошуку нових форм роботи, підказує, на що варто звернути особливу увагу.

Хочу прокоментувати викладені у ЗМІ актуальні думки.

Нещодавно одне з Інтернет-видань розмістило інформацію під назвою: «Волинська обласна державна адміністрація перетворюється на службу зайнятості». У теперішніх непростих умовах владі нелегко. Дійсно, однією з основних проблем, що приводить людей до керівників області, є працевлаштування. І не тому, що центри зайнятості стали гірше працювати.

За 7 місяців за сприяння обласної служби зайнятості працевлаштовано майже 15 тисяч незайнятих громадян. Якщо станом на 1 серпня 2008 р. було зареєстровано 4800 вакансій, то на 1 серпня цього року – 1800. Навантаження на одне вільне робоче місце за рік збільшилося з 4-х до 9-ти.

Прикро, але й на існуючі вакансії люди не поспішають. Є, звичайно, проблеми з оплатою праці. Та в кризових умовах потрібно поважати будь-яку роботу, адже загальновідомо – бути працівником значно престижніше, ніж безробітним. У січні – липні цього року довелося застосувати санкції по припиненню або призупиненню матеріальної виплати до близько 5,5 тисячі безробітних за відмову від працевлаштування та до 1600 езробітних за відмову від навчання на виробництві. Більше 4-х тисяч безробітних знято з обліку за несприяння у власному працевлаштуванні.

Спонукала до роздумів мене як керівника обласної служби зайнятості стаття в одній з обласних газет про те, що станом на 1 січня цього року черга в дитсадки становила 5800 дітей, а уже на 1 серпня – 10900. Це свідчить, перш за все, про налаштованість їхніх батьків на роботу. Питання діяльності дитячих садків службу зайнятості цікавить, так як дитсадок – передумова працевлаштування. При цьому проблемою є режим роботи цих установ, аби він не створював незручності та роздратування у працюючих батьків і їх дітей.

Третя важлива теза, яку хотілося підняти на обговорення громадськості, що має уже досить вагомий розголос у пресі, є стаття під красномовною назвою «Молодих скоротили, а пенсіонерів залишили».

Ситуація спонукає до роздумів. Станом на 1 серпня цього року в обласній службі зайнятості на обліку перебувало 16 тис. безробітних, водночас на підприємствах області працює 20 тис. пенсіонерів. Якщо уявити ситуацію, що усі пенсіонери одномоментно вирішать піти з роботи, то очевидним є дефіцит робочої сили – 4 тис. працівників. У центрах зайнятості області є поіменні списки працюючих пенсіонерів. Триває підбір кандидатів, які їх могли б замінити. Але спочатку ці люди повинні навчити молоду зміну, адже недаремно роботодавець не хоче з ними розлучатися.

У пріоритетних планах обласної служби зайнятості на 2010 рік – активне впровадження проекту «Вчимо працювати». Ми готові взяти певні зобов’язання, щоб підготувати молодих людей стати гідною заміною працюючих пенсіонерів. Уже зараз будемо вивчати, у чому цінність тих працівників, які десятиліттями працюють у роботодавця. Потім намагатимемося донести це до шукачів роботи, аби переконати їх у тому, що попрацювавши над собою професійно, виробивши почуття відповідальності, обов’язку, наполегливості можна досягти вагомих результатів. Про такого працівника роботодавець скаже: його я звільню в останню чергу.

Хочу цими роздумами переконати громадськість у тому, що служба зайнятості постійно слідкує за усіма матеріалами, які висвітлюють мас-медіа, аби не бути осторонь проблем громадян. Для цього у службі зайнятості ось уже майже шість місяців функціонує відділ інформації та зв’язків із ЗМІ на чолі із Оксаною Баранюк. Прагнемо досягти максимальної прозорості у роботі служби зайнятості, справжнього діалогу із громадськістю.

Щороку зміцнюються позиції веб-порталу обласного центру зайнятості (www.dcz.gov.ua/vol/control) серед інших порталів області. За інформацією Міністерства транспорту та зв'язку України (червень 2009 року), із 58,1 тис. користувачів Інтернетом з Волині 6,8 тис. (12,4%) – відвідувачі порталу обласного центру зайнятості. Вся найновіша інформація про ринок праці,  послуги населенню та роботодавцям розміщена на його сторінках. Зараз удосконалено можливості консультаційного центру веб-порталу, завдяки яким кожен бажаючий може отримати відповідь на своє конкретне запитання від фахівців служби зайнятості.

За своєю суттю центр зайнятості – це центр інформації про працю, а не центр працевлаштування. Працевлаштовує роботодавець, а державна служба зайнятості сприяє працевлаштуванню.

 

Раїса Кучмук, директор обласного центру зайнятості

 

Оздоровлення

 

Обов’язок і джерело добробуту

 

У червні цього року спеціалісти центрів зайнятості області розпочали проведення виїзних акцій під гаслом «Світ професій».

Такі заходи організовувались в пришкільних таборах денного перебування при загальноосвітніх навчальних закладах, оздоровчих таборах, санаторіях та спортивно-оздоровчих базах. Адже профорієнтаційна робота з дітьми та підлітками продовжується і під час канікул. Допомагають у цьому мобільні центри профорієнтації.

Впродовж літа працівники служби зайнятості провели 11 профінформаційних просвітницьких заходів, спрямованих на інформаційну підтримку учнів у виборі професії: у санаторії матері і дитини «Турія», спортивно-оздоровчій базі «Оберіг» (Ковельський р-н), оздоровчих таборах імені Олега Кошового (Ківерцівський р-н), «Чайка» і «Супутник» (Шацький р-н), «Віфанія» (Старовижівський р-н), санаторіях «Лісова пісня» (Шацький р-н) та «Згорани» (Любомльський р-н),  пришкільних дитячих таборах загальноосвітніх шкіл №1,2,3 м. Володимира-Волинського.

Майже півтори тисячі школярів весело, по-ігровому ознайомились з професіями та спеціальностями, які мають попит на ринку праці, а також дізнались про основні вимоги, що ставить перед працівником та чи інша професія.

Організатори намагались переконати молоде покоління в тому, що праця є обов’язком для кожної людини, джерелом її добробуту і достатку. З дітьми проводились вікторини, конкурси, диспути та розвиваючі ігри, які вражали різноманіттям. Учні та дорослі із задоволенням підбирали найдовше «бізнесове» слово, вражали ерудованістю в конкурсі-кросворді «Калейдоскоп професій» та дивували злетами фантазії під час конкурсу «Підприємницькі ідеї». Найспритніші та найуважніші здобували призи в конкурсах «Професійні пазли» та «Дешифрувальник». Творчі здібності проявляли в танцях, співах та малюванні під час конкурсів «Карооке – оспівуємо працю», «Намалюй професію», а також у  пісенній пантомімі «Зобрази професію».

Нещодавно профорієнтаційно-просвітницька акція відбулася у санаторії «Лісова пісня».

Санаторій розташований у мальовничому куточку Волинської землі, серед соснового лісу, на березі озера Пісочне Шацького національного парку. А тому серед відпочиваючих – не лише українці, а й закордонні гості, деякі з них уже не вперше. Бо незабутня природа, лікувальні процедури, кваліфікований персонал, належні умови проживання не можуть залишити байдужим навіть найвибагливішого туриста.

Профорієнтаційний захід служби зайнятості мав на меті ознайомити юнаків і юнок зі світом професій, підкреслити важливість здійснення свідомого вибору майбутньої спеціальності, ознайомити з послугами служби зайнятості.

Під час зустрічі для відпочиваючих на території санаторію працював мобільний консультаційний пункт. До спеціалістів служби зайнятості молодь зверталася переважно з питань професійної орієнтації, діти брали участь у профдіагностичному тестуванні, що стало для них важливим кроком до самопізнання. Наймолодша із них – Соломія, якій виповнилося лише 12 років, скориставшись методикою «Опитувальник професійної спрямованості особистості Д.Голланда», зуміла самостійно справитись із завданнями тестування і таким чином зробити перші спроби у виборі майбутньої професії. На ігровому майданчику спеціалісти Ковельського, Любомльського та Шацького районних центрів зайнятості провели профорієнтаційні ігри та конкурси. Найактивніші учасники отримали призи.

Під час заходу школярі навчалися, як уникнути помилок та розчарувань при виборі професії, дізнавалися про свої нахили до певного типу професій.

А літній оздоровчий табір „Віфанія”, який організували та облаштували подружжя Крикот із с. Дубечного Старовижівського району, ось уже з півтора десятка років користується неабиякою популярністю у батьків і дітей не тільки поліського регіону. Сюди приїжджали відпочивати та оздоровлюватися юні поляки, їх ровесники з Львівщини, Рівненщини. А приваблює дітей цікаве та пізнавальне дозвілля, яке  ґрунтується на засадах християнської етики та духовних цінностях. Керівник закладу, Микола Вікторович найперше пропагує серед відпочиваючих дітей (у літні місяці їх приїжджає майже 1500) ідею життєвої активності, успішності в житті, яких можливо досягти лише працею. І діти охоче піддаються такому впливу, який ненав’язливо культивують вихователі у різний спосіб.

Цей добрий почин підтримали і працівники Старовижівського центру зайнятості, які 13 липня побували в таборі, ознайомивши юних відпочивальників із безмежним світом сучасних професій, які невдовзі доведеться обирати школярам. І зусилля фахівців районного центру зайнятості вилилися в досить позитивний результат. Учні охоче продемонстрували ентузіазм, винахідливість і вправність, беручи участь у конкурсах і вікторинах організованих спеціалістами РЦЗ. Познайомилися із професіями, які користуються попитом на ринку праці краю їх специфікою. Словом, дві години цікавих змагань пролетіли, як одна мить. Тому діти подякували гостям за призи і подароване свято.

 

Відділ організації профорієнтації обласного центру зайнятості

 

До свята

 

Цікаві ідеї – крок у майбутнє

 

Пропагування цікавих ідей волинян, які спонукатимуть незайнятих громадян до підприємництва, розширення сфер самозайнятості є важливими напрямами діяльності обласної служби зайнятості. Два роки тому було започатковано фотоальбом «Підприємливі люди волинського села». Цікаві ідеї підприємництва різних сфер діяльності – сільського господарства, дрібнотоварного виробництва, сфери побуту, народних промислів – вишукувалися в усіх куточках Волині. Зустрічі з самобутніми людьми, які знайшли застосування своїм талантам, здібностям у власному бізнесі, справили незабутнє враження на працівників служби зайнятості. Кожен дивував індивідуальністю, творчим підходом, ідейністю. Таких широких можливостей підприємництва і не очікували зустріти у волинських селах. Зараз цей фотоальбом уже нараховує 105 прикладів самозайнятості.

Запрошуємо усіх, хто може запропонувати власні приклади цікавих підприємницьких ініціатив, до співпраці. Звертайтеся з інформацією про підприємливих волинян у відділи організації профорієнтації та інформації і зв’язків зі ЗМІ обласного центру зайнятості (тел.. 72-54-40, 72-45-68).

 

Минулого року День підприємця, який щорічно відзначається у першу неділю вересня, з ініціативи обласної служби зайнятості зустрічали у місті Володимирі-Волинському. Свято відбувалося під назвою «Зайнятість крізь призму віків». З усієї Волині з’їхалися у древнє місто майстри та умільці презентувати народні ремесла, якими особливо багатий наш край. У цьому році вшановуватимуть підприємців уже в усіх районах та містах області. Своєрідний відголос минулорічного заходу відбудеться, зокрема, у Локачах 6 вересня на площі біля районного Будинку культури – «Підприємливі люди району», 4 вересня у залі Будинку культури м.Камінь-Каширський – круглий стіл «Історія розвитку підприємництва в районі», у Любомлі – святкове розширене засідання координаційної ради підприємців, роботодавців за участю представників влади тощо.

 

На часі

 

Координація зусиль

 

14 серпня відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва та організаційні збори з питань формування складу регіональних галузевих рад підприємців Волині.

 

До координаційної ради підприємців при облдержадміністрації увійшли заступник голови ОДА Василь Байцим (на фото), голова правління ЗАТ «Луцький домобудівельний комбінат» Руслан Вайман, заступник директора ВАТ «Луцьке АТП-10727» Михайло Демчук, директор ТзОВ «КУА «Прайм – Тайм» Олександр Слабенко, генеральний директор ДП «Волиньстандартметрологія» Адам Ханзерук та інші. Під час засідання затвердили також склад галузевих рад підприємців, зокрема, з питань сільського господарства, будівництва, транспорту і торгівлі.

Інтереси волинських підприємців у Кабінеті Міністрів України представлятимуть заступник голови ОДА Василь Байцим та голова правління ЗАТ «Луцький домобудівельний комбінат» Руслан Вайман.

Основна мета створення координаційної ради полягає у тому, щоб залучити суб’єктів підприємницької діяльності до участі у формуванні державної політки у сфері підприємництва, запровадження прозорого механізму їх участі у підготовці проектів рішень ОДА, які стосуються державної регуляторної політики. «Чи буде підйом економіки, чи буде криза, підприємцям все одно прийдеться працювати, бо в основному вони формують дохідну частину місцевого бюджету», - зауважив на важливості підприємницької галузі Василь Байцим.

 

Увага!

 

25 серпня о 14.00 год. в приміщенні Луцького районного центру зайнятості (м. Луцьк, вул. Конякіна, 2) відбудеться чергове засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

У ході засідання планується розглянути такі питання:

- Про розвиток малого підприємництва в області (інформуватиме Василь Байцим - заступник голови обласної державної адміністрації).

- Про стан виконання заходів щодо працевлаштування молоді на перше робоче місце (доповідатиме Раїса Кучмук - директор обласного центру зайнятості).

 

***

 

З метою стимулювання залучення інвестицій в економіку області в м.Луцьку 4 вересня відбудеться Волинський інвестиційний форум.

Основним завданням форуму є предсатвлення інвестиційного потенціалу Волині, відкриття нових можливостей для інвестування в економіку регіону, сприяння налагодженню ділових контактів у сфері міжнародного співробітництва та подальше підвищення інвестиційного потенціалу області.

Участь у заході візьме обласна служба зайнятості, яка презентуватиме «Трудові ресурси Волині», демонструватиме інноваційні можливості в обслуговуванні незайнятого населення та роботодавців.

Форум відбудеться за адресою: м. Луцьк, Київський майдан, 9, сесійна зала обласної ради.