22 листопада 2017
На головну Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Територіальні органи Міндоходів у Закарпатській області
Головна » Послуги населенню » Вибір професії

Професійне майбутнє обираємо разом!
 
11.09.2017  |  Мукачівський районний центр зайнятості версія для друку
Професійне майбутнє обираємо разом!

З початком 2017-2018 навчального року Мукачівський районний центр зайнятості продовжує профорієнтаційну роботу з учнями шкіл, батьками та педагогічними працівниками.

Підвищення мотивації молоді до професійної трудової діяльності в першу чергу до робітничих професій – одна із стратегій служби зайнятості.

Правильний вибір професії розкриває перед людиною шляхи до самовдосконалення, забезпечує всебічний розвиток особливості, сприяє здійсненню життєвих планів. Особливо гостро проблема правильного вибору професії стоїть перед молоддю, коли формуються і визначаються професійні наміри людини.

Аналізуючи стан та потреби ринку праці району, працюючи з випускниками шкіл, фахівці центру зайнятості бачать таку картину: молодь орієнтується на отримання вищої освіти, обирає на їх думку престижні професії, натомість на ринку праці спостерігається попит на робітничі професії.

Молодші школярі ще тільки пізнають світ професії, старшокласники - всерйоз починають замислюватися над тим, який вид трудової діяльності обрати, а ось більшість учнів випускних класів вже добре розуміють, що від правильності вибору професії, залежатиме їх майбутній соціальний статус, затребуваність у суспільстві, рівень матеріального добробуту.

Вибір майбутньої професії – це серйозний крок, який випускники роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних природних здібностей.

Саме з метою сприяння професійному самовизначенню випускників у виборі професії, фахівці центру зайнятості відвідали Н.Давидківську та Чинадіївську загальноосвітні школи. Перед учнями виступив директор центру зайнятості Роман Мельничук: «Профорієнтаційні заходи для випускників вже стали традиційними в роботі нашого центру зайнятості. Це свідчить про те, що державна служба зайнятості турбується про молодих громадян, про їх майбутнє, усвідомлюючи, що кожний юнак чи дівчина рано чи пізно опиняється перед вибором, де вчитися далі або де ж працевлаштуватися?».

Останнім часом втрачено престиж робітничих професій. Сьогодні школярі вважають, що професії гуманітарного профілю дають можливість людині розкрити свій творчий потенціал, побудувати кар’єру, досягти успіху та високого соціального статусу. Проте значна кількість підприємств сьогодні відчуває потребу у кваліфікованих працівниках, насамперед, робітничих професій, серед яких токар, верстатник деревообробних верстатів, штукатур, муляр, слюсар-інструментальник, ремонтник-фрезерувальник, електрогазозварник, кухар, пекар, швачка тощо. В Україні не вистачає лікарів, інженерів, технологів. Це викликано дисбалансом між ринком праці та ринком освітніх послуг, який можна подолати за умов проведення системної профорієнтаційної роботи з школярами.

Починаючи зі шкільних років, треба шукати у житті свою стежину. А щоб вона була вірною, привела до життєвого і професійного успіху, потрібно виважено та відповідально відноситися до майбутнього вибору професії.

У ході профорієнтаційного уроку-семінару начальник відділу активної підтримки Тетяна Медвідь надала інформацію про послуги служби зайнятості щодо проходження безкоштовного тестування за міжнародною профорієнтаційною тестовою методикою «Magellano Університет» та психодіагностичне тестування в автоматизованій системі АРМ "ПрофКонсультант" у центрі зайнятості, попередньо записуючись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості через електронний сайт Державної служби зайнятості України. Завдяки сервісу можна не виходячи із дому записатись на отримання консультації. Послуга електронної черги для реєстрації доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги». У службі зайнятості запроваджені також нові форми роботи — відеорезюме, онлайн-співбесіди та відеовакансії.

Поспілкувавшись з старшокласниками, з’ясувалось, що для багатьох з них вибір майбутньої професії – серйозна проблема. Не кожному під силу самостійно, навіть з батьками зважити всі «за» і «проти», передбачити всі можливі наслідки, особливо тоді, коли результат вибору матиме суттєвий вплив на подальше життя. І саме під час такої співбесіди, випускники впевнились, що у будь-яку хвилину можуть звернутися до служби зайнятості, де кваліфіковані спеціалісти нададуть допомогу у правильному виборі професії, яка користуватиметься попитом на ринку праці та буде відповідати нахилам і здібностям молодої людини.