22 листопада 2017
На головну Facebook Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Анонси подій

Військовослужбовець за контрактом - особлива та почесна професія
 
Військова служба за контрактом версія для друку
Військовослужбовець за контрактом - особлива та почесна професія

 

Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються терміни дії контракту: 

для осіб рядового складу – три роки;

для осіб сержантського та старшинського складу – від трьох до п’яти  років;

Військовослужбовці, які були призвані під час мобілізації, можуть бути прийняті на контрактну службу терміном до шести місяців або до закінчення особливого періоду.

З січня 2016 року військовослужбовці отримують  грошове забезпечення в розмірі:

стрілець – 7тис. 3грн.; старший стрілець – 7 тис. 499 грн.; командир відділення – 8 тис. 34 грн.; командир взводу – 9 тис. 500 грн.

Один раз на рік надається:

- матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу грошового утримання (на підставі відповідних підтверджуючих документів)

- грошова допомога на оздоровлення у разі надання щорічної чергової відпустки у розмірі місячного грошового забезпечення.

Військовослужбовцям, які були призвані під час мобілізації і в разі їх прийняття на військову службу за контрактом,  надається одноразова грошова допомога (рядовому складу – вісім мінімальних заробітних плат (11 024 грн.), особам сержантського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12 402 грн.), особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13 780 грн.)

 

Під час проходження військової служби за контрактом військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу мають право на  пільги:

- отримання житла за рахунок держави;

- речове забезпечення у відповідності до визначених норм; 

- використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення;

- отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини;

- забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами в робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду);

- безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я;

 - право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).

- отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання);

- особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а в разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Після завершення першого контракту (у тому числі шестимісячного) військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

 

навч воен