25 листопада 2017
На головну Facebook Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Послуги населенню » Вибір професії

Електромонтер
 
08.09.2017  |  Відділ організації профорієнтації версія для друку
Електромонтер

Життя диктує: на ринку праці бракує людей з робітничими професіями. Так, у моді нині не юристи і економісти, а столяри, електромонтери, будівельники... Словом, матимеш таку професію – з працевлаштуванням проблем не буде. Тільки не слід ставитися до робітничих спеціальностей зверхньо: мовляв, щоб електромонтером стати, великої науки не треба. Якраз навпаки – з кожним роком вдосконалюються технології, впроваджуються сучасні матеріали і обладнання.

Навіть якщо Ви прагнете отримати саме вищу освіту, маєте пам‘ятати: той, хто розпочинає трудову діяльність робітником, а потім вдосконалює майстерність і доповнює практичні навички й досвід вузівськими теоретичними знаннями, стане віртуозом своєї справи.

Отже, давайте сьогодні обговоримо професію електромонтера, проаналізуємо її значимість в наш час.

           Електромонтер - одна з передових і затребуваних професій на ринку праці. Від безперебійної роботи електрообладнання багато в чому залежить ефективність будь-якого виробничого об'єкта.         Важливо й те, що професійні навички електромонтера корисні в побуті.

            Що ми знаємо про електромонтера?

Становлення і розвиток професії електромонтера тісно пов’язані з розвитком електрики.

Електричні природні явища були знайомі людям давно. Їх вивчення розпочалося декілька тисяч років тому з дослідження електростатичних якостей бурштину (бурштин у перекладі на грецьку – "електрон").

В наш час електромонтер - дуже розповсюджена і багатопланова професія. Вона потрібна скрізь, де користуються електроенергією, і працює електрообладнання. Сьогодні немає такої галузі господарства, де б не застосовували електричну енергію. Вона живить електродвигуни, примушує працювати верстати, підйомно-навантажувальні крани, рухає трамваї і електропотяги. Електроенергію використовують для зварювання металів, для теле- та радіозв'язку, на телебаченні.

Однією з яскравих особливостей професії електромонтера є різноманітність робіт які він виконує. Ось хто дійсно не може скаржитись на монотонність своєї роботи.

Саме фахівці-електрики допомагають проводити «чарівне світло» у наші будинки, приносячи в них комфорт і затишок.

 

Електромонтер здійснює:

-         збирання та розбирання, налагодження та технічне обслуговування електродвигунів, генераторів, схем та інших електроприладів;

-         ремонт і наладку електродвигунів, генераторів;

-         монтаж, ремонт та обслуговування побутового та промислового електрообладнання;

-         монтаж, випробування, ремонт і експлуатацію електропроводок, кабельних і лінійних споруд;

-         бере участь у створенні і ремонті повітряних ліній і освітлювальних установок;

-         встановлення та ремонт ліній електропередач контактної мережі, прокладання кабелів.

 

Кваліфікований електрик повинен знати:

 

-         будову, принцип дії і технічні параметри обслуговуваних датчиків, приладів, систем;

-         правила технічної експлуатації електричного обладнання;

-         види і причини ушкоджень електричних пристроїв;

-         методи виявлення несправностей і правила ремонту;

-         способи захисту від ураження електрикою, правила техніки безпеки

 

Кваліфікований електрик повинен вміти:

 

-         проводити вимірювання електричного струму і напруги;

-         визначати придатність електроприладів, кабелів та інших елементів електричних систем для подальшої експлуатації;

-         здійснювати монтаж, установку, ремонт та обслуговування електричної апаратури і обладнання.

Для того, щоб стати майстром своєї справи, електромонтер повинен мати добре зорове сприйняття, слухову чутливість, точність і координацію рухів, просторове уявлення. Добре розвинутими повинні бути концентрація і розподіл уваги.

У професії електромонтера цінне поєднання розумової і фізичної праці, різноманітність у виконуваних операціях. У його роботі необхідна наявність таких рис, як спостережливість, кмітливість, спритність, обережність. Велике значення мають такі властивості особистості, як акуратність, урівноваженість, добросовістність, захоплення роботою.

Щоб стати кваліфікованим електромонтером, треба отримати професійну освіту. Зробити це можна в професійно-технічних училищах. А щоб набути право називатися справжнім майстром, - треба багато працювати. Досвід у цій справі незамінний. І для початку треба добре вчити фізику, математику та креслення. За допомогою навчального матеріалу, отриманого під час навчання, можна оволодіти професіями: електромонтажника, слюсаря-електромонтажника, наладчика автоматичних ліній верстатів та іншими. Набуті професійні знання можна реалізувати в таких галузях господарства: енергетика, транспорт (підземний, залізничний, авіаційний тощо), видобуваюча промисловість тощо.

Утім, професійна діяльність електромонтера – складна і дуже відповідальна. Не можна обирати цей фах, якщо є захворювання серцево-судинної та центральної нервової систем, опорно-рухового апарату, дефекти зору та слуху.

 

Заробітна плата електромонтера нараховується відповідно тарифної ставки, кваліфікації та стажу роботи. Існують різні доплати, надбавки, премії. Взагалі, заробітна плата досить висока.

 

Професія електромонтера на ринку праці має стабільний попит. Вірогідність працевлаштування після навчання – висока. Ризик безробіття – мінімальний.

 

Навчальні заклади, що готують спеціалістів за професією:

- ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник"

-  ДНЗ "Запорiзький будiвельний центр професiйно-технiчної освiти"

- ДНЗ "Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище"

- ДНЗ "Запорізьке вище машинобудівне вище професiйне училище"

- ДНЗ "Запорiзький правобережний професiйний лiцей"

- ДНЗ "Запорiзький професiйний металургiйний лiцей"