19 сiчня 2018
На головну Facebook Що нового? Карта сайту Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу Центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошукГоловна » Прес-центр » Новини

Складові підприємницької діяльності
 
26.11.2014  |  Відділ організації сприяння працевлаштуванню версія для друку
Складові підприємницької діяльності

Основне завдання служби зайнятості – надати дієву допомогу шукачам роботи з тим, щоб вони якомога швидше повернулися до трудової діяльності. Більшість безробітних, ознайомившись із переліком вакансій, знаходять роботу та працевлаштовуються. Шлях до працевлаштування інших пролягає через професійне навчання, підвищення кваліфікації або участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру. А для деяких громадян пошук нового місця роботи − це період переоцінки власних сил і можливостей, нова сторінка в біографії, з якої починається бізнесова діяльність.

IMG_7150З метою сприяння підприємницьким ініціативам громадянам у започаткуванні власної справи, 17-20 листопада 2014 року на базі обласного та Запорізького міського центрів зайнятості відбувся цикл семінарів на тему: «Я - майбутній підприємець! Або складові підприємницької діяльності».

«Чому стільки уваги приділяється питанню самозайнятості? Відповідь проста: малий і середній бізнес − рушійна сила розвитку економіки. Тому дуже важливо в умовах жорсткої конкуренції на ринку праці, відсутності достатньої кількості якісних вільних робочих місць підтримати підприємницькі ініціативи. Адже бізнесмени не тільки самостійно забезпечують себе роботою, сплачують податки до місцевого бюджету, а й створюють нові місця праці, працевлаштовують на них інших» – наголосила начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості А.В.Дощенко.

Фото семинарПрийняти рішення започаткувати власну справу – складно. Необхідно спрогнозувати ситуацію, провести фінансові розрахунки, передбачити ризики, врахувати труднощі, які доведеться щоденно долати. Саме про це розповідав слухачам Генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» В.В.Стапаненко. Обов'язково для успішного вирішення питання «як стати підприємцем?» поєднання таланту координатора, дисциплінованості та цілеспрямованості. Першооснова справжнього підприємницького таланту - здатність підприємця розсудливо, але в той же час нестандартно мислити, шукати необхідні перспективи і рішення, приймати їх і приводити у виконання. І обов'язково тією чи іншою мірою ризикувати! Саме завдяки цим якостям людина здатна сформулювати і втілювати в життя перспективну ідею, організувати, підтримувати і розвивати власну справу.

Заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості С.В.Гайдаш підкреслила, що відповіді на різні питання з основ підприємництва можна отримати у спеціалістів служби зайнятості. А ще – ознайомитися з банком перспективних ідей, відвідати тематичні семінари, консультаційні пункти і з уст компетентних фахівців – державних реєстраторів, спеціалістів податкової служби, Пенсійного фонду, територіальної державної інспекції з питань праці – почерпнути корисні відомості про аспекти самостійного господарювання. Якщо особа вирішила випробувати свої сили й започаткувати бізнес, її скеровують на курси з основ підприємницької діяльності. А закінчивши навчання й захистивши бізнес-план, вона отримує одноразову виплату допомоги з безробіття для організації власної справи.

Підводячи підсумки циклу семінарів заступник директора Запорізького міського центру зайнятості О.І.Мотовиця наголосив на необхідності та важливості питань, які розглядалися під час проведення семінарів. Такі заходи - це можливість поспілкуватися громадянам з представниками організацій, які опікуються розвитком підприємництва в Запорізькій області, більш детально дізнатися про нові форми співпраці зі службою зайнятості, вирішити складні питання.

Присутні на семінарі отримали інформаційні матеріали щодо започаткування, провадження підприємницької діяльності та контактні телефони організацій, які опікуються проблемами розвитку підприємництва в Запорізькій області, а також юридичних, фінансових служб та інших установ, які мають змогу надати додаткові консультації.

Цикл семінарів був цікавим для слухачів, в числі яких були громадяни, які вимушено переселилися із зони проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території АР Крим. І цілком імовірно, частина з них вже незабаром поповнить ряди підприємців, зміцнюючи власне фінансове становище і якісно змінюючи суспільство.