19 сiчня 2018
На головну Що нового? Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Послуги населенню » Реєстрація в службі зайнятості

Порядок реєстрації громадян у службі зайнятості
 
Відділ організації сприяння працевлаштуванню версія для друку
Порядок реєстрації громадян у службі зайнятості

Відповідно до законодавства кожен громадянин має право звернутися до державної служби зайнятості та отримати безкоштовно консультацію, відповідну інформацію та сприяння у пошуку роботи.

Реєстрації в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, підлягають усі незайняті громадяни, які звернулися до служби зайнятості за сприянням у пошуку роботи та виявили бажання зареєструватись у службі незалежно від причини звільнення з підприємства, установи, організації.

Зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час і звернулися до державної служби зайнятості, підлягають обліку. Під час прийому таких громадян працівник центру зайнятості проводить консультацію, про що робить запис у відповідній картці.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року №1080 «Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних», з 29.10.2011р. передбачена можливість звернення особи, з метою її реєстрації як такої, що шукає роботу, та надання (поновлення) статусу безробітного, до центру зайнятості незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування за умови, що така особа не зареєстрована в інших центрах зайнятості.

Реєстрація  громадян,  які  звертаються  за  сприянням  у працевлаштуванні,  проводяться  державною  службою  зайнятості  за  умови  пред'явлення

-         паспорта,

-         трудової книжки,

-         цивільно-правового  договору, 

-         військового  квитка (у  разі  потреби), 

-         диплома  або  іншого  документа  про освіту.

Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, подають посвідку на постійне проживання.

Відповідно до абзацу другого п. З вказаного Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, у разі, коли громадянин не має паспорта або він поданий до органу внутрішніх справ для оформлення чи переоформлення, може бути пред'явлена довідка про реєстрацію місця проживання, видана житлово-експлуатаційною організацією або органом внутрішніх справ, а також свідоцтво про народження (для осіб, які не досягли 16 років).

За відсутності трудової книжки громадянин, який вперше шукає роботу, повинен пред'явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, а військовослужбовці, звільнені з військової служби, також військовий квиток.

Окремим категоріям населення при реєстрації (відповідно до п. 4 зазначеного Порядку) потрібно пред'явити документи:

1) випускникам вищих навчальних закладів, які навчалася за державним замовленням і яким відмовлено у прийнятті на роботу за місцем призначення, - направлення на роботу і скріплену печаткою замовника довідку про відмову у працевлаштуванні чи довідку про надання можливості самостійного працевлаштування, форми яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 р. №992;

2) випускникам професійно-технічних навчальних закладів - довідку про надання можливості самостійного працевлаштування;

3)громадянам, які втратили роботу в колективних сільськогосподарських підприємствах, - довідку про вихід зі складу сільгосппідприємства, сільськогосподарського кооперативу чи акціонерного товариства, видану підприємством, кооперативом, товариством;

4) колишнім членам  особистих  селянських  господарств,  для яких така робота була  основною,  крім  тих, що вперше шукають роботу, в тому числі
випускники середніх загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних  закладів,  - довідку про припинення ведення особистого селянського  господарства  або  про  вихід  з такого господарства, видану   сільською,   селищною   або   міською   радою  за  місцем розташування  земельної  ділянки;

5) громадянам, які отримують пенсію відповідно до законодавства, - пенсійне посвідчення;

6) інвалідам – довідку до акта огляду МСЕК та індивідуальну програму реабілітації.

 

Якщо громадянин, зареєстрований у державній службі зайнятості як такий, що шукає роботу, двічі відмовився від підходящої роботи, він не може бути визнаний безробітним.

Такий громадянин знімається з обліку і протягом шести місяців йому можуть надаватися лише консультаційні послуги. Після закінчення шести місяців з дня зняття з обліку громадянин може зареєструватися повторно в державній службі зайнятості як такий, що шукає роботу (п. 8 Порядку).