23 сiчня 2018
На головну Що нового? Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Послуги населенню » Служба зайнятості - людям з інвалідністю

Соціальні послуги та правова допомога особам з обмеженими фізичними можливостями
 
07.12.2017  |  Я.Яковенко, О.Омельчук, фахівці Лугинського РЦЗ; Л.Левківська, фахівець Брусилівський РЦЗ версія для друку
Соціальні послуги та правова допомога особам з обмеженими фізичними можливостями

SDC15025З метою посилення соціального захисту громадян з обмеженими фізичними можливостями в рамках проведення «Декади зайнятості осіб з інвалідністю», в Лугинському районному центрі зайнятості протягом листопада-грудня 2017 року проведено ряд заходів.

Так, в листопаді відбулися два семінари для роботодавців за участю 21 представника підприємств району, в т. ч. новостворених підприємств та підприємств, які мають 10 і більше найманих працівників та не виконують норматив працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Під час заходів присутніх ознайомили з порядком та термінами подання звітності за формами 3-ПН, 4-ПН, 10-ІП та інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, поінформували щодо стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних із компенсацією єдиного соціального внеску, розповіли про організацію та проведення робіт тимчасового характеру, обговорили запровадження нового сервісу «Електронний кабінет роботодавця», надали інформацію про професійну навчання майбутніх працівників.

Позитивним результатом проведених заходів є працевлаштування одного шукача роботи з інвалідністю на постійне місце роботи.

Також з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів в районному центрі зайнятості разом із соціальними партнерами відбулися два заходи для 17 безробітних з особливими потребами. Присутніх ознайомили зі станом ринку праці в районі, послугами служби зайнятості та можливостями навчання і працевлаштування громадян з інвалідністю.

Присутні учасники мали можливість поспілкуватися із запрошеними на захід начальником та завідувачем сектору забезпечення інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Оленою Каменчук та Тетяною Тарасовою. Вони надали присутнім корисну інформацію щодо можливості забезпечення технічними засобами реабілітації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів та звернули увагу на центри професійної реабілітації інвалідів, де особи з особливими потребами можуть впродовж декількох місяців здобути робітничі професії. До уваги учасників було запропоновано перегляд відеофільму про Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля», після перегляду якого дві особи зацікавилися пропозиціями навчання (підвищення кваліфікації) за професією «бухгалтер».

Взяв активну участь в обговоренні і запрошений за захід заступник начальника відділу «Лугинське бюро правової допомоги» Ярослав Савчук, який поінформував присутніх щодо категорій громадян, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу і які правові послуги можна там отримати.

Фахівці районного центру зайнятості акцентували увагу безробітних з особливими потребами на побудові власної стратегії пошуку роботи, допомоги в самореалізації у професійній сфері, формування у шукачів роботи усвідомлення власної цінності, позитивного ставлення до життя.

*  *   *

изображение1 020У Брусилівському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар для осіб з інвалідністю, щоб ознайомити присутніх зі станом регіонального ринку праці, перспективами зайнятості осіб з інвалідністю; ознайомити з додатковими гарантіями щодо працевлаштування та соціальними послугами, які надає служба зайнятості таким особам; надати інформацію про можливість отримувати правову допомогу від Брусилівського відділу бюро правової допомоги.

Під час семінару учасникам було надано пропозиції робочих місць для окремих категорій населення, у т.ч. інвалідів, запропоновано можливість організації професійного навчання та участь в оплачуваних громадських роботах.

В роботі семінару взяв участь начальник Брусилівського відділу бюро правової допомоги Юрій Ободзінський. Участь у семінарах та інших заходах таких фахівців передбачає підвищення юридичної грамотності населення та формування нової правової культури в суспільстві.  Юрій Анатолійович розповів присутнім про систему безоплатної правової допомоги в Україні, які правові послуги включає первинна та вторинна допомога, хто є суб’єктом права на безоплатну вторинну допомогу та який порядок звернення. Акцентував увагу, що розширено коло осіб, які мають право скористатись допомогою професійного адвоката, послуги якого оплачує держава.

На завершення семінару Ю. Ободзінський відповів на запитання, які цікавили учасників семінару щодо несвоєчасної виплати заробітної плати, отримання послуг адвоката тощо.