24 сiчня 2018
На головну Що нового? Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Житомирська обласна служба зайнятості » Діяльність обласної служби зайнятості

Інформували про захист соціальних і трудових прав та гарантій
 
27.12.2017  |  Л. Ющенко, юрисконсульт Любарського РЦЗ версія для друку
Інформували про захист соціальних і трудових прав та гарантій

26 грудня в Любарському райцентрі зайнятості відбувся семінар: «Легальна зайнятість» з метою, щоб застерегти безробітних від шахрайства при працевлаштуванні та розкрити переваги легальної зайнятості в Україні, а також разом із безробітними були розглянуті ключові статті нового проекту Трудового кодексу України.

Основним завданням даного семінару було роз’яснити безробітним, що легальна зайнятість – це запорука гідного рівня життя, захист соціальних і трудових прав та гарантій. З метою запобігання такого явища, як «тіньова заробітна плата» або «зарплата в конвертах» безробітним було наголошено, що отримання заробітної плати за свою працю – конституційне право кожного громадянина України, а оформлення трудових відносин – захищеність працівника. Отримання заробітної плати в «конверті» - це перш за все, удар по пенсійних накопиченнях, а відсутність запису в трудовій книжці і зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу.

На семінарі також було акцентовано увагу на проект Трудового Кодексу України, а саме на завдання кодексу щодо підвищення якості, безпечності та ефективності праці. Було наголошено на тому, що ТКУ має створити здорові стосунки між працівником та керівником підприємства, а також членами колективу. Роботодавець зобов’язаний  забезпечити працівнику комфортні умови праці, тоді як сам працівник має виконувати передбачені трудовим контрактом обов’язки.

Безробітні, які були запрошені на семінар, отримали необхідну інформацію, щоб в майбутньому застерегти себе від незаконного працевлаштування та бути соціально захищеним.