25 вересня 2017
На головну Що нового? Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Послуги роботодавцям » Каталог послуг

Компенсація витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування
 
Відділ організації надання послуг роботодавцям версія для друку
Компенсація витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Статтями  26 та 27  Закону України “Про зайнятість населення” передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

30 травня 2013 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 №347 Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України “Про зайнятість населення”, якою затверджений «Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Згідно з Порядком:

 право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням територіального органу зареєстрованих безробітних з категорій громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці;

право на компенсацію має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця  в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням територіального органу.

Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347.

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:

- має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;

- визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

 У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення дворічного строку з дня працевлаштування сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) та Фонду соціального захисту інвалідів залежно від джерела компенсації або на його робоче місце за направленням територіального органу працевлаштовується інший зареєстрований.

Тривалість виплати компенсації та строк працевлаштування обчислюються сумарно.

Компенсація єдиного внеску застосовується з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного на нове робоче місце, створене на умовах, визначених Законом України „Про зайнятість населення”, але не раніше ніж з дня набрання чинності Порядку (30.05.2013 р.)