22 сiчня 2018
На головну Що нового? Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Житомирська обласна служба зайнятості » Діяльність обласної служби зайнятості

Вивчали теоретичні засади підприємництва
 
15.08.2017  |  Л. Ющенко, провідний юрисконсульт Любарського РЦЗ версія для друку
Вивчали теоретичні засади підприємництва

14 серпня в Любарському районному центрі зайнятості з метою надання організаційних та консультаційних послуг особам, які мають намір започаткувати власний бізнес відбувся семінар для безробітних на тему «Як розпочати свій бізнес?».

Основним завданням семінару було роз’яснити безробітним законодавчі підстави виплати допомоги по безробіттю одноразово, сприяння державної служби зайнятості в організації та провадженні підприємницької діяльності, а також розповісти про стан ринку праці та перспективи розвитку підприємництва в регіоні.

Бажання започаткувати власний бізнес з’являється у багатьох людей, та лише одиницям вдається досягти успіху. Багато хто зупиняється вже на першому етапі, тому що не знає, з якої сторони підійти до реалізації свого задуму та з чого розпочати.

Тому до безробітних було донесено інформацію про те, що перш ніж розпочати свій бізнес, вони повинні чітко розуміти, навіщо їм потрібно відкрити свою справу, яку мету та цілі вони переслідують. Також було наголошено на тому, що підприємництво має базуватися на чіткій і якісній бізнес-ідеї, адже ідея – це основна складова будь-якої справи. Немає ідеї – немає проекту – немає бізнесу. Присутні зрозуміли, що вибір бізнес – ідеї є одним з найважливіших етапів започаткування власної справи.

Безробітним наголосили також і на тому, що наступним важливим кроком є складання бізнес-плану, адже це дозволить упевнено робити перші кроки. Бізнес-план власної справи повинен давати відповіді на всі запитання – про суть ідеї, про можливості її реалізувати, про шляхи розширення та джерела фінансування. Тому слід досить відповідально підійти до вибору тієї справи, якою ви плануєте займатись.

На семінарі особливу увагу було приділено розділу «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності», а саме щодо підстав надання допомоги одноразово, основних документів, які подаються до центру зайнятості, термінів рішення щодо надання допомоги по безробіттю та фінансування виплати допомоги по безробіттю.

Вдалим прикладом відкриття власної справи в Любарському районному центрі зайнятості є організація підприємницької діяльності у сфері торгівлі колишніми безробітними – учасником АТО Слободенюк Г. та інвалідом ІІІ групи Мельник М., які успішно працюють й дотепер.