21 листопада 2017
На головну Що нового? Державна служба зайнятості Робота в Україні Відгук про роботу центру зайнятості (анкета)
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук


Головна » Послуги населенню » Вибір професії

Поінформували про права дитини
 
14.12.2016  |  Л. Ящук, фахівець Новоград-Волинського МЦЗ; Г.Кучинська, фахівець Малинського МЦЗ; Т. Коркушко фахівець Овруцького РЦЗ версія для друку
Поінформували про права дитини

  

рФахівці з профорієнтації Новоград-Волинського міського центру зайнятості спільно з головним спеціалістом відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної вторинної допомоги Новоград-Волинського місцевого центру Іриною Колесник завітали до загальноосвітньої школи №8 на виховну годину, де зі школярами обговорили питання «Права людини», що є актуальним в рамках проведення Всеукраїнського тижня права.

Старшокласники уважно слухали інформацію від фахівця, яка наголосила, що дитиною визнається особа до досягнення нею повноліття, яке за українським законодавством настає з вісімнадцяти років. Отже до досягнення 18 років особа має правовий статус дитини і це означає, що така особа має відповідні обов'язки та права дитини, що підлягають захисту. І.Колесник озвучила права дитини та зазначила про потребу звернень до компетентних органів у разі, якщо ці права порушуються, в тому числі за допомогою щодо їх захисту – до місцевого центру з надання БВПД.

Так як одне з прав дитини – це право на освіту, фахівець з профорієнтації центру зайнятості Л.Ящук скористалась можливістю поінформувати учнів про світ професій. Профконсультант продовжила освітній захід демонстрацією презентаційного матеріалу «Топ-25 професій майбутнього». Ще учні отримали пропозицію пройти психодіагностичне тестування, завітавши до міського центру зайнятості.

Всі отримали буклети з описом послуг від Новоград-Волинського місцевого центру з надання БВПД та від міського центру зайнятості.

* * *

20161207_140424В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в центральної бібліотеці ім.Скуратівського за участю фахівця з профорієнтації Малинського міського центру зайнятості, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також Малинського  районного відділу кримінально виконавчої інспекції відбувся захід для учнів 9-11 класів загальноосвітньої школи № 1, № 2, який спрямований на підвищення рівня поінформованості щодо  понять «права», «обов’язки», «вибір професії» та ряду факторів, які впливають на цей вибір: умови ринку праці, вплив батьків, вчителів, друзів, психологічні особливості особи, темперамент.

З метою попередження правопорушень серед молоді та підлітків довели суть  20161207_141022проблеми та поінформували учнів по основним питанням законодавства директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т. Курганська, психолог Л.Кириченко та І.Бондарчук - старший інспектор Малинського районного відділу кримінально виконавчої інспекції. Учні усвідомили – щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Під час обговорення питання адміністративних та кримінальних правопорушень неповнолітніми, школярі активно включились у дискусію та ставили питання: Коли настає кримінальна відповідальність? Які є види адміністративних порушень? Яку відповідальність несуть діти віком до 14 та старше 16 років?

При підбиванні підсумків заходу всі отримали набір буклетів про послуги СЗ, та роздатковий матеріал від центру соціальних служб.

***

PC070784Фахівець з профорієнтації Овруцького центру зайнятості Т. Коркушко та спеціалісти Овруцького бюро правової допомоги Ольга Гаращук та Марина Ковальчук провели інформаційні заходи для учнів 9-11 класів Овруцької та Першотравневої загальноосвітніх шкіл. Т. Коркушко обговорила з молоддю питання вибору професії та ряд факторів, які впливають на цей вибір: вплив батьків, вчителів, друзів, психологічні особливості, темперамент, ринок праці. Учням було запропоновано пройти профорієнтаційне тестування за методикою «Магеллано Університет».

PC060774Начальник відділу Бюро правової допомоги О. Гаращук та юрисконсульт М.Ковальчук ознайомили учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень серед молоді з метою їх попередження. Учні усвідомили, щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.

Наприкінці всі отримали набір буклетів про послуги СЗ, розповіді про професії та роздатковий матеріал від Бюро правової допомоги.