Головним питанням яке обговорювалося на форумі стала проблема відтоку української робочої сили до Республіки Польща. Цьому питанню була присвячена конференція «Українці у Польщі: біженці, мігранти чи «відтік мізків?»

За словами Начальника Управління міжнародного співробітництва, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Святослава Лешика, незважаючи на суттєве зростання зарплати в усіх видах економічної діяльності (у середньому на 24% до 8,4 тис. грн.) рівень заробітної плати в Україні залишається значно нижчим, ніж пропонується за аналогічну роботу за кордоном. Дані обстеження з питань трудової міграції, проведеного Держстатом України засвідчили, що у різні періоди упродовж 2015-2017 років за кордоном працювало 1,3 млн. українських громадян, у тому числі 40 % або 507 тис. осіб - у Польщі. Серед українців, що працювали у Польщі, понад дві третини становили чоловіки. За рівнем освіти переважали особи з професійно-технічною освітою (понад 45%), третину складали особи з базовою та повною вищою освітою, 20% - становили працівники без професійної підготовки. Разом із тим, такі дані збираються органами державної статистики лише один раз на п’ять років.

У січні-березні 2018 року 81 тис. роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, надали інформацію про 326 тис. вакансій, що на 3% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Найбільш суттєво кількість вакансій зросла у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській областях - на 11% - 18%.

За сприяння державної служби зайнятості працевлаштовано 177 тис. осіб, зокрема, 54% були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

Анонс/Подія: 
Подія