Згідно зі статтею 49 Закону України «Про зайнятість населення» (зі змінами)
Поширені запитання
+380938345700
Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій затверджено такий перелік наказом від 25.04.2022 № 75 (зі змінами).
Крім того, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з Міністерством цифрової трансформацій України запустили цифрову платформу, де в режимі реального часу відображаються території, на яких ведуться бойові дії, які є тимчасово окупованими, а також ті, що знаходяться в оточенні (блокуванні).
Особа, яка перебуває на відносно безпечній території України, може звернутись до будь-якого центру зайнятості, зручного для їх відвідування.
Внутрішньо переміщені особи для отримання статусу зареєстрованого безробітного звертається до центру зайнятості за місцем проживання.
Ні, не може. Ця норма передбачена лише для внутрішньо переміщених осіб та осіб, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії.
В інших випадках питання припинення трудових відносин вирішуються у судовому порядку.
Розмір допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, як загального так і протягом 12 місяців, які передують місяцю реєстрації особи як безробітної, підстави припинення трудових відносин та розміру заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) отриманого особою перед звільненням.
Для отримання (поновлення) статусу безробітного та призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю особа може обрати зручний для неї спосіб, а саме:
Центри зайнятості, які знаходяться в зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях не працюють але водночас деякі з них здійснюють обслуговування дистанційно.
Зареєстровані безробітні, які не можуть відвідати центр зайнятості в установлені терміни через настання форс-мажорних обставин (бойові дії, тимчасова окупація тощо), можуть підтвердити намір перебування у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними, не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.
Отримання виплати допомоги по безробіттю можливе за умови надання особі статусу зареєстрованого безробітного.
Відповідно до частини четвертої статті 21 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" до страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності цим Законом, а також періоди, починаючи з 1 січня 2016 року, протягом яких особа не підлягала страхуванню згідно з цим Законом, але нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до