телефон 0 (800) 50 99 66

 

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій затверджено такий перелік наказом від 25.04.2022 № 75 (зі змінами, внесеними наказом від 01.05.2022 № 82).

Крім того, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з Міністерством цифрової трансформацій України запустили цифрову платформу, де в режимі реального часу відображаються території, на яких ведуться бойові дії, які є тимчасово окупованими, а також ті, що знаходяться в оточенні (блокуванні). 

25.05.2022

Наразі заяви для реєстрації як безробітного в службі зайнятості про надання статусу безробітного можна подати до будь-якого (працюючого) зручного для обслуговування центру зайнятості наступними способами:

особисто, під час безпосереднього відвідування центру зайнятості. Якщо ви знаходитеся на відносно безпечній території, рекомендуємо скористатися саме цим способом;

25.05.2022

Особа, яка перебуває на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, а також ВПО може звернутися до будь-якого центру зайнятості будь-якими доступними їй засобами комунікації, у тому числі електронними, із заявою про надання статусу безробітного та заявою про призначення допомоги по безробіттю.

Особи, які перебувають на відносно безпечній території, можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості, зручного для їх відвідування та отримання послуг служби зайнятості.

25.05.2022

Наразі Порядком 792 умови реєстрації як безробітного без повного пакету документів передбачені для внутрішньо переміщених осіб.

25.05.2022

Відповідно до статті 43 Закону України "Про зайнятість населення" статусу безробітного може набути:

1) особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи;

25.05.2022

Центри зайнятості, які знаходяться в зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, не працюють або здійснюють обслуговування дистанційно.

Інформацію про роботу центрів зайнятості можна отримати на сайті Державної служби зайнятості, на офіційній фейсбук-сторінці або у групі у вайбері "Державна служба зайнятості".

25.05.2022

Статусу безробітного може набути особа, яка подала заяву особисто або засобами електронної ідентифікації (через Портал Дія за умови наявності кваліфікованого електронного підпису), або засобами телекомунікаційного зв’язку (через чат-бот, електронну скриньку Державної служби зайнятості inbox@es.dcz.gov.ua або Google-форму).

Статус безробітного надається особі з першого дня її реєстрації у центрі зайнятості, за особистою заявою без вимоги щодо наявності підходящої роботи.

25.05.2022

Згідно з пунктом 17 Порядку 792, для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, подає до центру зайнятості, який обирає для обслуговування, заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) та пред’являє: паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (у тому числі в електронному вигляді у застосунку Дія); 

25.05.2022

Статус безробітного надається без вимоги до наявності підходящої роботи. Виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації як безробітного в службі зайнятості.

25.05.2022

Для отримання статусу безробітного особа, яка перебуває на території, на якій ведуться бойові дії і у якої не розірвані трудові договори з роботодавцем, подають до центру зайнятості, який обирають для обслуговування, заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору за формою, визначеною Державним центром зайнятості. Форму заяви можна скачати на сайті ДСЗ у розділі "Обслуговування громадян під час дії воєнного стану". Додаткова інформація та інструкції – у телеграм-каналі або вайбер-каналі "Державна служба зайнятості".

25.05.2022