14.06.2021 | 10:53

10-11 червня в Умані (Черкаська обл.) відбувся круглий стіл «Ветеран. Освіта. Agrostart-up», організований Міністерством у справах ветеранів України.

Тему бізнес-ініціатив та освіти для військових обговорили представники профільних міністерств та відомств, Державної служби зайнятості, закладів освіти, підприємці-ветерани, лідери громадських організацій та волонтери.

Заступник Міністра  у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний  у своєму виступі зауважив, що ефективним інструментом соціальної реабілітації та повернення атовців до мирного життя є підприємництво. Наразі важливим завданням  є створення комфортного освітнього середовища з основ підприємництва для ветеранів, а також підтримка їхніх бізнес-ініціатив в аграрному секторі – як на державному рівні, так і на рівні регіональному.

Заступник директора Державного центру зайнятості Артем Ріпенко розповів про послуги, які надає служба зайнятості учасникам АТО. Насамперед, це сприяння у працевлаштуванні, організація професійного навчання, а також започаткування власної справи.

Як колишньому бійцю започаткувати свій бізнес за сприяння служби зайнятості? Для початку в центрі зайнятості проводиться спеціальне тестування на визначення схильності людини до підприємництва. Далі –  спеціалізовані курси з основ підприємництва, де викладають основи фінансової грамоти, юридичні ази підприємництва, вчать складати бізнес-план і робити реальний прорахунок витрат і прибутків. Фінальний крок – захист бізнес-плану та отримання одноразової  виплати допомоги по безробіттю на старт бізнес-ідеї.

Спектр діяльності, якою можуть зайнятися колишні бійці, дуже широкий: це і вирощування полуниці, і власна пасіка, і виготовлення крафтових сирів, солодощів, ковальська майстерня чи кав’ярня. Починаючи з 2015 року, цією державною програмою скористалися 3,6 тисяч колишніх військових.

До участі в круглому столі долучилися ветерани-підприємці, які розповіли про свій досвід ведення бізнесу в агросфері. До слова, один зі спікерів, Микола Стецьків, учасник бойових дій, а нині власник фермерського господарства «ФайнаBerry» на Львівщині, свій бізнес розпочав саме за сприяння служби зайнятості.