20.01.2021 | 15:50

У цьому матеріалі рубрики #ЦПТО_ДСЗ ми поінформуємо вас про історію та розвиток Харківського центру профтехосвіти ДСЗ.

Харківському центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ХЦПТО ДСЗ)  в липні цього року виповниться 13 років. 

З моменту створення підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікацій у навчальному закладі пройшло 45 тисяч людей. І якщо в 2009 році у Харківському ЦПТО навчалося 1200 слухачів, то в 2020 році – вже 7000. 

Такої позитивної динаміки вдалось досягти завдяки постійному розвитку. Лише протягом 2019-2020 років у Центрі проліцензовано чотири нові напрями підготовки. А всього їх наразі налічується 35, зокрема такі рідкісні, як «Виноградар» або «Оператор маніпулятора для лісового господарства та лісозаготівель». 

У Харківському ЦПТО створена унікальна база для підготовки операторів верстатів з числовим програмним керуванням, налагоджувальників верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, верстатників широкого профілю, фрезерувальників, токарів, слюсарів-ремонтників. Навчання проводиться на сучасних швейцарських і німецьких верстатах. Якість підготовки та наявного обладнання приваблює великі підприємства як Харківщини, так і всієї України – у центрі навчався персонал АТ «Турбоатом», Конструкторського бюро «Південне» (Дніпро), «Атоменергомашу» (Енергодар, Запорізька область), Промислової компанії «Пожмашина» (Ладан, Чернігівська область).

Проте  не лише робітничі професії є гордістю Харківського центру профтехосвіти. Наприклад, у 2020 році було реалізовано 2 проєкти в IT-сфері.

Проєкт «IT Start for Women» впроваджувався за грантові кошти. Основна його мета – забезпечити доступ мешканок Харківщини до найбільш перспективних та високооплачуваних галузей економіки. 20 учасниць з 15 населених пунктів області дистанційно пройшли навчальну програму, що складалася з курсів «Тестування програмного забезпечення для початківців», «Базова та IT англійська», а також занять з основ підприємництва. За підсумками навчання 5 найкращих слухачок були запрошені на співбесіду в IT-компанію Sigma Software.

Ще один проєкт – спільне з Telesens Academy навчання безробітних за напрямом «Тестування програмного забезпечення». Тримісячна програма включала в себе інформацію про роботу веб-технологій та базову автоматизацію. Практична підготовка проходила в ІТ компаніях.

Велику увагу Харківський ЦПТО приділяє роботі з вразливими категоріями населення.  Щороку тут  здобувають професію або набувають сучасних компетенцій близько 130 осіб з інвалідністю.

Реалізуються в Центрі й унікальні для України проєкти. У співпраці з Харківським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів та роботодавцями було організоване навчання для вихованців Богодухівського дитячого будинку-інтернату за напрямом «Основи професії в’язальник трикотажних виробів та полотна».

Детальніше дізнатися про  діяльність Харківського ЦПТО ви можете за посиланням: http://osvita.khcz.gov.ua/