19.03.2021 | 15:23

Однією із форм навчання, яка дає можливість ефективно поєднати теорію з практикою, а також врахувати всі побажання від майбутнього роботодавця, є дуальна освіта.

Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) не залишаються осторонь від підготовки робітників за дуальною формою. Так, протягом січня-лютого 2021 року підготовку за затребуваними в роботодавців професіями було організовано для 125 безробітних. Форма навчання - дуальна. 

У Львівському ЦПТО професійне навчання проходили 15 трактористів-машиністів. До розроблення навчального плану для цього курсу були залучені роботодавці -  фахівці  ПАП «Крок». Саме це підприємство надало можливості для проведення на їх базі виробничого навчання слухачів, а базою виробничої практики для майбутніх трактористів-машиністів стали 10 господарств району – «Дзвін», «Мшанецьке», «Зоря-Агро», «Топільче», «Ласковецький Бровар», «Ліндеванг», «Агро-Фран», «Павлік», «Зоря» –  де й будуть працевлаштовані після завершення навчання безробітні.

В одному з навчальних відділень Рівненського центру професійно-технічної освіти навчалися 19 верстатників деревообробних верстатів, які відповідно до замовлень роботодавців будуть працевлаштовані на виробничі підприємства «ДІП-РУТС», «ОЛДІ», «Фабрика РАТА».

Івано-Франківський ЦПТО разом з фахівцями місцевих готельних комплексів «Ворохта», «Райтштоки», «ВЕЛИКА ВЕДМЕДИЦЯ», «У Ярослава» розробили навчальний план та розпочали навчання 15 покоївок.

Служба зайнятості прагне й надалі покращувати якість підготовки дорослого населення та популяризувати напрям дуальної освіти як найбільш ефективної форми навчання безробітних з урахуванням потреб роботодавців.