10.10.2019 | 17:55

Уже кілька років поспіль Рогатинська районна філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості тісно співпрацює з місцевою школою-інтернатом, більшість вихованців якого – діти, позбавлені батьківського піклування. Соціальний педагог закладу Світлана Коваль із своїми підопічними – частий гість на заходах центру зайнятості .

9 жовтня 2019 року фахівці служби організували для школярів професіографічну екскурсію на станцію технічного обслуговування, де діти мали можливість поспілкуватися з працівниками СТО.

Про це повідомили в Івано-Франківському обласному центрі зайнятості.

Віталій Мацуй – власник станції – детально розказав про те, що потрібно, аби стати першокласним майстром з ремонту та обслуговування машин, як досконало вивчити будову автотранспортних засобів, щоб швидко знаходити будь-які несправності та грамотно їх усувати.

Фахівці служби зайнятості, зі свого боку, розказали, що майстри автомобільної справи – це спеціалісти, які завжди мають роботу або самостійно господарюють, відкривши власний бізнес.

Сергій Комашко – кваліфікований майстер СТО, докладно розповів учням про специфіку проведення ремонтних робіт автомобілів, показав обладнання та інструменти. Під час екскурсії підлітки уважно слухали розповідь про роботу станції, охоче оглядали сучасні верстати, активно ставили запитання, адже виробничий процес  викликав справжній інтерес.

На завершення екскурсії фахівці служби зайнятості розповіли учням про професії, які сьогодні є найбільш популярними в регіоні. Також  презентували інтернет-ресурси, які допоможуть у виборі професії. Школярам запропонували пройти професійне тестування на платформі «Профорієнтація та розвиток кар’єри»  та розказали про softskills – навички, які необхідні кожній сучасній людині. Це, насамперед, комунікабельність, уміння працювати в команді, критичне мислення, винахідливість – усе те, що цінується не менше, ніж професійні якості.

Довідково.

Тестування бажаючі можуть пройти на безкоштовній Інтернет-платформі державної служби зайнятості "Профорієнтація та розвиток кар’єри" та її мобільній версії (www.profi.dcz.gov.ua). На Платформі розміщено комплексний профорієнтаційний тест та 10 тестів з діагностики "м’яких навичок".

Результати тестування на Платформі відображаються в "Персональному кабінеті особи" на веб-порталі державної служби зайнятості.