01.06.2016 | 15:01

З 26 по 28 травня спеціалісти Дніпропетровської служби зайнятості взяли участь у тренінгу на тему «Зміцнення кваліфікаційних здібностей щодо надання психосоціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам і приймаючим громадам». Захід провели за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsсhe Gesellschaft fur Intenationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» для фахівців, які працюють з внутрішньо переміщеними особами та демобілізованими учасниками АТО.

Викладачі Загребського університету Хорватії Деан та Марина Айдуковичи розповіли про психологічні травми, які зазнають переселенці, військовослужбовці та постраждалі внаслідок воєнних дій. За словами спікерів, найчастіша реакція людей, які побували у складних життєвих ситуаціях – стан шоку, але більшість відновлюється протягом декількох тижнів. Якщо такі реакції тривають довше, це може свідчити про наявність посттравматичного стресового розладу.

«Для фахівців служби зайнятості, які безпосередньо ведуть прийом безробітних, важливо уникнути професійного вигорання. На тренінгу ми отримали важливі знання, які допоможуть не допустити стан виснаження, – удосконалили власні навички управління стресом, навчились ідентифікувати стресори, виявляти симптоми та фази професійного вигорання, а також способи самодопомоги», – зауважила заступник начальника відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Юлія Деркач.