16.09.2019 | 17:43

На центральній площі в м. Бережани відбувся І Міжрайонний кар'єрний форум «Профорієнтація – 2019», організований Тернопільським обласним центром зайнятості разом із місцевими адміністраціями та закладами освіти Бережанського, Підгаєцького, Зборівського, Козівського районів.

Про це повідомили в Тернопільському обласному центрі зайнятості.

Діти мали унікальну можливість спробувати власні сили в різних професіях: фінансиста, фітодизайнера, пожежника, лікаря, військового. Охочі вчилися виготовляти натуральну косметику, самостійно створювали мультфільм, керували дроном,  досліджували роботу твердопаливного котла.

«Ми навіть не уявляли, що такі професії існують, – говорили юнаки та дівчата. – А тут ми не лише дізналися про них, а й  «попрацювали». Як живе бджолина сім`я побачили у вулику під склом, зрозуміли,  як створити мультфільм, спостерігали чарівний процес виготовлення вишуканих предметів декору, «лікували» однолітків, працювали кінологами. Вражень — море!»

Школярі та їхні батьки, освітяни, шукачі роботи – усіх, кого цікавило щось нове, хто не визначився із професією чи навчальним закладом, хто шукає ідеї для бізнесу, однодумців та ділових партнерів, хто любить рух і розвиток — почули, побачили, освоїли багато цікавого!

Усього на площі в місті Бережани розмістили 9 локацій, де було представлено понад 30 професій. На кар’єрному форумі «Профорієнтація – 2019» відбулися презентації народних ремесел, ігри з фінансової грамотності, тренінги для школярів.

Профорієнтатори служби зайнятості провели психодіагностичне тестування для старшокласників для того, щоб якнайточніше виявити їх здібності та допомогти усвідомлено обрати професію.

Журналісти, які взяли участь у престурі, побачили всі ці цікавинки, подекуди були їх учасниками, побували на пресконференції, організованій Тернопільським обласним центром зайнятості.

«Ситуація на ринку праці України вимагає проведення активної профорієнтаційної роботи разом із соціальними партнерами та роботодавцями. Це один із пріоритетних напрямків діяльності державної служби зайнятості. Фахівці нашої служби не лише надають профорієнтаційні консультації, здійснюють тестування професійних здібностей, а ще й  реалізовують ряд цікавих проєктів, організовують екскурсії на підприємства, квести, акції, ярмарки професій», – розповів журналістам під час пресконференції директор Тернопільского обласного центру зайнятості Василь Олещук.

Усього на кар’єрному форумі в Бережанах побували 300 старшокласників з 4 районів Тернопільщини.