13.06.2019 | 10:32

У Скадовську 12 червня відбувся довгоочікуваний фінал міжрегіонального інноваційного проекту з профорієнтації учнівської молоді «ПрофіКемп».

Розпочався цей захід виставкою оригінальної сувенірної продукції, виготовленням якої займалися самі учасники проекту під керівництвом кураторів. Команди презентували свої витвори – ляльки-мотанки, вироби із глини та сіна, сувенірне печиво, альбом на полотні та багато іншого. Біля кожної локації  лунали колоритні пісні та музика, характерні для кожного регіону. Унікальна сувенірна продукція, зроблена дитячими руками, вразила членів журі, гостей заходу, глядачів та вболівальників.

Справжньою перлиною фіналу стало театралізоване дійство, що розгорнулося на сцені місцевого будинку культури. Це виступи чотирьох талановитих, креативних та артистичних команд-фіналістів: «Fun-Route» із Закарпаття, «Oil city» із Львівщини, «Вільний вітер» з Рівненщини та «Робінзон@company» –Херсонщина.

Виступи команди базувалися на тій інформації, яку протягом року конкурсанти досліджували у своїх регіонах. Це визначні пам’ятки, події, історії людей, архітектура, професії, пов’язані з туризмом.

Зі сцени поважні гості та організатори проекту побажали молоді вдосконалювати знання та навички, здобуті під час участі в проекті, та зробити свідомий вибір свого професійного старту.

Феєричні виступи не залишили байдужими присутніх у залі. Під звуки овацій, «кричалок» та оплесків вболівальники зустрічали команди на сцені.

Кульмінаційний момент дійства… Усі учасники проекту в очікуванні оголошення переможця. Серед кращих компетентне журі обрало команду, яка найбільш вразила глядачів своїм драйвовим виступом. Це команда львів’ян "Oil city" з Борислава. ІІ місце розділили команди "Вільний вітер" з Рівненщини та "Робінзон@company" з Херсонщини, почесне ІІІ місце посіла команда "Fun-Route" із Закарпаття.

Кожна команда отримала нагороди в різних номінаціях: найкраща PR-кампанія, кращий туристичний маршрут, кращий гід-екскурсовод. Але головне, що діти знайшли нових друзів, здобули досвід та обрали напрям свого професійного майбутнього. Спогади про «ПрофіКемп» завжди залишаться в кожного конкурсанта. Це яскраві моменти креативу, дружби та єдності. Спільний номер усіх чотирьох команд на сцені став цьому яскравим підтвердженням.

У рамках заходу відбулася прес-конференція організаторів Проекту. Спікерами стали: Ірина Вознюк, начальник Управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів Державної служби зайнятості  (Центрального апарату), Євгеній Єрашов, директор Херсонського обласного центру зайнятості; Алла Гордієнко, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, Анна Бардашевська, директор Херсонської обласної бібліотеки ім.Дніпрової Чайки, Дмитро Бутрій, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Під час спілкування із ЗМІ спікери говорили про актуальність проекту та обговорювали плани на майбутнє. За їхніми словами, такий захід , без сумніву, приверне увагу молоді до розвитку туристичної галузі в Україні, допоможе майбутнім випускникам шкіл зробити свідомий вибір професій.