11.10.2019 | 11:49

Розкрити здібності кожної дитини і реалізувати їх повною мірою, – таке завдання ставлять перед собою профорієнтатори  команди ДСЗ.

Учора, 10 жовтня, старшокласники Хмельницького та області мали можливість обміркувати майбутню професію, оцінити власні можливості, побачити свої сильні сторони під час профорієнтаційного заходу «Країна професійного вибору».

Про це повідомили  в Хмельницькому обласному центрі зайнятості.

Захід організувала обласна служба зайнятості спільно з Хмельницькою торгово-промисловою палатою за сприяння Хмельницької ОДА та Хмельницької обласної ради.

Відвідувачам «Країни професійного вибору», а їх завітало щонайменше півтори тисячі, роздали путівники, адже попереду на них чекали –  43 локації з презентаціями вишів та закладів професійно-технічної освіти, майстер-класами та консультпунктами від соціальних партнерів служби зайнятості.

Неабияким попитом серед відвідувачів «Країни професійного вибору» користувалася локація ДВНЗ «Кам’янець-Подільський коледж будівництва, архітектури та дизайну». Чимало «сердечок» зібрали поліціянти, причому жвавий інтерес до цієї професії виказували дівчатка.

У секторі «Послуги служби зайнятості  – молоді» школярам надавали консультації з питань працевлаштування, навчання, проводили експрес-опитування та видавали візи в «Країну професійного вибору». Профорієнтатори  служби провели тестування, за результами якого хлопці та дівчата мали можливість визначити професійні здібності, м’які навички, серед яких –  комунікабельність, уміння працювати на результат, стресостійкість.    

Після цього кожна команда разом із профіГідом долучилася до професійного квесту. Учасники проходили ряд станцій – етапів, а  в разі правильної відповіді чи виконаного завдання  отримували картинки з професіями. Після квесту школярі закріплювали свої картинки на карті Хмельницької області. Перемогла та команда, в арсеналі якої виявилося  більше професій.

Справжньою фішкою «Країни професійного вибору» став фотоконкурс: учні фотографувалися у фотозоні та розміщували світлини на своїх Facebook-сторінках. Переможець, котрий набере найбільше вподобань, отримає спеціальний подарунок від Хмельницької обласної служби зайнятості за активність.

Під час пресконференції, яка відбулася після заходу, очільник Хмельницької обласної служби зайнятості Сергій Черешня повідомив журналістам, що з початку року проведено 900 профорієнтаційних заходів для молоді, яка навчається. «Профорієнтаційна робота неможлива без участі соціальних партнерів: соціальних служб, органів освіти, медичних установ, правоохоронних органів, громадських організації. Наразі ми маємо налагоджену співпрацю з понад 300 різноманітними інституціями. Це сприяє підвищенню ефективності і якості профорієнтаційної роботи», – додав С. Черешня.